Danes je 28 Mar 2024, 15:27


Poškodbe

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Poškodbe

Odgovor16 Jun 2014, 15:35

Težko je karkoli povedati iz te slike. Lahko da imaš vozle v levem gluteusu in ti ovirajo odpiranje noge, lahko da desnega kolena ne potiskaš dovolj naprej, lahko da si cel zarotiran v desno ...

Hardstylegod

  • Prispevkov: 275
  • Pridružen: 31 Mar 2012, 20:42

Re: Poškodbe

Odgovor16 Jun 2014, 15:48

Hvala za mnenje. Bom danes kakšno urco namenil rolanju gluteusa po teniški žogi, pa bom potem videl, če je kakšno izboljšanje. Drugače se bom pa probal jutri posneti med počepanjem, pa boste potem morda lažje predlagali.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Poškodbe

Odgovor16 Jun 2014, 18:52

Super!

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Poškodbe

Odgovor17 Jun 2014, 10:29

Že 5 dni me boli vrat, ko želim glavo obrniti v katerokoli skrajno pozicijo, torej gor, dol, naprej, nazaj, obrat na levo, obrat na desno... Zaboli me iz desnega trapeza pa vse do vrha vrata. Kakšna ideja, kako bolečino omiliti? Sem že poskusil z baseball žogico, pa sem samo še poslabšal situacijo.
Uporabniški avatar

Ferrarilover

  • Prispevkov: 541
  • Pridružen: 07 Jun 2012, 17:45

Re: Poškodbe

Odgovor17 Jun 2014, 10:49

Šal, grelna krema... masiraj samo trapez.
I am the man responsible for who I am. When I look in the mirror each day, I stare my creator in the eyes.
I am responsible for what I have and will become, I am accountable for what I will or will not accomplish.
I believe in myself, I bow to no man.

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: Poškodbe

Odgovor18 Jun 2014, 01:21

Pomoje bi bilo OK, da si na grobo sproščaš trapez z neko trdo žogico itd. Po vratu pa dvomim da je OK če pritiskaš

dado20

  • Prispevkov: 204
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 20:07

Re: Poškodbe

Odgovor10 Jul 2014, 21:41

Sicer tole, kar bom napisal, ne spada ravno pod poškodbe, ampak dobro :) Bil sem že pred parimi meseci pri dežurni zdravnici na EKG pregledu, ker mi je doma srca totalno ponorel (normalen ritem, ampak zelo pohitren), ampak je bilo iz EKG-ja razvidno, da je s srcem vse vredu. Kar pa me skrbi trenutno, so pa občasni preskoki srca (ima tudi od vas kdo te preskoke?) tako v mirovanju, kot tud vsake toliko, med treningom. Na nekaterih forumih sem sicer prebral, da ima vsak človek preskoke srca, ampak jih nekateri bolj očutijo, kot drugi. Me pa skrbi to, ker so nekateri na forumih pisali, da, če ti med vadbo/treningom srce preskakuje , da je to nevarno? Zdaj me pa zanima vaše mnenje, glede teh preskokov? Pa da še omenim tole, da ko sem bil takrat pri zdravnici na pregledu, je rekla, da so te preskoki nekaj običajnega, in me potem ni nikamor naprej poslala, na še kakšen dodaten pregled (ultrazvok, holter, itd.) Hvala in lp. ;)
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Poškodbe

Odgovor10 Jul 2014, 22:46

Mislim, da ti bo glede tega težko kdorkoli na forumu dal boljši nasvet kot zdravnik/-ca. ;)

dado20

  • Prispevkov: 204
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 20:07

Re: Poškodbe

Odgovor10 Jul 2014, 23:35

David Brunšek napisal/-a:Mislim, da ti bo glede tega težko kdorkoli na forumu dal boljši nasvet kot zdravnik/-ca. ;)


Ne saj nisem pričakoval strokovnega mnenja od kogarkoli. Ampak samo to, če se je komu to dogajalo oz. se mu še dogaja (preskoki) :)

squizz

  • Prispevkov: 17
  • Pridružen: 28 Nov 2013, 12:50

Re: Poškodbe

Odgovor18 Jul 2014, 18:34

dado20 napisal/-a:Sicer tole, kar bom napisal, ne spada ravno pod poškodbe, ampak dobro :) Bil sem že pred parimi meseci pri dežurni zdravnici na EKG pregledu, ker mi je doma srca totalno ponorel (normalen ritem, ampak zelo pohitren), ampak je bilo iz EKG-ja razvidno, da je s srcem vse vredu. Kar pa me skrbi trenutno, so pa občasni preskoki srca (ima tudi od vas kdo te preskoke?) tako v mirovanju, kot tud vsake toliko, med treningom. Na nekaterih forumih sem sicer prebral, da ima vsak človek preskoke srca, ampak jih nekateri bolj očutijo, kot drugi. Me pa skrbi to, ker so nekateri na forumih pisali, da, če ti med vadbo/treningom srce preskakuje , da je to nevarno? Zdaj me pa zanima vaše mnenje, glede teh preskokov? Pa da še omenim tole, da ko sem bil takrat pri zdravnici na pregledu, je rekla, da so te preskoki nekaj običajnega, in me potem ni nikamor naprej poslala, na še kakšen dodaten pregled (ultrazvok, holter, itd.) Hvala in lp. ;)



Pozdravljen!
Sam sem imel pred 2 mesecema zelo podobno težavo, edina razlika je bila da sem imel neenakomeren ritem pa okoli 12ur je trajalo. Jaz sem vseeno bil tolko trmast in sem šel naredit ultrazvok in vse teste, in se je pokazalo da je moje srce totalno ok, vzrok za nastanek tega pa ni bil znan. In ja tudi meni po tem dogodku tu pa tam preskakuje srce, sicer je tega vedno manj, sedaj se že res skorajda nikoli nezgodi več, po mojem mnenju pride do preskokov predvsem zaradi psihičnega dejavnika, ker si še toliko bolj na vse nenormalnosti občutljiv.

Si izvajal kaj kardio vadbe? Ker jaz je okoli 1 leto nisem popolnoma nič, in prav to mi je kardiolog rekel da je možno, da je lahko vzrok ker na srce z utežmi, v bistvu delaš vedno več al majn intervalni tip vadbe. Tako da sem jaz sedaj vključil v fitnes okoli 2-3x na teden še pol ure kardia na 120 nekje utripa.

Upam, da sem kaj pomagal.

LP
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron