Danes je 29 Mar 2024, 08:48


OFF TOPIC

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo

Ripped

  • Prispevkov: 20
  • Pridružen: 26 Maj 2012, 15:11

Re: OFF TOPIC

Odgovor13 Jul 2012, 11:59

kefets: zanima me kje kupiš ta poliquinov Ultra HCL 4E. Poskusil sem na njegovi Euro strani, pa pride samo poštnina s fedexom 40€, kar je seveda nenormalno drago :D

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: OFF TOPIC

Odgovor13 Jul 2012, 12:03

Sandija Bitenca kontaktiraj

kefets

  • Prispevkov: 379
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 15:36

Re: OFF TOPIC

Odgovor13 Jul 2012, 12:27

Jaz dam 10€ več, ker se mi zdi poliquin dobra firma, drugače pa lahko kje drugje tudi kupiš in daš za isto stvar 10€ manj (pa pomoje je itak isto). Tudi sam kupujem pri Sandiju, ki mi je glede teh stvari že zlo dosti pomagal.

Je pa res ta stvar neverjetno zapostavljena. Sploh nevem kaj bi mi zdravnica rekla, ko bi ji omenil dodatek želodčne kisline, glede na to da me je prej filala z vsemi blokatorji kisline kar je sploh možno..

Aja, 180 tablet Ultra HCL 4E je nekje 20€ pri Sandiju, če se dobro spomnim. Sem pa zadnjič zadnjo pobral :mrgreen:

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: OFF TOPIC

Odgovor13 Jul 2012, 18:32

Zanimivo, kako se razlikujejo mnenja in nasveti enih in drugih (kot dan in noč), vendar kljub temu oboji dosegajo odlične rezultate.

Ker je na tem forumu bil omenjen Sandi Bitenc, me je seveda zanimalo kdo je to, pokazal bom sicer "samo" dva bloga, katerega je napisal on:

http://www.charlespoliquin.com/Blog/tab ... ebuha.aspx

http://www.charlespoliquin.com/Articles ... _o_glikemičnem_indeksu.aspx?lang=SI

pa še njegova stran: http://www.bitenc.net/sl/kdosmo

na prvem linku: točke 9,11,15,16 - zanimivo, mar ne? :)
drugi link - GI indeks, zanimivo zagovarjanje, ne? :)

Dark Lord

  • Prispevkov: 68
  • Pridružen: 22 Dec 2011, 15:11

Re: OFF TOPIC

Odgovor13 Jul 2012, 19:02

Nino napisal/-a:Zanimivo, kako se razlikujejo mnenja in nasveti enih in drugih (kot dan in noč), vendar kljub temu oboji dosegajo odlične rezultate.

Ta stavek je po mojem ključnega pomena za razumevanje situacije na področju fitnesa/bb/strength treninga ali česarkoli že pač ;) Če enak rezultat lahko dosežeš na različne načine (in moje mnenje je, da lahko), potem vsa "pravila", ki jih razni guruji prodajajo kot sveta, pač niso pravila, pač pa potencialne smernice. Se mi zdi, da se največji strokovnjaki tega zavedajo in se tudi po tem ravnajo (pa nic proti Poliquinu, ki je vrhunski trener, ampak ima včasih res čudne nasvete glede prehrane). Ravno pred kratkim sem bral, kako je Berardi po 20 letih sledenja dogmi "obrok na 3 ure" na sebi preizkusil različne metode intermittent fastinga (ključna beseda "preizkusil"). Prišel je do zaključka, da eno in drugo funkcionira, kaj nekdo izbere pa je stvar osebne preference.

Pa še nekaj, bistveno težavo vidim v ljudeh, ki slepo sledijo neki avtoriteti, ki je bolj ali manj njihov edini vir informacij in ki ima "vedno prav" (ne leti na nikogar konkretno, ampak se mi zdi, da Sandi kot vir navaja izključno poliquina ;))

Pač moje skromno mnenje (razvleceno na par odstavkov) :)

kefets

  • Prispevkov: 379
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 15:36

Re: OFF TOPIC

Odgovor13 Jul 2012, 19:18

Informacij je tako ali tako preveč, da nakoncu več neveš komu verjet. Jaz sprejmem mnenje vseh in nato presodim po svoji pameti komu kaj verjet in kaj ne. Sandi ima marsikatero stvar pomoje prav, spet druge ne.. Glede urejanja prebave mislim da mu daleč okrog ni enakega.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: OFF TOPIC

Odgovor13 Jul 2012, 20:51

Bravo za zadnje poste! Se povsem strinjam in edina ultimativna resnica v bodibildingu (pa še marsikje drugje) je, da ultimativne resnice ni! :)
Poti do dobrih rezultatov je več, obstajajo pa lažje in težje ter take, ki so bolj primerne za ene in manj za druge ter obratno.

Seveda pa v našem svetu kroži še ogromno mitov, ki so daleč stran od tega, da bi jih lahko uvrstili med "alternativne poti". Pa tudi nekaj takih, ki so sicer malo bližje temu, ampak jih je vseeno treba kritično presoditi in ne verjeti samo zato, ker je to rekel Poliquin, Thibaudeau, Norton ... ali midva z Juretom. :)

Glede objavljenih člankov pa mislim, da so to samo prevodi originalnih Poliquinovih v slovenščino.

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: OFF TOPIC

Odgovor14 Jul 2012, 10:07

Rad bi nekaj razjasnil. Napihnjen si po kakšnem večjem obroku npr. meso + M + OH+ vlaknine, zjutraj pa si prazen, zato tudi jaz opazim veliko razliko zjutraj ko se zbudim ali pa če se pogledam podnevi. Ne more biti tisti "napihnjen" trebuh npr. zaradi preveč visceralne maščobe?
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: OFF TOPIC

Odgovor14 Jul 2012, 10:27

V tem primeru, in sem prepričan, da tudi pri večini forumašov, ne. ;)
So pa tudi taki primeri, ki imajo trebuh ves čas, sploh če imajo tudi sicer nekaj več maščobe. Zato sem omenil. ;)

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: OFF TOPIC

Odgovor14 Jul 2012, 10:51

Jaz sem do zdaj vedno mel trebuh - nikoli vidnih trebušnih že odkar treniram, zato me zanima kako je s tem. Pa saj visceralno maščobo izgubljamo na enak način kot subkotano, je torej sploh možno, da ima oseba precej visceralne maščobe, kljub temu da subkotane maščobe skorajda ni?

Za primer vzemimo nekoga, ki nikoli ni bil športnik, neaktivna oseba, precej debela, pa se odloči hujšat. Bo izgubljala obe maščobi hkrati ali kako gre to? :)

Naprimer moj oče je že odkar pomnim "močnejše" postave, trenutno cca. 115 kg, ima velik trebuh ampak ni to tisti trebuh z šlaufi, ampak bolj kot nesečniški/pivski :lol: pa tudi nasploh ni videti "masen" :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron