Danes je 20 Apr 2024, 00:53


InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

inal3igh

  • Prispevkov: 456
  • Pridružen: 16 Sep 2012, 18:02

InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor01 Okt 2012, 10:39

1. oktober je očitno dober dan za začetek pisanja dnevnika :) in ker ga še nimam (čeprav spremljam večino forumov s podobno vsebino), sem se odločila, da bom ga imela tukaj.

Jureta in Simija sem "spoznala" pred mislim da cca. 5 let nazaj preko MTja, ko smo bili vsi še precej mlajši :lol: . Takrat sem tudi resneje začela s fitnesom, saj sem po opustitvi številnih športov, ki sem jih trenirala v otroštvu, postala precej zaležana :roll: .

Treniram torej dobrih 5 let. V tem času sem poskusila številne sisteme treninga in kar nekaj časa je trajalo, da sem našla takega, ki mi trenutno ustreza (kar pa ne pomeni, da ne bom morda kmalu spet odkrila nekaj čisto novega). Zraven fitnesa tečem, ampak so moji tekaški podvigi omejeni na obdobje od pomladi do jeseni, ker...resnično ne maram mraza :lol: hkrati pa mi tek predstavlja le obliko kardia, ki ga v zimskih mesecih nadomestim na kateri izmed kardio naprav (trenutno je zelo aktualen spinner), nimam pa večjih tekaških ciljev - razen 1x preteči 21ko na Ljubljanskem maratonu, vendar to že nekaj let prestavljam s takšnimi ali drugačnimi izgovori :oops: .

Moj največji problem je hrana, zato je tudi moj poglavitni cilj razviti normalen odnos do hrane in jedilnik, ki bo vzdržen na dolgi rok. Drugače sem s formo dokaj zadovoljna, seveda pa vedno obstaja prostor za izboljšave :twisted: . Hkrati bom letos imela malo več dela in bo nov izziv tudi usklajevanje delovnih obveznosti s športom.

Kar se tiče treninga, sem že skoraj inventar na Viču :lol: .. treniram povprečno 5-6x na teden, trenutni split izgleda približno:
1. dan: noge, poudarek na sprednjem delu stegna + kardio
2. dan: hrbet + rame + kardio
3. dan: noge, podarek na zadnjici + kardio
4. dan: HIIT + roke
trebušne tiščim kamor mi sede, občasno naredim HIIT + nizko intenzivni kardio + trebušne

Prehrana je pa druga zgodba..vnos imam nastavljen na cca 1200-1400kcal, za macrote pa bom rabila nekaj časa da si jih bolj natančno popišem, da ne bom že v začetku štartala iz napačnih podatkov :? še največji problem predstavlja dejstvo, da ko sem v Lj, 3 ali celo 4 od 5 obrokov prihajajo iz takšnih ali drugačnih B praškov (whey in casein gresta pri meni na tone :roll: ), čemur bi se rada na vsak način izognila. Ko sem doma, je malo bolje, vendar pa žal nisem kaj dosti doma. Dejanski problem je v tem, da se mi zdi, da je hrano v obliki praškov najlažje nadzorovati in da pri vsem ostalem prehitro nabijem kalorični vnos. Vsekakor pa to na dolgi rok ni normalen način prehranjevanja, zato ga bom (tudi s pomočjo dnevnika), poskusila čimprej spremeniti ;) .

Moja naslednja objava...bo definitivno namenjena analizi macrotov..yay, računanje :geek: .
Cowards never start. The weak never finish. Winners never quit.
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor01 Okt 2012, 13:00

Super za dnevnik! Bomo spremljali!

mulc

  • Prispevkov: 169
  • Pridružen: 13 Mar 2012, 22:18

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor01 Okt 2012, 13:44

+1 :D
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor01 Okt 2012, 14:04

Dobrodošla v tem delu foruma! Se že veselim prihodnjih objav in verjamem, da ti bo zastavljene cilje uspelo brez težav doseči! ;)

Glede macrotov - nameravaš beležiti v kakem spletnem programu (MyFitnessPal, FitDay ...) oz. njihovih mobilnih različicah ali "na roke"? :) Jaz sem se ravno včeraj malo igral z MyFitnessPal na tablici in ugotovil, da je precej hrane, ki se dobi pri nas že vnešene v bazo. Sicer pa je ok tudi oldschool način - papir in svinčnik. ;)

wade

  • Prispevkov: 241
  • Pridružen: 02 Feb 2012, 19:04

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor01 Okt 2012, 14:05

zanimiv naslov dnevnika :)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor01 Okt 2012, 20:58

Super, še eno zanimivo prebiranje! ;)

Moj največji problem je hrana, zato je tudi moj poglavitni cilj razviti normalen odnos do hrane in jedilnik, ki bo vzdržen na dolgi rok.


Zelo dober in pomemben cilj! ;)
Uporabniški avatar

inal3igh

  • Prispevkov: 456
  • Pridružen: 16 Sep 2012, 18:02

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor01 Okt 2012, 20:58

Danes smo delali hrbet, rame, kardio in nekaj trebušnih. 8-)

Še en cilj, ki ga dodajam v dnevnik je, da se moram odvaditi takšnih in drugačnih poživil..za ilustracijo: pod 400mg kofeina ne vstanem :evil: Lepo me je streznil današnji overdose, ko sem se med treningom fokusirala predvsem na to, da ne seznanim ostalih članov fitnesa z obrokom pred treningom :? zbrihtala sem se šele med spinnanjem..

Sem že naložila MyFitnessPal na telefon..malo sem tudi že sprobavala app, ampak tokrat sem vzela kar old-fashion svinčnik in papir, ker imam veliko stvari "slovenskega izvora" in sem šla kar po škatlah.

Moji macroti očitno zgledajo takole (vzela sem nek povprečen jedilnik, itak se mi zelo malo razlikuje):

cca. 1180kcal (tukaj se nisem veliko zmotila)
130g B
132g OH (od tega je pretežni del vlaknin, ampak hidrat je hidrat, ne?)
17g M

Predlogi za spremembe (zelo dobrodošli)? :D
Cowards never start. The weak never finish. Winners never quit.
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor01 Okt 2012, 21:18

Netopnih vlaknin ni potrebno šteti po OHje, pri vodotopnih vlakninah vzameš nekje polovico energijske vrednosti, če pa jih ne poješ ravno veliko, jih lahko kar zanemariš.

Poješ ZELO malo, sploh glede na tvojo aktivnost. Svetujem ti, da postopoma višaš vnos. Beljakovin imaš dovolj (lahko še malo zmanjšaš), maščobe dvigni za začetek na cca. 30g in OH (brez da šteješ netopne vlaknine) na 150. To je še vedno zelo malo, a za začetek bo vredu. Čez kak teden ustrezno korigiraš. ;)
Uporabniški avatar

jokamskos

Master Troll

  • Prispevkov: 899
  • Pridružen: 14 Mar 2012, 22:12

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor02 Okt 2012, 18:14

O Ina si se nam le pridružla ;)
Uporabniški avatar

inal3igh

  • Prispevkov: 456
  • Pridružen: 16 Sep 2012, 18:02

Re: InaL3igh [Parental Advisory: Explicit Content] (:

Odgovor02 Okt 2012, 21:51

^^ aha aha ;)

danes je bil totalno dan ki sem se ga bala..vstajanje 5.30, šiht se je zavlekel do 17h, domov ob 18h, pobrala torbo za gym in prišla malo nazaj domov..mrtva -.-
ampak trening je bil kljub temu zelo spodoben ;)

ju3 bom malo poračunala OH (sladkor in vlaknine)

no če bi koga slučaaajno zanimal tudi trening ;) (noge, predvsem zadnjica + trebušne) (zaporedje vaj je potrebno včasih prilagajati gužvi, zato tudi meni včasih ni všeč)

hip raise (hrbet na klopci)
3x15 (danes prvič sprobala, mi je fajn vaja) (tavelika oly (20kg?) + 5)

izpadni koraki z odrivanjem + step-ups
3x10 (ista štanga kot prej)

DL
1x15 (25kg)
2x15 (30kg)
1x12 (35kg)

Good Morning
2x15 (25kg)
1x15 (27,5kg)

Lying Hip Raise
4x15

Vertical Hip Raise
4x15

45degree Side Bend
3x10 (5kg)

na easy kardio - spinner 30min
Cowards never start. The weak never finish. Winners never quit.
Naslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron