Danes je 25 Apr 2024, 01:26


Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo

mulc

  • Prispevkov: 169
  • Pridružen: 13 Mar 2012, 22:18

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor17 Feb 2013, 18:43

http://www.mimovrste.com/artikel/3780235331/kamen-za-peko-pice-weber-okrogel

To je kupil brat pred 3 tedni v Lidlu, če se ne motim. Pustiš 30 minut v pečici, da se kamen res dobro segreje, nato pa daš gor pico(ki je na aluminijasti podlagi).

Eva

  • Prispevkov: 265
  • Pridružen: 18 Nov 2011, 22:21

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor17 Feb 2013, 20:34

sixpack napisal/-a:@David
Če jo dobro segreješ preden daš gor pico bi šlo - ampak se mi zdi da bi kar trajlalo, kakšna aluminijasta plošča bi bla boljša :) ... vendar to s krušno pečjo nima dosti veze, ključna pri njej je ravno temperatura! ta občutek "krušnosti" pa izhaja ravno iz tega, da je
1.) testo fajn "pomokano" (če ste kje opazili kako picopek hlebček testa vedno najprej splošči in raztegne na skopici moke in jo potem mal po zraku meče :))
2.) ker se peče na kamnu nima zlepljenega stika s podlago in se zato lepo speče tudi "podn"

Danes ima večina picerij električne peči, ki so visoke cca 15-20 cm in zato brez problema dosežejo 400-450 °C, pa je pica ista kot tista iz krušne peči (no kakšen drobec pepela al pa aroma po ognju manjka :) ).

Za domačo improvizacijo sam naredim tako: v pečico dam že na začetku narobe obrnjen železen pladen, da se segreje skupaj s pečico, nato pa nanj tanek aluminijast pladen s pico, ki mora bit vsaj malo večji od nje. Lahko pa nanj daš samo pico, če jo "skipaš" s kakšne podlage, vendar ne bo nobene razlike, dokler je res dober "clearance" med pico in podlago pekača v katerem je ;) .

Poslikam pa v kratkem.

@alex
Za ta efekt "krušnosti" je ključna moka, tako da poleg tega sam peki papir najbrž ne škoduje, je pa brez pomena :). (kaj pa veš, morda še kak % toplotne prevodnosti vzame :P )


CAR! Hvala za vse te info.:)
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor18 Feb 2013, 15:38

Danes spekel pico na 275 stopinjah- 8 minut in pica je res 100x bolš kakor prej, ko sem pekel 20 minut na 200. Spekel tudi prvič brez peki paperja, čisto malo moke pisipal po plehu (brez prijemanja) ;)
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor18 Feb 2013, 15:40

-bo treba probat tole :D

sixpack, hvala za info ;)

sixpack

  • Prispevkov: 24
  • Pridružen: 10 Mar 2012, 16:50

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor18 Feb 2013, 21:14

I'm glad I could help :)
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor21 Feb 2013, 15:19

@sixpack: kaj praviš kako bi se obnesla peka pice v plehu v krušni peči?
danes sem sprobal speči samo testo v krušni peči (prvič)-PR in je biu "taprav", za prvič bi reku, da je biu res dobr testo- tista taprava skorja :D
Napaka je bila edino ker sem preslabo pobrisu podlago in je bila spodaj siva in malo je bilo okusa po pepelu :D Morm si ubodt še tisto lopato, za pico dat not/uzet vn, ker dons sm si u easy pržgau lase k sm dau glavo v peč... :lol:
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«

sixpack

  • Prispevkov: 24
  • Pridružen: 10 Mar 2012, 16:50

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor22 Feb 2013, 01:06

michelangelo napisal/-a:@sixpack: kaj praviš kako bi se obnesla peka pice v plehu v krušni peči?
danes sem sprobal speči samo testo v krušni peči (prvič)-PR in je biu "taprav", za prvič bi reku, da je biu res dobr testo- tista taprava skorja :D
Napaka je bila edino ker sem preslabo pobrisu podlago in je bila spodaj siva in malo je bilo okusa po pepelu :D Morm si ubodt še tisto lopato, za pico dat not/uzet vn, ker dons sm si u easy pržgau lase k sm dau glavo v peč... :lol:


Gre, gre, samo da ni testo nanj nalimano, pa ni nobenga problema :). Hh, malo pepela ne škodi, da je bolj hardcore krušno :twisted: :lol: ... mogoče ko boš naslednjič pobrisal podlago, raje uporabi pekač (dovolj nizek; al pa če jo s kartona dol rukneš :D ) za to, da pico na hitro dol kipneš in ven dobiš (namesto lopate:) ) in izkoristi full benefit krušne peči! :D

Pa kakšno slikovno reportažo nared, ker sam že mal zamujam :)
Uporabniški avatar

asvi

  • Prispevkov: 37
  • Pridružen: 03 Feb 2013, 00:01

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor27 Mar 2013, 23:14

eno vprašanje, če se že pregrešim s pico si naročim pico z tuno, sirom, pelati, nacho, testo. in me zanima če tiste 2000kcal pojem kaj je boljše da potem manj jem tisti dan (samo še 1000kcal) ali več normalno pač ostalo kvalitetno hrano (kura riž itd.).

enostavno povedano ali boljše da se pol malo stradam ker sem že toliko zaužil ali normalno jem zdravo hrano naprej kot ponavadi

Hardstylegod

  • Prispevkov: 275
  • Pridružen: 31 Mar 2012, 20:42

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor28 Mar 2013, 00:28

Pojej še toliko, da ti bo šlo v dnevni vnos (pač pojej toliko kolikor ti še manjka). Pa pica NI NIČ MANJ ZDRAVA kot pa riž itd

outlaw7

  • Prispevkov: 21
  • Pridružen: 02 Mar 2013, 23:30

Re: Koliko kalorij ima pizza iz picerije?

Odgovor28 Mar 2013, 00:29

stradal neboš ker si za ta dan zaužil kar lep del kalorij. Odvisno če hočeš dan zaključiti v kaloričnem deficitu , potem pazi da ga ne prekoračiš.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron