Danes je 28 Mar 2024, 15:57


IIFYM na testiranju

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo

merika

  • Prispevkov: 77
  • Pridružen: 16 Avg 2012, 19:55

IIFYM na testiranju

Odgovor08 Okt 2012, 12:08

Živjo NMZ-jevci,

najprej pohvala za tako super forum in pripravljenost deliti skrivnosti velikih mojstrov nam, malim vajencem ;)
Tako kot punci pred mano, sem se tudi jaz odločila, da začnem voditi dnevnik o svojih vzponih in padcih na poti do uspeha :P
Lahko rečem, da je šport moj drugi poklic. Sem zelo aktivna že od malih nog. Tek, kolo, skupinske vadbe, hribolazenje in v letošnjem letu moja velika ljubezen- fitnes 8-)
Imela sem že milijon različnih načinov prehranjevanja, diet (tudi stradanja), a še vedno iščem tisto pravo pot, katero bi lahko neobremenjeno vkomponirala v moj način življenja, brez nepotrebnih odrekanj, obremenjevanja, kompulzivnega žretja, ko je čas za OFF in ko zagledam kaj "prepovedano sladkega" in da ne bi bila več karbofob, omejen na pet vrst živil, ki se jih sme jesti. Predvsem pa želim s takim načinom biti fit 365 dni in zraven uživati :) TO JE TO!

In ker pot brez cilja nima smisla, je moj cilj pokuriti še nekaj odvečne maščobne mase na moji problem coni (spodnji del telesa). Veliko mi je že uspelo narediti, vendar sem se striktno omejevala pri prehrani, za kar mi ni žal, sem zelo vesela, sploh nisem vedela, da sem tako disciplinirana...Ker pa sem po naključju preko spleta "spoznala NMZ družino" , zdrav duh, nekomercialno obarvan forum in ko prebiram o rezultatih Jureta, Davida & co sem se odločila, da poskusim z IIFYM, ki dopušča širok spekter izbire pri prehrani. Torej, danes je moj 8. dan tega režima prehranjevanja :lol:

še podatki:
teža: 60-61 kg, višina: 170 cm, cilj: 57 kg in karseda počistiti maščobo.

MAKROTI 1. teden: B= 120g, OH= 90g, M=30g (OH-ji nizki zaradi dolgotrajne low carb diete, počasi tedensko dvigujem vnos OH za 20g/dan) - teža 6.10.2012= 61,8kg

MAKROTI 2. teden: B= 120g, OH= 120g, M=30g

Trening: 3-4x tedensko fitnes celo telo, 2x HIIT 20 minut kardio, 1x LISS 60 minut

Vsak komentar je dobrodošel ;)
Uporabniški avatar

Simi

  • Prispevkov: 144
  • Pridružen: 31 Avg 2012, 06:47
  • Kraj: Ljubljana

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor08 Okt 2012, 13:22

merika napisal/-a:Predvsem pa želim s takim načinom biti fit 365 dni in zraven uživati :) TO JE TO!


Odlično! 8-)
Zakaj bi bil povprečen, če si lahko nadpovprečen?

Lift heavy. Life is too short to be weak.
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor08 Okt 2012, 14:47

Super! Bom spremljal z veseljem. :)
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor08 Okt 2012, 14:51

O, super! Še ena ženska predstavnica NMZ dnevničarjev! :)

Hvala za prijazne besede, Merika. Forum je tak kot je ravno zaradi izjemnih članov! :)

merika napisal/-a:Imela sem že milijon različnih načinov prehranjevanja, diet (tudi stradanja), a še vedno iščem tisto pravo pot, katero bi lahko neobremenjeno vkomponirala v moj način življenja, brez nepotrebnih odrekanj, obremenjevanja, kompulzivnega žretja, ko je čas za OFF in ko zagledam kaj "prepovedano sladkega" in da ne bi bila več karbofob, omejen na pet vrst živil, ki se jih sme jesti. Predvsem pa želim s takim načinom biti fit 365 dni in zraven uživati :) TO JE TO!

Zelo "lep" zapis in zagotovo bom z veseljem spremljal!
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor08 Okt 2012, 15:32

Se pridružujem zgornjim komentarjem; super, da si se odločila odpreti dnevnik! ;)

merika

  • Prispevkov: 77
  • Pridružen: 16 Avg 2012, 19:55

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor08 Okt 2012, 19:29

tnx guys ;) se beremo!

merika

  • Prispevkov: 77
  • Pridružen: 16 Avg 2012, 19:55

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor09 Okt 2012, 11:47

Kosilo jem v menzi, kjer lahko v 90% kontroliram vnos makrotov (zmeraj je kako pusto meso, riž, kuskus, kuhan brokoli in ogromen solatni bar, navadni jogurti...) Danes, kar se zgodi dokaj redko, pa je bila samo svinjina in vampi, kar ne maram... Sem pa zato vzela malo večjo porcijo kuhanega krompirja z ogromno zelenjave s skuto. In vprašanje? Ker spet uvajam OH-je v jedilnik po rigorozni dieti, me zanima, ali lahko (glede na to da je kalorično 1gB=1gOH) ta dan pojem za 20g več OH od predvidene dnevne vrednosti in te grame odbijem od predvidene vrednosti B. Bo kaj narobe?
Uporabniški avatar

Simi

  • Prispevkov: 144
  • Pridružen: 31 Avg 2012, 06:47
  • Kraj: Ljubljana

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor09 Okt 2012, 13:02

Če to storiš nekajkrat, ne bo nič narobe, vsekakor pa OH ne morejo nadomestiti B, prav tako ne obratno. Poizkusi se čim bolj držati makrotov in ne samo kaloričnega vnosa, ostalo potem že ni več tako pomembno.
Zakaj bi bil povprečen, če si lahko nadpovprečen?

Lift heavy. Life is too short to be weak.
Uporabniški avatar

Šuša

  • Prispevkov: 1972
  • Pridružen: 20 Avg 2012, 21:14

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor09 Okt 2012, 13:58

super za dnevnik:) bom spremljala:) pa kakšna slikca bi bila dobrodošla. Glede na tvoje mere moraš imeti hudo ;)
aja, bi se ti dalo pisati zraven še jedilnik...kaj vse poješ čez dan?
We're born and then we die. What will you do in the meantime?

merika

  • Prispevkov: 77
  • Pridružen: 16 Avg 2012, 19:55

Re: IIFYM na testiranju

Odgovor09 Okt 2012, 14:23

tnx Šuša, takoj, ko utegnem napišem primer jedilnika. Slikce pa bojo, nekoč :)

Lepo je, da smo se tudi dekleta opogumila. Več ko nas bo pozitivcev, lepši bo SVET :)
Naslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron