Danes je 25 Apr 2024, 03:02


Poškodbe

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Ferrarilover

  • Prispevkov: 541
  • Pridružen: 07 Jun 2012, 17:45

Re: Poškodbe

Odgovor02 Apr 2014, 14:41

Ninja333 napisal/-a:Zdravo

Zadnje čase imam neprijeten občutek pri počepanju v predelu označenem na sliki. Včeraj mi je tudi med počepanjem nekaj preskočilo in me danes boli :roll:

Kdo ve za kaj gre?


Na mestu ki si ga označil sta 2 mišice, ki ponavadi delata probleme; psoas in iliacus. In najpogostejši vzrok bolečine je zategnjena mišica, tako da pridno razteguj kvadre in hip flexorje, tudi s pomočjo foamrollerja in kake trde žogice jih sprosti.
I am the man responsible for who I am. When I look in the mirror each day, I stare my creator in the eyes.
I am responsible for what I have and will become, I am accountable for what I will or will not accomplish.
I believe in myself, I bow to no man.

squizz

  • Prispevkov: 17
  • Pridružen: 28 Nov 2013, 12:50

Re: Poškodbe

Odgovor06 Apr 2014, 08:05

Ima kdo kakšne izkušnje z vnetjem medrebrne mrene. Sam sem si jo vnel pri bronhitisu ker sem preveč kašljal. Sedaj je od tega minil že mesec dni in me pri večini vaj še zmeraj boli. Probal sem počivat 2 tedna pa ni nič kaj boljše.

SLIKA MESTA KJER BOLI
Slika

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: Poškodbe

Odgovor06 Apr 2014, 11:14

Ninja333 napisal/-a:Zdravo

Zadnje čase imam neprijeten občutek pri počepanju v predelu označenem na sliki. Včeraj mi je tudi med počepanjem nekaj preskočilo in me danes boli :roll:

Kdo ve za kaj gre?


Podobno se je zgodilo meni pred časom in sem pač nehal počepa in delat ostalih vaj pri katerih ta del trpi in je bilo kr hitro bolje.. Pred tem pa sem rino z glavo skozi zid in delal druge vaje, kjer je bil ta del še dodatno obremenjen (čeprav tega nisem čutil direktno na treningu) in se je to kr vleklo par mescev..

Zato ti predlagam, da pač mej pauzo en čas od počepov, dl, leg press, malo se poigraj z foamroallerjem in bo hitro bolje :)
Uporabniški avatar

Ninja333

  • Prispevkov: 320
  • Pridružen: 05 Mar 2013, 13:12

Re: Poškodbe

Odgovor08 Apr 2014, 18:02

Djmisq napisal/-a:
Ninja333 napisal/-a:Zdravo

Zadnje čase imam neprijeten občutek pri počepanju v predelu označenem na sliki. Včeraj mi je tudi med počepanjem nekaj preskočilo in me danes boli :roll:

Kdo ve za kaj gre?


Podobno se je zgodilo meni pred časom in sem pač nehal počepa in delat ostalih vaj pri katerih ta del trpi in je bilo kr hitro bolje.. Pred tem pa sem rino z glavo skozi zid in delal druge vaje, kjer je bil ta del še dodatno obremenjen (čeprav tega nisem čutil direktno na treningu) in se je to kr vleklo par mescev..

Zato ti predlagam, da pač mej pauzo en čas od počepov, dl, leg press, malo se poigraj z foamroallerjem in bo hitro bolje :)


Hvala. Zgleda, da bo res treba. Danes je bla katastrofa od treninga. Čeprav me je samo po sebi že manj bolelo, je danes pri počepanju začelo še bolj kot zadnjič. :? Mogu nehat počepat in šou dam :evil:

Kok časa si ti "počival"?
Be the best version of yourself!
Uporabniški avatar

Ninja333

  • Prispevkov: 320
  • Pridružen: 05 Mar 2013, 13:12

Re: Poškodbe

Odgovor15 Apr 2014, 08:32

Po dveh tednih mi ni še nič bolje. Je pa res, da sem prejšnji torek neuspešno počepal. Naredil sem nekaj težkih serij, vendar z bolečino (ne preveč pametna poteza :roll: ).

Sedaj berem po netu, da okrevanje traja tudi do 6 tednov :evil: Prav tako piše, da naj ne bi izvajal nobenih aktivnosti, ki povzročajo bolečino v tem predelu, saj tako podaljšaš čas okrevanja oz. se lahko še bolj poškoduješ.

http://www.summitmedicalgroup.com/libra ... endonitis/

Ne vem katere vaje lahko bi lahko "varno" izvajal za noge in kako bom vedel, kdaj je varno zopet počepat. :cry: :? :roll:
Be the best version of yourself!

jaskocare1

  • Prispevkov: 360
  • Pridružen: 07 Apr 2012, 11:15

Re: Poškodbe

Odgovor15 Apr 2014, 12:36

Danes po seriji 1x160kg počepa z wrapsi, so me meča na desni nogi začela ful bolet ko sem odvil povoje, občutek kot da sem si jih nategnil.... Sem že 2x porolal meča z žogico pa je še vedno ista bolečina...že pri hoji me ful boli. Mogoče kdo ve kaj bi lahko bil razlog? Mogoče preveč zategnjeni povoji?? Leva stran je pa čisto ok, brez bolečin.

VanKenobi

  • Prispevkov: 46
  • Pridružen: 22 Mar 2012, 15:40

Re: Poškodbe

Odgovor15 Apr 2014, 22:03

jaskocare1 napisal/-a:Danes po seriji 1x160kg počepa z wrapsi, so me meča na desni nogi začela ful bolet ko sem odvil povoje, občutek kot da sem si jih nategnil.... Sem že 2x porolal meča z žogico pa je še vedno ista bolečina...že pri hoji me ful boli. Mogoče kdo ve kaj bi lahko bil razlog? Mogoče preveč zategnjeni povoji?? Leva stran je pa čisto ok, brez bolečin.

Se je zgodilo tudi meni po prvi uporabi povojev. Se nisem preveč spuščal v razloge, ampak pri meni je minilo v roku 24 ur. Sem pa na dan poškodbe komaj stal na nogah. Že naslednji dan je bilo veliko bolje (bolečine samo še na cca. 20%), čez dva dni pa nisem več vedel, da se mi je sploh kaj zgodilo.

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: Poškodbe

Odgovor26 Apr 2014, 23:20

Ninja333 napisal/-a:Po dveh tednih mi ni še nič bolje. Je pa res, da sem prejšnji torek neuspešno počepal. Naredil sem nekaj težkih serij, vendar z bolečino (ne preveč pametna poteza :roll: ).

Sedaj berem po netu, da okrevanje traja tudi do 6 tednov :evil: Prav tako piše, da naj ne bi izvajal nobenih aktivnosti, ki povzročajo bolečino v tem predelu, saj tako podaljšaš čas okrevanja oz. se lahko še bolj poškoduješ.

http://www.summitmedicalgroup.com/libra ... endonitis/

Ne vem katere vaje lahko bi lahko "varno" izvajal za noge in kako bom vedel, kdaj je varno zopet počepat. :cry: :? :roll:


Jas sem trmal in se je zavleklo na par mesecev, potem pa se spustil vse potiske z nogami in sem delal za quadre samo extenzijo in razne asistenčne vaje za zadn del in meča.. Pa je bilo v roku 3-4tednov bolše (nespomnim se čisto).

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Poškodbe

Odgovor27 Apr 2014, 08:19

Enak problem pri meni. Bolečina sicer ni bila huda ampak trmast kot sem, sem šel preko tega. Stanje se seveda ni izboljšalo in moram vseeno vzeti pavzo :evil: . Iz vsake stvari se nekaj naučimo...

nitrous30nitrous30

  • Prispevkov: 14
  • Pridružen: 08 Avg 2013, 13:28

Re: Poškodbe

Odgovor28 Apr 2014, 10:34

Padel s kolesom pa zlomil kazalec. Roka zatečena, da sploh ne vem če je moja. Je kdo že imel buddy tape in koliko časa je močno bolelo?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron