Danes je 20 Apr 2024, 14:23


Simi

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Simi

  • Prispevkov: 144
  • Pridružen: 31 Avg 2012, 06:47
  • Kraj: Ljubljana

Simi

Odgovor01 Okt 2012, 09:32

Starost: 22 let
Trenutna telesna višina: 171,0cm
Trenutna telesna teža: 83,6kg
Trenuten delež maščobe: 16,0%
Trenuten cilj: priti na 72,6kg telesne teže

Športna zgodovina:
- 2 leti ukvarjanja s športnim plezanjem (nič več)
- 2 leti ukvarjanja s košarko (nič več)
- 4 do 5 let ukvarjanja s spustom z gorskimi kolesi (downhill), tudi nastopanja na tekmah za slovenski pokal (nič več)
- 8 let ukvarjanja s fitnesom (še vedno)

Zgodovina poškodb:
- 1x počena rebra
- 1x 2cm globoka luknja v stegnu (imel srečo, ker je bila kak cm stran od večje žile)
- 1x natrganje pectoralis major
- 1x zlom komolca
- 1x počeno stopalo

Poškodbe so precej zaznamovale mojo fitnes kariero, predvsem natrganje prsne mišice in zlom komolca. V sredini leta 2010 sem si precej natrgal pectoralis, pri čemer mi niti UZ terapija ni pomagala, zdravniki pa tudi niso točno vedeli kako bi stvar zdravili (wtf?!). To se je vleklo skoraj leto in pol, nato sem na stvar pozabil in treniral naprej z znižano intenzivnostjo, kar je kot kaže pripomoglo k okrevanju.

Po opisani poškodbi sem treniral 10 tednov, ko sem si na FŠ zlomil komolec zaradi padca na iztegnjeno roko (december 2011). K sreči sem čutil premik koželjnice in sem se uspel »prevagat« na drugo stran, sicer bi mi verjetno komolec obrnilo v napačno smer (hiperekstenzija komolca), naprej se pa ve, kaj bi sledilo. Skratka, diagnoza je bila predstavljena kot zlom glave radiusa, zaradi česar sem okreval 4 mesece.

Pred prvo poškodbo (pectoralis) sem bil v življenjski formi tako estetsko (slika v avatarju) kot glede moči, zaradi obeh poškodb pa mi je motivacija zelo upadla, treningov nisem imel, pridobil sem na telesni teži (se vidi iz % maščobe) in izgubil na moči. Tudi, ko sem že začel s treningi, moja psiha ni bila pripravljena, zato sem si večkrat vzel po nekaj tednov OFF z vadbo in prehrano, da sem zopet prišel k sebi in si zadeve v glavi pošlihtal. V bistvu trenutno, z nekim ciljem in izjemno samodisciplino treniram od začetka septembra 2012 in stvar gre na bolje. Treniral sem tudi že prej, ampak je bila prehrana v riti, tako da … Vidi se, da sem na moči precej izgubil (zelo veliko v nogah, malo manj drugje), ampak se trenutno predvsem ubadam z izgubo maščobne mase.

Moje razmišljanje:
Nikoli mi ni bil cilj izključno pridobivanje mišične mase, ampak sem vedno osredotočen na to, da je moj izgled odraz mojega načina življenja + da sem fit 365 dni v letu. Trenutno seveda temu ni tako, bilo pa je pred poškodbo :/ in vem, da bom kmalu spet TOP (zame). Z izgledom se sicer ne obremenjujem, če pa ga že želim spremeniti, se za to odločim iz vidika športnega dosežka (npr. manj maščobe pomeni več opravljenih zgibov z lastno težo, boljša gibljivost, itd.).
Sicer mi je pa vedno primarni cilj predvsem razvoj moči pri 4 osnovnih vajah, ki so:
- Deadlift
- Full back squat
- Pullups
- Military press

Treniram večinoma funkcionalno, s prostimi utežmi, zato trenažerjev in Smith kletke nikoli ne uporabljam. Redno skrbim za fleksibilnost in K-V in R vzdržljivost, ker mi je cilj dobro pripravljeno telo na 3 glavnih področjih:
- Gibljivost
- Vzdržljivost
- Moč

Kar se tiče prehrane, mi finančno stanje ne dovoljuje nekega razkošja, zato gledam na to, da dosežem cilj s čim manjšim vnosom beljakovin (precej drag vir) in čim večjim vnosom ogljikovih hidratov (precej cenejša zadeva). Drastičnih diet se ne poslužujem, torej pri meni ketonska dieta, visoko-beljakovinska dieta, itd. odpade.

Trenutna prehrana:
O tem nebi izgubljal besed, ker se dnevno spreminja zaradi vseh možnih aktivnosti na FŠ, kjer je itak brezveze karkoli planirat, ker za naslednji dan ne veš kaj te bo doletelo.

V grobem pa imam takole: 200gB, 60gM, 190 - 360gOH

Trenutni trening:
Treniram 4x tedensko, trening imam razdeljen na zgornji in spodnji del, na vsakem treningu je ena izmed zgoraj napisanih vaj primarna, ostale so sekundarne. Po koncu treninga imam vedno še nekaj kardia v obliki teka.
Ker sem zaradi študija zopet prešel na prejšnji fitnes, ki nima ustrezne kletke (brez vodoravnih varoval), naključnim spotterjem pa ne zaupam, počepa nikoli ne delam pod 4RM, vse ostale vaje delam do 3RM, nižje nikoli.

Testiranje vedno opravljam na 5RM, da lahko testiram tudi počep, teste izvajam vsake 4 tedne.

Sicer pa trenutni rekordi pri moči na zadnjem testiranju (bolj bogi, sploh počep, pa vseeno) so:
- Deadlift: 5x145,0kg
- Military press: 5x60,0kg
- Full back squat: 5x110,0kg
- Pullups: 5x33,75kg

Rekordi znotraj samih treningov pri višji intenzivnosti pa so:
- Deadlift: 3x162,5kg
- Military press: 3x67,5kg
- Full back squat: ne delam pod 5 ponovitev
- Pullups: 3x40,0kg

V svoj dnevnik bom poizkusil pisat čim bolj pogosto, vendar ne pričakujte vsakodnevnega objavljanja, včasih tudi nekaj tednov ne bom napisal ničesar, zaradi narave študija, saj imamo urnik razporejen preko celega dneva.

Ker me estetika ne zanima, svojih slik ne bom objavljal, pričakujte pa predvsem zapise o rekordih v moči in pa trenutno tudi o napredku pri izgubljanju maščobe.

Se oproščam za dolgo objavo, ampak sem se opisal bolj podrobno, da me nekoliko spoznate :).
Zadnjič spremenil Simi, dne 02 Okt 2012, 13:39, skupaj popravljeno 5 krat.
Zakaj bi bil povprečen, če si lahko nadpovprečen?

Lift heavy. Life is too short to be weak.
Uporabniški avatar

Simi

  • Prispevkov: 144
  • Pridružen: 31 Avg 2012, 06:47
  • Kraj: Ljubljana

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 10:07

Še nekaj mojih downhill slik, predvsem za tiste, ki ne vedo kaj downhill sploh je ;).

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Zakaj bi bil povprečen, če si lahko nadpovprečen?

Lift heavy. Life is too short to be weak.

mulc

  • Prispevkov: 169
  • Pridružen: 13 Mar 2012, 22:18

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 13:42

To pa je pestro življenje. Lep oda znaš vse to povezati in da se ti uspe ukvarjati z vsem tem hkrati.
Uporabniški avatar

Simi

  • Prispevkov: 144
  • Pridružen: 31 Avg 2012, 06:47
  • Kraj: Ljubljana

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 13:45

mulc napisal/-a:To pa je pestro življenje. Lep oda znaš vse to povezati in da se ti uspe ukvarjati z vsem tem hkrati.


Kar se športov tiče se sicer ukvarjam samo še s fitnesom. Za DH ni ne denarja ne časa. Kar se košarke tiče mi nekako ne sede več, plezam pa občasno še vedno :).
Zakaj bi bil povprečen, če si lahko nadpovprečen?

Lift heavy. Life is too short to be weak.

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 13:47

Super, Simi, bomo spremljali tvojo pot nazaj v superfit formo ;)
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 14:15

Vau, res impresivna športna kariera pri taki starosti! 8-)
Žal tudi nekaj hudih poškodb, a ravno zaradi tega imaš iz moje strani še večji respect. Pobrati se po eni sami poškodbi je ogromen uspeh, predvsem ker te "poškoduje" tudi psihično, pobrati se po toliko poškodbah vsakič znova je pa res nekaj, kar zmorejo le redki! ;)

Verjamem, da tudi trenutnega izziva ne bo nič težje dosečt kot vse pretekle in ti želim veliko uspeha na poti do tja!

Drugače sta mi pa v zapisu najbolj padla v oči rekord pri pull-upsih in tole:
...
Sem vedno osredotočen na to, da je moj izgled odraz mojega načina življenja + da sem fit 365 dni v letu.

Odlično!

Kami

  • Prispevkov: 345
  • Pridružen: 15 Sep 2012, 20:40

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 17:42

Kul, dobrodosel :)

Ja na eni sliki mogoce Pohorje? :P
michelangelo napisal/-a:preveč je lih prou :D
Uporabniški avatar

Simi

  • Prispevkov: 144
  • Pridružen: 31 Avg 2012, 06:47
  • Kraj: Ljubljana

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 18:02

@David Brunšek, hvala :). Ja, imaš prav, ker te poškodba res skoraj bolj "poškoduje" psihično kot fizično, sploh pa se to pozna, če si bil prej navajen resno trenirat in spodobno jest. Ne dvomim, da mi bo uspelo, ker je pri meni najhujši del nekako že mimo - najtežje je zopet začeti tako trenirat kot jest, ko to "zalaufa", potem ni več problema :).
Ja, nekako sem že od vseh začetkov boljši pri potegih, potiski so pri meni popolnoma v "riti"... ne vem zakaj, ker jih nikoli nisem zapostavljal, ampak tako je, nihče ne more biti dober v vsem al kako :).
Hehe, kar se moje osredotočenosti tiče, tako razmišljam že več let, ker se mi nekako ne zdi normalno, da bi v telesni teži variiral +- 20kg v nekaj mesecih. Ne gre se mi za estetiko, prav tako mi je vseeno kako izgledam na plaži. V kolikor si fit 365 dni v letu, potem te nikoli nima biti kaj strah za svoj izgled, ker si itak vsak dan "za na oder" + niti tvoja psiha ni pod pritiskom, ker veš, da ti ni treba hujšat do točno določenega dogodka, razen tu in tam kakšen kilogram :). Imam sicer namen v fazi moči pridobit nekaj kilogramov, ker v deficitu pač ne morem pridobivat moči, ampak ne mislim iti v ekstreme.

@Kami, ni Pohorje, je pa Kranjska Gora :). Sem bil tudi na pohorju parkrat, ampak nikoli ni bilo pravega vremena za kakšno sliko ... običajno je deževalo.
Zakaj bi bil povprečen, če si lahko nadpovprečen?

Lift heavy. Life is too short to be weak.
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 21:00

Sem vedno osredotočen na to, da je moj izgled odraz mojega načina življenja + da sem fit 365 dni v letu.


Tole je tudi meni takoj padlo v oči. To je to! 8-)

Sicer pa res impresivna športna zgodovina. Verjamem, da boš imel v prihodnje več sreče s poškodbami in boš hitro dosegel in še presegel tisto top formo. ;)
Uporabniški avatar

inal3igh

  • Prispevkov: 456
  • Pridružen: 16 Sep 2012, 18:02

Re: Simi

Odgovor01 Okt 2012, 21:05

Jure Rus napisal/-a:
Sem vedno osredotočen na to, da je moj izgled odraz mojega načina življenja + da sem fit 365 dni v letu.


Tole je tudi meni takoj padlo v oči. To je to! 8-)



ja, tudi meni..ker se spomnim še iz časov, ko nam je vsem bil cilj čim boljše izgledati, da si imel podobno filozofijo - da je potrebno biti fit celo leto..ful me veseli, da si ohranil to miselnost ;)

zdaj ko so poškodbe sanirane, pa s polno paro naprej :!:
Cowards never start. The weak never finish. Winners never quit.
Naslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron