Danes je 28 Mar 2024, 21:30


Vse o računalništvu

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo

Hardstylegod

  • Prispevkov: 275
  • Pridružen: 31 Mar 2012, 20:42

Re: Vse o računalništvu

Odgovor19 Mar 2014, 13:59

Kaj pa menite o PRESTIGIO MultiPad 2 PMP7280C Ultra Duo 8.0 ?
Uporabniški avatar

Ninja333

  • Prispevkov: 320
  • Pridružen: 05 Mar 2013, 13:12

Re: Vse o računalništvu

Odgovor11 Jun 2014, 20:52

A ma kdo doma WD TV Live? Imam težavo, ki jo ne znam rešit :evil:
Be the best version of yourself!
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Vse o računalništvu

Odgovor11 Jun 2014, 20:58

Ninja333 napisal/-a:A ma kdo doma WD TV Live? Imam težavo, ki jo ne znam rešit :evil:

Jaz ga imam. Kaj te matra? :D
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog
Uporabniški avatar

Ninja333

  • Prispevkov: 320
  • Pridružen: 05 Mar 2013, 13:12

Re: Vse o računalništvu

Odgovor11 Jun 2014, 21:04

Ne zazna mi več "shared folders". Že večkrat sem imel težave, ampak sem vedno našel kak vzrok. Na novo inštaliran antivirus, sprememba delovne skupine, itd...

Zdej pa kr naenkrat ne zazna več. Brez, da bi karkoli spreminjal. Ne vem kaj bi lahko bilo narobe. Resetiral sem ga že, Probal sem tudi spremeniti delovno skupino. Nimam več idej.

Help :D
Be the best version of yourself!
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Vse o računalništvu

Odgovor11 Jun 2014, 21:34

Ninja333 napisal/-a:Ne zazna mi več "shared folders". Že večkrat sem imel težave, ampak sem vedno našel kak vzrok. Na novo inštaliran antivirus, sprememba delovne skupine, itd...

Zdej pa kr naenkrat ne zazna več. Brez, da bi karkoli spreminjal. Ne vem kaj bi lahko bilo narobe. Resetiral sem ga že, Probal sem tudi spremeniti delovno skupino. Nimam več idej.

Help :D

Dostopaš preko "Network Shares" ali "Media center"?
Sem imel enak problem že nekaj let nazaj, pa je bilo treba narest generalen reset vseh naprav, ki so priklopljene na modem v mrežo.
Pred kratkim se je težava ponovila, tokrat pa ni pomagalo nič. Sem brskal po njihovih support forumih, pa ni bilo nobene konkretne rešitve. Imam Win 8.1 in se je najverjetneje s kakšnim update-om kaj spremenilo. 1x vmes mi je celo uspelo normalno povezat, ko sem poskusno vklopil nazaj "password sharing" za homegroup.
Tudi ko sem naložil neuradno homebrew verzijo firmware-a (WDLXTV), mi prek Network shares ni prikazalo ničesar.

Vsaj delno sem sedaj rešil s prehodom na media center opcijo.
Vklopiš sharing v Windows media player in nastaviš katere mape boš delil, z naprave pa dostopaš prek media center namesto network shares. Edini problem je, če želim kdaj podnapise, morajo biti hardcoded, ker prek media centra ne naloži podnapisa v .srt ali podobni obliki. Tudi to se da zelo preprosto narest.
Poskusi če ti prek media center dela na uradnem firmware-u, tale homebrew ni najbolj user friendly za vzpostavit.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog
Uporabniški avatar

Ninja333

  • Prispevkov: 320
  • Pridružen: 05 Mar 2013, 13:12

Re: Vse o računalništvu

Odgovor14 Jun 2014, 16:31

hvala gujdek za odgovor, sam sm obupal :D bom kr z usb-ja gledal pa je
Be the best version of yourself!
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Vse o računalništvu

Odgovor16 Jun 2014, 10:29

Ninja333 napisal/-a:hvala gujdek za odgovor, sam sm obupal :D bom kr z usb-ja gledal pa je

Malenkost.

Vmes ko ni delalo sem tudi jaz nekaj časa gledal prek USB-ja, ampak samo če je bil formatiran na FAT32, kar pa pomeni da je velikost ene datoteke omejena na 4GB + vsakič moraš datoteke prenest na ključ.

Je tebi uspelo, da ti WD prepozna tudi npr. 16GB velik ključ v NTFS formatu in lahko predvajaš tudi večje datoteke, ali si prek USB mislil zunanji disk?
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog
Uporabniški avatar

Ninja333

  • Prispevkov: 320
  • Pridružen: 05 Mar 2013, 13:12

Re: Vse o računalništvu

Odgovor16 Jun 2014, 18:49

Splo nimam možnosti formatirati v NTFS. A je to zato k mam XP?
Be the best version of yourself!
Uporabniški avatar

Ninja333

  • Prispevkov: 320
  • Pridružen: 05 Mar 2013, 13:12

Re: Vse o računalništvu

Odgovor09 Jul 2014, 07:56

Sm poštimal ključ (16gb) v NTFS, pa probal gledat HD. Dela, sam občasno zašteka za kr nekaj sekund. Brezveze. Še vedno mi ni jasno zakaj mi na lepem več ne zazna računalnika :roll:
Be the best version of yourself!
Uporabniški avatar

Band3

  • Prispevkov: 146
  • Pridružen: 25 Nov 2012, 21:34

Re: Vse o računalništvu

Odgovor24 Feb 2015, 19:28

Rabila bi pomoč glede MS Office.
Pred kratkim sem kupila nov prenosnik in nanj naložila Office 2003 (pač moja najljubša "izdaja", ki je ne mislim apdejtat). Problem je v tem, da gre za italijansko verzijo in tako Word nima spell-checka v slovenščini. Ker je Microsoft support za Office 2003 ukinil že daaavno od tega, ne vem kam iti iskati fajl za slovenščino. kakšen nasvet?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron