Danes je 25 Apr 2024, 00:42


Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikacij

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo

Kami

  • Prispevkov: 345
  • Pridružen: 15 Sep 2012, 20:40

Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikacij

Odgovor21 Feb 2013, 06:03

Mene zanima kako si tisti, ki si hranite razne full texte od znanstvenih raziskav le te organizirate?

Jih imate razmetane vse na okoli po racunalniku, sortirane po mapah ali pa uporabljate kak program?

Jaz sem dolgo casa imel zadeve delno urejene po mapah na racunalniku sedaj pa bi si zadeve rad malo boljse uredil, da bom te raziskave v prihodnosti lazje nasel.

Idealna aplikacija bi imela vsaj te funkcionalnosti:

- Dobro iskanje (po avtorju, opombah, tagih, kljucnih besedah ...)
- Dodajanje opomb / notes
- Dodajanje tagov
- Shranjevanje / backup v cloud (Google Drive, Dropbox,... )
- Integracija oziroma dostopnost zbirke preko mobilne naprave (Android aplikacija / spletna stran)

Sem malo pogledal za aplikacije in sem na hitro nasel te:

- Mendeley - http://www.mendeley.com/features/ (Windows, Linux, OS X)
- Papers - http://www.mekentosj.com/papers/ (OS X)

Dejansko poznam kar nekaj ljudi, ki uporabljajo in hvalijo Papers (sicer ne za nutrition / sports science ampak vecinoma za computer science zadeve). Problem je edino, da je aplikacija na voljo samo za OS X.

Na hitro sem se malo igral z Mendeley in zadeva zgleda kar obetavno. Kot kaze lahko tudi naredis invite-only skupino, preko katere lahko del svoje knjiznjice delis z drugimi clani te skupine. To bi naceloma znalo biti zanimivo za kaksno NMZ skupino.

Torej, kaj uporabljate drugi (gujdek, David, et al.) oziroma imate kaksne predloge?
michelangelo napisal/-a:preveč je lih prou :D
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor21 Feb 2013, 08:31

Študije in članek imam zbrane v mapah na disku.
Za zbirko uporabljam EndNote, ampak samo ko rabim kaj napisat za faks. Sicer uporabljam le osnovne funkcije, ampak mi je za delanje zbirke popolnoma ok. Sem si tudi naredil template za stil citatov, da mi prikaže citat, tako kot zahteva pravilnik faksa.
Prav zaradi tega nisem hotel prešaltat na Mendeley (sem slišal da je dober), ker bi imel preveč dela s prenašanjem podatkov, pa mislim da se takrat tudi "citation style-a" ni dalo uvozit iz EndNota (zdaj so to baje uredili).
Po moje bi bil mendeley najbolj primeren ker ima bolj kot ne vse funkcionalnosti, katere si zgoraj naštel da jih iščeš.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor21 Feb 2013, 21:55

Kje pa dobite vse te full texte, ki niso zastonj? Imate vsi dostop iz fakultetnih knjižnic ali kako?
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor21 Feb 2013, 22:15

Sydney napisal/-a:Kje pa dobite vse te full texte, ki niso zastonj? Imate vsi dostop iz fakultetnih knjižnic ali kako?

Prek fakultetnih knjižnic ja. Ampak ne slovenskih. :twisted:
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor21 Feb 2013, 22:18

Kaj, greš na en faks v tujini in tam to počneš? :D
Ali je dovolj, če imaš samo uporabniško ime in geslo in lahko to počneš od doma?
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor21 Feb 2013, 22:21

Jaz imam oddaljen dostop, ja. Na žalost pa ne do vseh baz. :)

Sicer pa, hvala Kami za post! Bom tudi jaz pogledal Mendeley, ker do zdaj je bilo sortiranje po mapah in iskanje po spletnih bazah, kar pa ni preveč praktično.

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor21 Feb 2013, 22:23

A ta oddaljen dostop se da dobit, če si na kakšen naravoslovnem faksu v Sloveniji ali kako je s tem? Pogosto si res želim prebrati kakšne full texte, pa nimam dostopa in je to res zelo omejujoča stvar pri pridobivanju znanja. Hvala.
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor21 Feb 2013, 22:32

Sydney napisal/-a:Kaj, greš na en faks v tujini in tam to počneš? :D
Ali je dovolj, če imaš samo uporabniško ime in geslo in lahko to počneš od doma?

2. opcija
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor21 Feb 2013, 22:36

Sydney napisal/-a:A ta oddaljen dostop se da dobit, če si na kakšen naravoslovnem faksu v Sloveniji ali kako je s tem? Pogosto si res želim prebrati kakšne full texte, pa nimam dostopa in je to res zelo omejujoča stvar pri pridobivanju znanja. Hvala.

Tu lahko requestaš študije:
http://www.reddit.com/r/Scholar

V večini univerzitetnih knjižnicah bi morali met dostopne številne baze, tudi za NUK in CTK sem skoraj prepričan da imajo dostop.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

Kami

  • Prispevkov: 345
  • Pridružen: 15 Sep 2012, 20:40

Re: Aplikacija za organiziranje zbirke znanstvenih publikaci

Odgovor22 Feb 2013, 21:20

gujdek, David: Hvala za odgovore.

Sem se malo potestiral Mendeley in kot kaze bom res kar to uporabil.

Jaz k sreci ne pisem publikcij in mi sama moznost citiranja in integracija z raznimi office programi ni pomembna. Vazno mi je samo, da program omogoce organizacijo zbirke in da lahko razne publikacije naslednjic tudi lahko najdem (na podlagi kljucnih besed, itd.).
michelangelo napisal/-a:preveč je lih prou :D
Naslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron