Danes je 18 Apr 2024, 18:40


Pot do spodobne moči in videza

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor18 Dec 2014, 18:44

Samo še dva treninga do konca base mezocikla. Do zdaj še nisem failav nobenega dviga. Moč brutalno raste. Teže, ki sem jih par tednov nazaj na hrbtu čutil kot težke postajajo zelo, zelo lahke. Hrbet in rame so zribane od štange, koža postaja podobna tisti na dlaneh.

Drugi teden, ki doda 10kg na vse dvige glede na prvi teden, je, kot tudi pravi večina, ki gre skozi Smolova, res najtežji. V tretjem tednu, ki doda še 5kg na vse dvige si nekako že navajen na volumen. Zadnje serije so pač pure pain, ko jih narediš pa je občutek fenomenalen. Počep je dvig, ki je močno odvisen odvisen od psihe. Če si prepričan, da boš failal, boš, če si determiniran, pa lahko narediš še 3 ponovitve. Vprašanje je samo, koliko si pussy. Zagotovo pa je t.i. avtoregulacija po moji izkušnji pristop, ki ni najbolj primeren za treniranje počepa v mojem primeru, ker očitno zelo slabo poznam svoje omejitve.

Misice rolam 3x na dan, 1x zjutraj in 2x po službi ter pred in po vsakem treningu. Po vsaki seansi počepov še 10-20 minut lahkega kolsearjenja in 10 minut raztezanja.

Po novem letu najbrž nadaljujem z intenzivnim delom Smolova.
Mati, masla bi!

Mihak

  • Prispevkov: 139
  • Pridružen: 07 Dec 2014, 20:31
  • Kraj: Žalec

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor18 Dec 2014, 18:47

Zeratrem napisal/-a:Samo še dva treninga do konca base mezocikla. Do zdaj še nisem failav nobenega dviga. Moč brutalno raste. Teže, ki sem jih par tednov nazaj na hrbtu čutil kot težke postajajo zelo, zelo lahke. Hrbet in rame so zribane od štange, koža postaja podobna tisti na dlaneh.

Drugi teden, ki doda 10kg na vse dvige glede na prvi teden, je, kot tudi pravi večina, ki gre skozi Smolova, res najtežji. V tretjem tednu, ki doda še 5kg na vse dvige si nekako že navajen na volumen. Zadnje serije so pač pure pain, ko jih narediš pa je občutek fenomenalen. Počep je dvig, ki je močno odvisen odvisen od psihe. Če si prepričan, da boš failal, boš, če si determiniran, pa lahko narediš še 3 ponovitve. Vprašanje je samo, koliko si pussy. Zagotovo pa je t.i. avtoregulacija po moji izkušnji pristop, ki ni najbolj primeren za treniranje počepa v mojem primeru, ker očitno zelo slabo poznam svoje omejitve.

Misice rolam 3x na dan, 1x zjutraj in 2x po službi ter pred in po vsakem treningu. Po vsaki seansi počepov še 10-20 minut lahkega kolsearjenja in 10 minut raztezanja.

Po novem letu najbrž nadaljujem z intenzivnim delom Smolova.



Psiha in počepa se strinjam!!!. Jaz recimo, ko si da varovalo, če slučajno ne bi mogel narediti ponovitve do konca lahko naredim s tistim varovalom še 2+ ponovitvi več, res me je presenetilo to dejstvo.
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor18 Dec 2014, 18:51

Varovala, dober spoter, determinirana glava ... to so ključni dejavniki za dober grind.
Mati, masla bi!

Mihak

  • Prispevkov: 139
  • Pridružen: 07 Dec 2014, 20:31
  • Kraj: Žalec

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor18 Dec 2014, 19:14

Zeratrem napisal/-a:Varovala, dober spoter, determinirana glava ... to so ključni dejavniki za dober grind.



Tako kot si rekel, čisto drugače feeling, ko jih imaš.
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor18 Dec 2014, 21:12

točno to- počep je ena najbolj "psiholoških" vaj, če imaš še kakšnega, da te spodbuja se nate zadira, da lahko narediš, zraven še kakšen metal, se še sam zadereš, da čist notri padeš in evoga +2 ponovitvi takoj :D Če pa prideš ves zaspan in si v glavi prepričan, da danes si pa zmatran, takrat je trening vedno slab :)
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor20 Dec 2014, 11:57

OMG, včeraj se mi je nekje med 4 in 5 serijo (vsega skupaj 7 serij po 5 ponovitev) pojavil glavobol, ki navkljub spancu še vedno traja. Mislil sem, da bom danes, ker ni službe, lahko spal 12 ur, vendar ni ratalo več kot 7, zbujal sem se celo noč. Čez par ur še zadnji trening baze - 10 serij po 3 ponovitve. Če to preživim brez faila, bom zadnje 3 tedne smatral za moj največji dosežek v dvigovanju uteži.
Mati, masla bi!

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor20 Dec 2014, 13:52

Zeratrem napisal/-a:OMG, včeraj se mi je nekje med 4 in 5 serijo (vsega skupaj 7 serij po 5 ponovitev) pojavil glavobol, ki navkljub spancu še vedno traja. Mislil sem, da bom danes, ker ni službe, lahko spal 12 ur, vendar ni ratalo več kot 7, zbujal sem se celo noč. Čez par ur še zadnji trening baze - 10 serij po 3 ponovitve. Če to preživim brez faila, bom zadnje 3 tedne smatral za moj največji dosežek v dvigovanju uteži.


Tudi jaz včasih če sem zelo utrujen od treninga ne morem spati. Pomaga pa več hrane, ali pa nadoknadi popoldan :) Sicer pa čestitke in srečno na zadnjem treningu.
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor20 Dec 2014, 22:58

Yay, z veliko muko sem pripeljal do konca base mesocycle. Zadnja seansa počepov (10x3) je trajala skoraj 2 uri.

5 dni popolnega offa od vseh aktivnosti, potem testiranje maksa. Nato en teden switching (dynamic effort in negativni počepi) in še intense mesocycle. Upam, da bo tudi tam vse šlo brez failov.
Mati, masla bi!
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor21 Dec 2014, 20:37

super da si spelal plan do konca, brez failov ;) lahko pričakuješ lep PR. se pa znaš zdej na regeneracijskih dneh počut slabo -brez energije pa to. superkompenzacija bo pač naredila svoje ;)
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: Pot do spodobne moči in videza

Odgovor26 Dec 2014, 18:39

Thnx spartan!

Sledil sem programu in bil po 3 tednih 5 dni brez aktivnosti. Preden sem šel v fitnes, sem se počutil kot cunja, imel sem občutek, da bo testiranje maxa ena velika polomija.

Na koncu sem dobil +10 kg glede na max, ki sem ga upošteval pri programiranju base mezocikla. Pri tem sem postavil osebni PR, ki sem ga imel še iz obdobja pred letošnjim hujšanjem. Telesna teža pred in po base mezociklu je ostala enaka. Če dobim še dodatnih +10 kg na počepu v intense mezociklu, bo super.

Po mojem bi z bolj agresivnim pristopom pri višanju teže lahko dobil boljši dvig, vendar sem bil zelo živčen in nezaverovan vase (premalokrat testiram 1rm počep).
Mati, masla bi!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron