Danes je 29 Mar 2024, 00:24


but wink

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

but wink

Odgovor01 Nov 2012, 17:52

da rečemo še kakšno na to zadevo...če prav razumem kaj to sploh je...tisto, ko ti pri počepih v nizkem položaju avtomatsko upogne hrbtenico? Se mi zdi da imam ta problem...lahko grem komot precej nizko, kar pomeni da v bokih/kolkih ni problem glede mobilnosti/fleksibilnosti, ampak ko grem malo bolj pod paralelo, mi zvije hrbtenico, tako da sem kot BANANA potem. :evil: Tako počepat verjetno ni OK? Zato se trenutno držim samo do paralele, ker nočem kakšno poškodbo hrbtenice fasat :|

btw, je to to? : http://www.youtube.com/watch?v=kfo60YneHIo

Predvsem pa, kako to popravit oz. če je sploh potreba? Zanimiv mi je komentar pod videom: "Please, DO NOT worry about butt wink!!!!!!!!!!! it's a totally NATURAL part of deep squatting. ..."
Uporabniški avatar

Ferrarilover

  • Prispevkov: 541
  • Pridružen: 07 Jun 2012, 17:45

Re: but wink

Odgovor01 Nov 2012, 18:05

Srečing-foam rolling, strečing-foam rolling in še enkrat srečing-foam roalling, najbolj "kritična" so meča in pa seveda gluteus. Uporaba oly čevljev pa tudi pripomore k temu da zmanjša but wink, ker je peta dvignjena. Več imaš pa tukaj.
I am the man responsible for who I am. When I look in the mirror each day, I stare my creator in the eyes.
I am responsible for what I have and will become, I am accountable for what I will or will not accomplish.
I believe in myself, I bow to no man.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: but wink

Odgovor01 Nov 2012, 18:09

Prav razumeš.
Če boš še izboljšal mobilnost v kolkih, bo butwink izginil. Fleksibilnost/mobilnost v kolkih pomeni namreč predvem to, da se medenica v spodnjem položaju počepa ne zavrti. ;)

Komentar na komentar: Butwink je pri počepu naraven. Ni pa naravno med tem imeti na hrbtu 200 kg. ;)


//edit: Kot je napisal Ferrarilover, tudi mobilnost v drugih sklepih je zelo pomembna, zato ne pozabiti na gležnje.

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: but wink

Odgovor01 Nov 2012, 18:49

Hvala obema. Sem čisto pozabil na bazo znanja (jo premalo osvežujete ;) :P ).

masoli

  • Prispevkov: 340
  • Pridružen: 21 Mar 2012, 09:30

Re: but wink

Odgovor02 Nov 2012, 00:16

butwink je ponavadi posledica zategnjenega iliopsoasa. delaj strechinge za iliopsoas in kvadre. bolj malokrat so problem pretesni gluteus in loze. ahilova tu nima nobene veze, ce si premalo gibljiv v gleznju te vlece na prste oz. ne mores s koleni dovolj naprej ce niso pete podlozene.
Slika
Uporabniški avatar

makary

  • Prispevkov: 102
  • Pridružen: 15 Mar 2012, 14:52

Re: but wink

Odgovor23 Jul 2013, 18:46

Sam mam tudi probleme z but winkom in sem malo iskal pa nekateri pravijo da ni problem v gibljivosti temveč s izvedbi.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=QylNkkWBJUE

Kaj pravite?
"If you're going through hell, keep going."
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: but wink

Odgovor23 Jul 2013, 19:53

tudi je lahko, ja.
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: but wink

Odgovor24 Jul 2013, 00:02



-pravilna dinamika precej pomaga, ja ;)

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron