Danes je 29 Mar 2024, 12:11


Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 08:10

Dva dni nazaj so me povabili v picerijo v našem koncu, da preračunam določene hranilne vrednosti in sestavimo kakšno fit sekcijo jedilnika. Kakorkoli, izračunal sem tudi makrote za klasično pico (šunka, sir, pelati, testo, gobe) in mislim, da si to zasluži kar svojo temo! :D

Kakšne so torej vrednosti?
~110g B
~150g OH
~100g M
------------------
~2000kcal!

Odstopanja med picerijami seveda so, a za približek, je dovolj. ;)

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 08:11

Bravo David! :)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 08:14

Sestavil sem si tudi svojo pico (pišč. prsa v ovitku, manj sira, ...). Makroti so bili:
~70g B
~150g OH
~35g M

IMG_20130214_202307.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 08:57

Nino napisal/-a:Bravo David! :)

Verjetno mislis Jure ;).

100 M? uff..

A se tvoja pizza imenuje NMZ pizza ;)?

edit: Ali si si tudi ogledal pripravo tega testa v picerijah? bi lahko delil z nami, ce si?
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 09:53

alexjug napisal/-a:
Nino napisal/-a:Bravo David! :)

Verjetno mislis Jure ;).

100 M? uff..

A se tvoja pizza imenuje NMZ pizza ;)?

edit: Ali si si tudi ogledal pripravo tega testa v picerijah? bi lahko delil z nami, ce si?


NMZ pica bo v NMZ piceriji zraven NMZ Gyma. :lol: 8-)

Postopka čisto od začetka do konca nisem gledal, ker bi bilo preveč zamudno, so mi pa napisali, kaj vse gre notri. Kakšnih hudih skrivnosti ni: pomembno je pravo razmerje med moko, vodo, kvasom, maščobo. Glavno razliko naredi pravilna peka v krušni peči. ;)

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 10:06

@alexjug, ne mislil sem David, ker je vedno govoril, da ima pica, ki jo dobiš v piceriji, 2000 kcal, po njegovi oceni. Izgleda je res zadel v polno, meni se je zdelo malo preveč 2000 kcal. :)

Drugače pa tudi, bravo Jure! :)
Uporabniški avatar

inal3igh

  • Prispevkov: 456
  • Pridružen: 16 Sep 2012, 18:02

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 10:09

hehe ravno predvčeraj bla v piceriji..drugač pa so vseeno velika odstopanja pri testu, nadevu...ampak za povprečje bo ;)
Cowards never start. The weak never finish. Winners never quit.
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 10:24

Lepa lepa!

pol drži od 2000- 2500 kcal. Blizu zgonje meje so vrjetno tiste z veliko sira, kislo smetano, lososom,....

btw: zapasala mi je pica, 1. letos- PR! :D
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«

sixpack

  • Prispevkov: 24
  • Pridružen: 10 Mar 2012, 16:50

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 18:12

alexjug napisal/-a:
Nino napisal/-a:Bravo David! :)

Verjetno mislis Jure ;).

100 M? uff..

A se tvoja pizza imenuje NMZ pizza ;)?

edit: Ali si si tudi ogledal pripravo tega testa v picerijah? bi lahko delil z nami, ce si?


Skrivnost testa za pico iz picerije je preprostost (sol, voda, moka, kanček kvasa... redki uporabljajo tudi olje)... vsi mislijo da je nekaj posebnega - iz prve roke ti lahko povem da ni. Glavna stvar je, kot je že omenil Jure namreč krušna oz. peč ki lahko doseže cca 400 °C, druga stvar pa je da mora testo biti bolj "suho" - skratka ker se pica peče cca 3-7min (odvisno od nadeva) nikakor ne sme biti testo polno vode in tretja pogosta napaka, ko se doma dela pica, je prevelika količina kvasa. Picerije testo načeloma vedno pripravijo kar veliko prej, a je že 2-3 hajanja čisto idealno, ob pravi temperaturi seveda.

Torej, nasvet kako naresti takšno pico doma v pečici, ki doseže max cca 275°C (skratka, čim več, tem bolje :)):
- testo mora biti razmeroma suho in elastično; hajano na primerni temperaturi
- nikoli ne uporabljaj olja, kot sredstva proti prijemanju; vedno se uporablja moka! (in ne samo zaradi kcal :D ... glavni trik je v tem, da se pica nikoli ne sme zlepit oz. imet čistega stika s podlago, če želiš da da se pica peče in ne kuha ali cvre in kuha; da lahko izhlapi presežek vode in da je podlaga lepo zapečena ... moke mora biti toliko, da se pica, ko pekač na hitro "rukneš", zapelje po njem in ni prilimana)
- bolje je imeti večji pekač od premera pice (da lahko testo lepo "diha" in ni zalimano ob robove); najbolje da je aluminijasti zaradi prevodnosti, saj se pico še vedno peče le cca 7-8min
- pico razvaljaš čisto natanko, na koncu malo raztegneš na roke - za lepo dvignjeno skorjo

bom prilimal kakšno sliko v kratkem, da demonstriram :)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor16 Feb 2013, 18:13

inal3igh napisal/-a:hehe ravno predvčeraj bla v piceriji..drugač pa so vseeno velika odstopanja pri testu, nadevu...ampak za povprečje bo ;)


Po mojem več kot kakih 10% pri navadnih, klasika picah (testo, pelati, sir, šunka, gobe) odstopanja ni, tako da je to kar dober približek. ;)

michelangelo napisal/-a:Lepa lepa!

pol drži od 2000- 2500 kcal. Blizu zgonje meje so vrjetno tiste z veliko sira, kislo smetano, lososom,....

btw: zapasala mi je pica, 1. letos- PR! :D


Ta podatek je za klasiko, ja. Pri nekaterih bolj obloženih (slanina, hrenovke, ekstra sir) smo prišli na ~3000. Najmanj je imela okoli 1400, če se prav spomnim
Naslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron