Danes je 16 Apr 2024, 07:03


Be proud, but never satisfied ;) :P

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Luka

  • Prispevkov: 44
  • Pridružen: 05 Jul 2012, 11:43

Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor09 Nov 2012, 23:58

Zivjo :)
Za začetek da se predstavim ;) :P
starost: 18 let ( roj. 1994), treniram 3 leta, tako kot se spodobi (trening + hrana) pa 1,5 leta :D
višina : cca 178 cm
teža: nekje 87 kg na tešče
cilj: pucanje ;) :lol:
To sicer ne bo ravno dnevnik, bolj občasno "javljanje" in pa zastavil vam bom kakšno vprašanje, če mi kaj ne bo jasno oz. bom v dilemi :P

JEDILNIK:
Zajtrk: 180g piščanca(42B) + 70g kuskusa/makaronov(54OH, 9B) + 10g olivca+3g omega3(13M)
V šoli: 30g whey + 30g malte ( 23b, 30 oh)
Doma: 180g piščanca(42B) + 70g kuskusa/makaronov(54OH, 9B) + 10g olivca(10M)
Po treningu: 50g whey + 50g malte (37 B, 50 OH)
Večerja: 5 jajc + 3g omega3 (37B,32M) + 100g kruha (10 B, 50 OH, 2M)

SKUPAJ: cca. 210B, 240 OH, 60-65M ….. cca. 2400 kCal

TRENING:
Pon. Zgornji del - volumen
Tor: Spodnji del - moč(počep)
čet: Zgornji del - moč (bench press)
pet: Spodnji del - volumen

Trening mi odgovarja, zelo! :) Sicer sem dodal še par serij za roke & rame, k tistemu treningu, ki mi ga je napisal Rus, saj je bil napredek v primerjavi z nogami & prsnimi slabši ;)
Zanima me pa glede prehrane in kardia....Vidim da imate veliko hrane povečini, tudi ko definirate in me zanima, če je bolje da obdrzim to količino hrane in dodajam kardio, kajti sedaj ga nimam praktično NIČ ( 3x na teden športna...bv ;) )
Meni bi bilo bolje, da dodam kardio kot pa nizam kalorije, ni mi muka delat kardia, noge pa tudi mislim da ne bi smele preveč "trpet" na račun kardia ( ko sem bil na ketonski sem delal 5x45 min kardia, pa sem normalno treniral noge). Torej, boljše dodati kardio in koliko ALI rezati kCal ??
Be proud, but never satisfied.

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor10 Nov 2012, 00:06

na avatarju zgledaš super! kakšni so pa kaj rekordi?
Uporabniški avatar

Luka

  • Prispevkov: 44
  • Pridružen: 05 Jul 2012, 11:43

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor10 Nov 2012, 00:15

hvala ;) :P Zaenkrat še bolj švoh :D Sem šele začel tko trenirat, pa skos v deficitu, pa vmes 3 mesce nisem treniral zaradi bolezni ( mononukleoza).
Bench : 125kg 1x
počep: 155 x3 ( nisem pa 100%)... pri počepu se pozna, da sem ga delal prej vedno na koncu treninga ko so ble noge že uničene in temu primerna je tudi moč v tem gibu... upam pa da bom napredoval tudi na moči ;) drugače pa moč pri 5x5 počepu napreduje ( odkar jemljem testo booster), včasih sem delal 5x5 z 120 kg KOMAJ, zadnjo serijo mogoče samo 4 ponovitve, sedaj pa z 140kg. Lahko da dela booster, lahko sem dobil na moči malo, lahko sem samo "prišel malo bolj k sebi" od bolezni, ker mononukleoza baje pušča posledice (utrujenost, oslabelost,...) tudi do 1 leta :( :S
Be proud, but never satisfied.
Uporabniški avatar

Mauro

  • Prispevkov: 307
  • Pridružen: 17 Jul 2012, 20:34

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor10 Nov 2012, 01:07

Good luck s cilji, maš dobr napredek od časov Ere !
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor10 Nov 2012, 07:59

Luka napisal/-a:Zanima me pa glede prehrane in kardia....Vidim da imate veliko hrane povečini, tudi ko definirate in me zanima, če je bolje da obdrzim to količino hrane in dodajam kardio, kajti sedaj ga nimam praktično NIČ ( 3x na teden športna...bv ;) )
Meni bi bilo bolje, da dodam kardio kot pa nizam kalorije, ni mi muka delat kardia, noge pa tudi mislim da ne bi smele preveč "trpet" na račun kardia ( ko sem bil na ketonski sem delal 5x45 min kardia, pa sem normalno treniral noge). Torej, boljše dodati kardio in koliko ALI rezati kCal ??


Težko pravilno svetovat. Če ne želiš manjšat količine hrane poskusi z dodatnim kardiem kak HIIT ali dva na teden.
Bistvo pro definiciji je deficit. Kako ga boš ustvaril je pa tvoja izbira. Lahko uporabiš oboje naenkrat tj., da dodaš kardio in zmanjšaš npr. OHje za kakšnih 20-40g.
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor10 Nov 2012, 08:42

Nižat OH za 40g pa hkrati povečat aktivnost (HIIT) bi ti odsvetoval. Potem pa se na koncu diete zgodi tisto, da dietiraš na 1200kcal.
Uporabniški avatar

Luka

  • Prispevkov: 44
  • Pridružen: 05 Jul 2012, 11:43

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor10 Nov 2012, 11:16

@Mauro Hvala ;)

Verjetno bom prvo dodal kardio, ravno iz teh razlogov, ki jih je navedel Nino ;) Nočem bit na manj hrane, ker sem potem ko zombi, brez energije, za nikamor. 2400 kcal je približno 700 kcal manj kot naj bi porabil, če si računam bazalni metabolizem x 1,55 ( srednja aktivnost - vadba 3-5x na teden)
Be proud, but never satisfied.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor10 Nov 2012, 17:55

O, pozdravljen med dnevničarji! Super bo brati še en zanimiv dnevnik z dobro zastavljenimi cilji in sredstvi za uresničitev teh! ;)

Kar se tiče izgube maščobe predlagam, da če se ti zdi, da ne bi rad jedel manj, dodaš kaj aktivnosti in potem greš s hrano dva koraka naprej, enega nazaj. To pomeni, da nižaš in ko se ustavi, malo dodaš pa spet nižaš ... ;)
Uporabniški avatar

Luka

  • Prispevkov: 44
  • Pridružen: 05 Jul 2012, 11:43

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor11 Nov 2012, 17:35

David, bom upošteval. Torej za začetek bom dodal HIIT ( na netrening dneve) in nato šele spuščal hrano ;)
Danes sem delal HIIT, sicer zaradi dežja na orbitreku, drugače bom pa šprinte.
Za začetek 10 min steze, nato pa 7 x 30 sec na polno max stopnja intenzivnosti, pavza pa okoli 60.90 sec. Nato pa še 10 min steze, prvih 5 min u klanec okoli 130 utripa, nato pa še 5 min u izi ;)
Hrana IIFYM danes, med tednom pa načeloma tist jedilnik ki sem ga zapisal. Jutri sledi trening zgornjega dela (volumen).
Be proud, but never satisfied.
Uporabniški avatar

Luka

  • Prispevkov: 44
  • Pridružen: 05 Jul 2012, 11:43

Re: Be proud, but never satisfied ;) :P

Odgovor11 Nov 2012, 19:59

Malo mi je DC, tako da bom dodal par fotk iz moje bilderske kariere :P Od začetnega stanja pa do sedaj....
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Be proud, but never satisfied.
Naslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron