Danes je 19 Apr 2024, 03:04


E-readerji, tablice, ipd.

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Band3

  • Prispevkov: 146
  • Pridružen: 25 Nov 2012, 21:34

Re: E-readerji, tablice, ipd.

Odgovor14 Maj 2013, 11:06

Jack of all trades, master of none.

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: E-readerji, tablice, ipd.

Odgovor14 Maj 2013, 12:34

Razlog, zakaj razmišljam o e-readerju je, da na laptopu s težavo berem daljše članke/knjige, tako da sklepam, da s tablico ne bi bilo kaj bolje. Gujdek, Jure, koliko časa "zdržita" branje iz tablice (LCD zaslona)? Bi bilo branje lažje, kot iz laptopa? Verjetno je to tudi različno od osebe do osebe?
Glede e-ink zaslona in velikosti, mi res DX izgleda najbolj primeren zame, škoda da ga ne delajo več. Ne predstavljam si najbolje, kako izgleda branje knjig ali člankov v A4 formatu na manjšem bralniku.

Btw, te zadeve pozna kdo: http://www.printedelectronicsworld.com/ ... in5183.jpg ali http://regmedia.co.uk/2007/02/07/readium_1.jpg kaj takega, A4 format bi bilo mogoče še najboljši kompromis-imaš e-ink veliki format, vseeno pa v zloženem stanju ne zavzame veliko prostora.
Uporabniški avatar

ugabuga

  • Prispevkov: 1075
  • Pridružen: 04 Jun 2012, 17:34

Re: E-readerji, tablice, ipd.

Odgovor14 Maj 2013, 13:32

Sam sem si nekaj časa lastil tablico Galaxy Note 10.1. Ekran je bil tako svetel, da je bilo dolgotrajnejše branje česarkoli pogojno znosno samo pri res najnižji svetlosti (je pa res, da imam že po defaultu stalno utrujene oči, ker za računalnikom vsak dan sedim najmanj 8 ur).
bench more than front squat crew
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: E-readerji, tablice, ipd.

Odgovor14 Maj 2013, 14:47

Jaz za občasno krajše branje uporabljam Kindle Fire, ki je dokaj priročna tablica tudi za branje v postelji in na poti (da se jo držati z eno roko), ampak zame nadomestek za pravo knjigo ne obstaja. Imel sem priložnost preizkusit tudi "no-name" e-ink bralnik, ki se mi je zdel za ta namen boljši od tablice, vendar še vedno daleč od prave knjige z mat papirjem. :)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: E-readerji, tablice, ipd.

Odgovor14 Maj 2013, 14:57

Sydney: v izpitnem obdobju sem tudi po 10h za tablico, pa nimam problemov.

Kindle FIre res ne spada med e-ink - izpostavil sem ga izključno zaradi velikosti. ;)

domen

  • Prispevkov: 262
  • Pridružen: 08 Apr 2012, 17:53

Re: E-readerji, tablice, ipd.

Odgovor14 Maj 2013, 21:41

Jaz uporabljam Nexus 10 za branje pdf knjig/člankov, pa nimam težav. Tudi več ur dnevno + v službi sem 8+ ur za računalnikom.

Ps. Nisem ekspert za to, ampak lahko da dobra resolucija ekrana pomaga.
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: E-readerji, tablice, ipd.

Odgovor15 Maj 2013, 20:36

Sydney napisal/-a:Gujdek, Jure, koliko časa "zdržita" branje iz tablice (LCD zaslona)? Bi bilo branje lažje, kot iz laptopa?

Sem probal le nekaj ur skupaj, pa ni bilo problemov. Sicer sem pa nameraval napisat kar je ugabuga napisal, 8ur za računalnikom in potem še tablica bi lahko bila čisto druga pesem. Laptop se mi vseeno zdi precej bolj utrujajoč kot tablica.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

kugla

  • Prispevkov: 41
  • Pridružen: 18 Nov 2012, 17:17

Re: E-readerji, tablice, ipd.

Odgovor16 Maj 2013, 06:33

Pomoje je nekaj razlike v tudi v načinu branja. Pri delu z računalnikom ali učenju tipično ne strmimo samo v tekst, ampak oči skačejo po ekranu, pogledamo še kam drugam, se zamislimo, ipd ... pri branju leposlovja pa lahko več ur brez prekinitve samo sledimo tekstu. V tem primeru pridejo do izraza prednosti bolj naravnega in manj utrujajočega ekrana.
Prejšnja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron