Danes je 25 Apr 2024, 23:02


Spanje

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

ziggy

  • Prispevkov: 44
  • Pridružen: 26 Nov 2012, 14:39

Re: Spanje

Odgovor02 Dec 2012, 23:42

Tut zelo odvisno od telefona oz kvalitete senzorjev ki so notri. V praksi to pomeni da na večini androidov zadeva ne deluje dobro. Zelo mal androidov ima vgrajen gyro, večina ima samo accelometer (proxymity) pa kompas pa še te velikrat niso dobre kvalitete in posledično so rezultati čist mim. Kar se tiče appla pa je aktualn 4 ali boljši. Seveda je S3 čist konkurenčen 4S.

na http://www.gsmarena.com lahko preveriš za svoj aparat

joke
Uporabniški avatar

Ferrarilover

  • Prispevkov: 541
  • Pridružen: 07 Jun 2012, 17:45

Re: Spanje

Odgovor03 Dec 2012, 06:23

Apple fanboy i see...

Sicer pa meni dela super, danes PR 60% Deep+REM - duration 8:20 :)
I am the man responsible for who I am. When I look in the mirror each day, I stare my creator in the eyes.
I am responsible for what I have and will become, I am accountable for what I will or will not accomplish.
I believe in myself, I bow to no man.

coko

  • Prispevkov: 498
  • Pridružen: 27 Feb 2012, 18:55

Re: Spanje

Odgovor03 Dec 2012, 09:02

Men sploh ne meri nč :D
Galaxy Mini :oops:
Uporabniški avatar

ziggy

  • Prispevkov: 44
  • Pridružen: 26 Nov 2012, 14:39

Re: Spanje

Odgovor03 Dec 2012, 10:27

Ferrarilover napisal/-a:Apple fanboy i see...


Bolj nekdo ki se s tem ukvarja v službi. Sam android test table je joke ker pač je joke... zagotavljat dobro deloavnje katerekoli aplikacije na vseh android aparatih je nočna mora, zato je tudi stanje ekosistema tako kot je oz se tipično izbere par referenčnih aparatov za ostalo pa "upa da dela, če pa ne pa tut prov". To je iz prve roke (android developerja). Kar ne pomeni da so vsi aparati slabi oz da je operacijski sistem slab.

Glede dotične aplikacije - težko pričakuješ, da bo aplikacija, ki se zanaša na senzorje dobr delala, če so senzorji slabi - to je dejstvo pa naj bo apple ali pa android ali windows (ali karkoli tretjega, bbOS, bada, whatnot).

O ideoloških vprašanjih (ios / android, google / apple, ... / ...) se pa tisti, ki jim aparat predstavlja orodje običajno ne pogovarjamo.

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Spanje

Odgovor03 Dec 2012, 12:27

Torej ti raznolikost in cenovno pestrost Android telefonov šteješ kot slabost?
Uporabniški avatar

ziggy

  • Prispevkov: 44
  • Pridružen: 26 Nov 2012, 14:39

Re: Spanje

Odgovor03 Dec 2012, 16:00

Fragmentacija je eden večjih problemov andoird ekosistema, to je stališče googla in proizvajalci to upoštevajo (manjšajo nabor aparatov ki so na voljo). Za končnega uporabnika je posledica manjšega nabora aparatov boljša uporabniška izkušnja (bolj enotna) oz za kontext tega threada - applikacija dejansko deluje v več primerih. Slika animocine testne sobe je ko nek tempelj posvečen androidu in oni imajo odlične appe za androida.

detajli...

q3 prodajni rezultati

in njih ogledalo

delnice

Fragmentacija trga je po mnenju googla in razvijalcev eden izmed večjih problemov andoid ekosistema. Izbira je sicer cool samo izbiro je mela tut nokija. Izbiro je imel HTC pa opazuj situacijo v zadnjih 3 letih (oblikovanje nabora različnih aparatov). Podobno lahko opazuješ PC vs konzole gaming v letih 2007 do 2011.

Sploh ne gre za to da izbira ni slaba. Slabo je to da ti dajo možnost da kupiš formulo zgrajeno na osnovi fičota in ti dajo občutek da boš konkurenčen na tekmi (npr LG optimus Me in Samsung Galaxy S2 je oboje android oboje izdano v enakem obdobju :)
primerjava
pa poglejmo:
- TFT capacitive touchscreen, 256K colors VS Super AMOLED Plus capacitive touchscreen, 16M colors
- 240 x 320 pixels, 2.8 inches (~143 ppi pixel density) VS 480 x 800 pixels, 4.3 inches (~217 ppi pixel density)
- 140 MB RAM VS 1 GB RAM
- 3.15 MP, 2048x1536 pixels, fixed fokus VS 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
- Accelerometer, compass VS Accelerometer, gyro, proximity, compass

Če hočš lahko temu lahko rečeš tudi izbira med dvema aparatoma. Lahko pa rečeš nateg. Oba se tržita kot Android Phone.

En od obeh aparatov nudi tisto kar naj bi telefon omogočal (kot si npr predstavljaš da se lahko nekam pelješ če si kupiš avto ne gelde na to a je fiat al audi). Težava je v primeru da kupis avto in se kr na enkrat lahko pelješ ampak samo 30km/h pa ne prav daleč (to bi bil ta optimus me). Sigurno je to izbira... ampak to so pol že drge kategorije :)

Ne bom šel sedaj v to da načeloma finančna sredstva pridobljena s prodajo iOS appov omogočajo razvoj android verzij teh istih appov ker je na androidu več piratizacije in se preprosto ne izplača imet samo android app ne glede na to da je prodanih VELIKO več andoird apartov kot ios...

No pa tole je zdej že mal (velik) preveč napisanega.

Čustva so cool med rjuhami in na poti do tja, pr telefonih pa ne tako zelo.

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Spanje

Odgovor27 Dec 2012, 14:27

Kolikšen efficiency imate v povprečju? Moj je 84 %
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Spanje

Odgovor03 Jan 2013, 23:51

Jaz imam 75-80%.
Uporabniški avatar

inal3igh

  • Prispevkov: 456
  • Pridružen: 16 Sep 2012, 18:02

Re: Spanje

Odgovor09 Jan 2013, 16:06

Sydney napisal/-a:Kakšna druga ideja za dolgoročno rešitev? :) Kot rečeno, te težave imam že od otroštva, torej težko verjetno, da bi bil krivec stres/pozen trening/ipd.


bom dala sem da ne smetim Juretu q&a

smo že 3 non-sleeping beauties :twisted:

včasih res ni nobenega smiselnega razloga...nisi pod stresom, ne treniraš pozno, ješ dovolj...tudi jaz sem že od malega bolj budna in res je annoying, ko ne moreš spati, hkrati pa tudi nič pametnega početi, ker bi rad zaspal, drugi dan pa si kot da bi te povozil tovornjak

tudi jaz nameravam poskusiti melatonin..vseeno bolje kot razni bromazepami etc. ...zdaj ko je Jure omenil, da nima negativne avtoregulacije, mi je še bolj všeč ideja
Cowards never start. The weak never finish. Winners never quit.
Uporabniški avatar

matevz89

  • Prispevkov: 403
  • Pridružen: 09 Feb 2012, 21:10

Re: Spanje

Odgovor09 Jan 2013, 19:51

inal3igh napisal/-a:smo že 3 non-sleeping beauties :twisted:


4...Damn... :(
“A life spent chasing dreams that never come true is better than a life spent running away from dreams that could have.” - Alan Aragon
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron