Danes je 19 Apr 2024, 20:17


Poškodbe

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Poškodbe

Odgovor10 Sep 2012, 10:50

Bil pri zdravniku, dobil tablete Nalgesin forte (2× dnevno, 1 teden), napotnico za slikanje...v bol. so mi rekli da je mogoče počeno, zato moram za en teden nazaj na ponovno slikanje, do takrat pa počitek - z berglami. :(
Uporabniški avatar

Guantanamo

  • Prispevkov: 141
  • Pridružen: 11 Jun 2012, 16:10

Re: Poškodbe

Odgovor10 Sep 2012, 12:04

Kje pa si poškodovan?

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Poškodbe

Odgovor10 Sep 2012, 14:29

Udarnina na peti.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Poškodbe

Odgovor11 Sep 2012, 04:48

Nino napisal/-a:Bil pri zdravniku, dobil tablete Nalgesin forte (2× dnevno, 1 teden), napotnico za slikanje...v bol. so mi rekli da je mogoče počeno, zato moram za en teden nazaj na ponovno slikanje, do takrat pa počitek - z berglami. :(

To pa ni lepo slišat. Držim pesti, da ni počeno oz. da bo hitro pozdravljeno! Ampak VEDNO je tudi pozitivna plat vsake zgodbe. Se boš pa ta čas lahko posvetil kaki drugi stvari, treniral zgornji del ... ;) Glavo gor.

strojnik

  • Prispevkov: 85
  • Pridružen: 17 Jun 2012, 20:40

Re: Poškodbe

Odgovor03 Okt 2012, 09:32

Sedaj sem prišel s fitnesa... že zadnjič me je malo bolelo, danes veliko bolj. In to takrat ko delam globoki počep - ko se približujem skrajni spodnji poziciji. Potem sem raje prekinil prosti počep in sem naredil na tisti napravi (ne vem kako se ji reče), ko ležiš na hrbtu pod kotom in odrivaš gor. Imam bolečino v označenem predelu na levi nogi (desna ne). Kakšen nasvet?

Slika
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: Poškodbe

Odgovor03 Okt 2012, 09:51

Strojnik.. isto imam jaz že vsaj 2 meseca če ne več, če gre za zeleni krogec.
To je sartorius kot sem raziskal. Žal ne morem počivati nog zaradi prihajajoče tekme, sem pa popolnoma izločil počep iz igre. Na extenziji teh bolečin ni, pravtako ne na preši in hack squat mašini, če le ne grem pregloboko oz. naložim preveliko težo.

Skratka..meni nobena "klasična" metoda zdravljena ni pomagala. Niti toplo-hladno, niti masaža, niti foam rolling,ker je noga non-stop na udaru. Ali trening ali kardio.

Če imaš možnost, ti svetujem, da za kakšna 2 tedna ne delaš nog.. SPLOH. Niti extenzije niti ostalega, da se čimbolj umiri, potem pa postopoma začni z manjšimi težami in boš videl kako kaže. Tako bi se jaz lotil tega, ampak.. tekma se bliža in ni časa za pavzo ;).
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!

strojnik

  • Prispevkov: 85
  • Pridružen: 17 Jun 2012, 20:40

Re: Poškodbe

Odgovor03 Okt 2012, 09:59

A tebe boli samo na eni nogi ali na obeh?
Na napravi sem brez problema naredil. Ni me nekaj bolelo.
Nato sem eno serijo naredil po(l)čep ampak to ni bilo to. Počep vedno delam globoki in tukaj me trga za popi**it.
Bom upošteval tvoj nasvet. Hvala za odgovor :)

Zanima me kako se drugi ogrejete za počep? Kakšne posebne raztezne/specifične vaje?
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: Poškodbe

Odgovor03 Okt 2012, 10:16

Mene je sprva bolelo v obeh, začelo pa se je v preši, in sicer, ker sem preneumno upošteval mnenja nekaterih, da je treba za vsako ceno kolena spravit do prsi. Potem sem s temi izvedbami zaključil, imel več od treninga in nisem imel več bolečin. Niso bile pa stalno prisotne, samo pri vaji.

Čez nekaj mesecev, pa sem šel v copatih s trdim podplatom na trenažer in oddelal kakšnih 25min hoje v 6°klanec (kao).. naslednji dan pa je bila noga out.. čisto neizzvano, trening nog je bil 3 dni za mano in na sporedu šele naslednji dan.

Potem sem (seveda) pretiraval in na silo delal počepe, ker sem pač trma in neumen ;), tako da sem poslabšal zadevo do te mere, da nisem mogel normalno spati, ker me je začelo non-stop boleti. Zdaj je kar kul, ampak še vedno ni dovolj dobro za počepe. Spim spet dokaj normalno, razen, če kak HIIT s šprinti delam ali na kolesu, potem je klin'c... spet ena noč brez spanja (kot danes ;)).

Ogrevanje pa klasika.. najprej nekaj min kardia, potem pa dinamično ogrevanje.. mislim, da je v neki temi oz. članku na portalu že razloženo to. evo http://www.naturalmusclezone.com/?p=17
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!
Uporabniški avatar

inal3igh

  • Prispevkov: 456
  • Pridružen: 16 Sep 2012, 18:02

Re: Poškodbe

Odgovor03 Okt 2012, 10:50

mene tudi muči sartorius..že drugič ali tretjič v par letih..stisnem zobe in delam počepe, mine v nekaj tednih ;)
Cowards never start. The weak never finish. Winners never quit.

strojnik

  • Prispevkov: 85
  • Pridružen: 17 Jun 2012, 20:40

Re: Poškodbe

Odgovor03 Okt 2012, 10:52

Hvala Alex! :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron