Danes je 28 Mar 2024, 10:13


Začetnik drugič

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Začetnik drugič

Odgovor03 Maj 2013, 10:48

kako drago je vzdrževanje takega krosa, če voziš bolj malo oz. za vikend ipd. ?
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: Začetnik drugič

Odgovor04 Maj 2013, 16:29

Nino napisal/-a:kako drago je vzdrževanje takega krosa, če voziš bolj malo oz. za vikend ipd. ?

ni tako. -če ne voziš po progi na polno. sploh če maš motor res uštiman na optimalno raven. tak da so potem dejansko redni servisi 1x leto dovolj, pa če je treba tam še kaj zamenjaš.

prednost je tudi to, da če kupiš ta močnega al 250 2t al 450 4t, mašine že niso tako navite kot pri ta lažjih kubikažah. -dost več navora v nižjih obratih, je zakon.

biceps23

  • Prispevkov: 86
  • Pridružen: 09 Nov 2012, 23:21

Re: Začetnik drugič

Odgovor02 Dec 2013, 23:59

Pozdravljeni ;)
Da naredim malo updejta, malo sem se oddaljil od pisanja dnevnika pa sem rekel da ne bo čisto mrtev bom za začetek napisal moje trenutno največje dvige ki sem jih dosegel v letošnjem letu.

Bench press 3x 115
Oly back squat 3x 140
Pullups 2x40
OHP 3x60
Deadlift 2x180

Sem pa testiral tudi pullupse TT in jih naredil 27(navaden sprednji prijem)to je bilo nekje na sredini poletja cca 68,5kg telesne teže. Rezal sem se tja do 68 z rezultatom dokaj zadovoljen ampak mi je velike težave povročil kalorični deficit, moral bi vsak teden naredit kak cheat day z povišanim vnosom OH pa nisem :S, verjamem da če bi se tega posluževal bi rezultat bil še boljši, ampak no worries bo drugo leto boljše na napakah se učimo ;) Trenutno sem na 72,5 kilogramih in počasi pridobivam na teži.

Ko obrnem list eno leto nazaj imam na obrazu prav nasmešek in sem vesel da sem nisem več v utopiji v kateri sem bil par let. Za to gre še enkrat zahvala Sparti ki mi pristopi na pomoč kadar koli ga rabim, enako lahko računa na mene tudi on!

Veliko sem širil tudi novice glede strani in jim svetoval naj si preberjo vse članke od pravilnega treniranja do prehrane kjer imajo natančo obrazloženo realno stanje.

Drgač pa nič kaj posebnega čez leto to, da sem bil tu pa tam službeno na kakšnem terenu in 3 dni na morju pri sosedih(nekaj pa je :D )
Čez poletje sem se tudi dosti ukvarjal z motokrosom in me je to čez vikende tudi nekak pomirjalo :D(trenutno pa konec sezone do pomladi takrat pa spet akcija)


Današnji trening pa je bil takle:

Bench press 4x8 98
OHP 4x8 46
Pullups 4x8 25

p.s. začel sem izvajat tudi jogo sicer prvič sm jo komaj prakticiral v soboto, sem še čisto deviški ampak bom prebrskal malo tutoriale po jutubu in sprobal različne vaje, verjamem da bo pripomoglu k mojemu stresnemu načinu življenja.
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: Začetnik drugič

Odgovor03 Dec 2013, 19:49

napredek je res super. kot performance kot vizualnost. to je to. zdej pa več letno vstrajanje ;) mama še dost let dela :mrgreen:

komaj čakam sezono za mx, planov mamo ogromno :twisted: prvo moram pa motor oprat, pa na servis :mrgreen:

biceps23

  • Prispevkov: 86
  • Pridružen: 09 Nov 2012, 23:21

Re: Začetnik drugič

Odgovor21 Feb 2016, 04:09

Lep pozdrav vsem

Lep čas je že odkar sem nazadnje pisal pa sem se odločil za majhen update. Trenutno v tujini od novembra 2015 pa do maja letošnjega leta. Treniram redno, vendar so pogoji slabi zato komaj čakam, da se vrnem domov pod mojo kletko :lol:

Kar se tiče maxov nisem izvajal že lep čas, vendar pristop in način treniranja imam vseskozi podoben. Včasih so treningi dobri, včasih pa so slabi. Hja odvisno od počutja namreč po samooceni potem trening tudi prilagodim. Lep čas imam problem že v zgornjem delu hrbta na levi strani desno od lopatice. Problem morajo biti vozli med trapezom in latissimus dorsi. To težavo je ta palica tukaj s katero izvajam treninge še poslabšala saj je pretrda in imam med počepom občutek, kot da bi na hrbtu imel hladilnik :evil:

Cilj za letos se je udeležiti PL tekmovanja in mogoče kakšne amaterske MX dirke


Aja, da ne pozabim, ko pridem domov sem se odločil obiskati enega od fizioterapevtov ali pa kiropraktika, Matej Čebokelj v Celju se mi zdi pravi naslov za to. Ima kdo izkušnje s tem?

Moj zadnji trening:
-Benč press 105x5
-Squat 140x8
-Squat 140x6x3

1RM izračuni po kalkulatorju
Benč press 120
Počep 170-175
Mrtvi dvig 190-195


Telesna teža cca 71kg

Kot zanimivost prilagam slike iz lanskega fotošutinga ;)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: Začetnik drugič

Odgovor22 Feb 2016, 11:11

biceps23 napisal/-a:Lep čas imam problem že v zgornjem delu hrbta na levi strani desno od lopatice. Problem morajo biti vozli med trapezom in latissimus dorsi.


I feel your pain. Imam na desni strani enako, že skoraj 2 leti. Sem se pa prejšnji teden končno prepričal, da sem šel na masažo oz. razbijanje vozlov. Precej neprijetna izkušnja, ampak se mi zdi, da gre na bolje ;).

biceps23 napisal/-a:Kot zanimivost prilagam slike iz lanskega fotošutinga ;)

Odlično!
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!

biceps23

  • Prispevkov: 86
  • Pridružen: 09 Nov 2012, 23:21

Re: Začetnik drugič

Odgovor23 Feb 2016, 19:02

Ali si bil na športni masaži ali kakšni drugi? Ja masaže so nujno potrebne sploh kadar se gre malenkost v ekstrem. Moral bi prepričati nekoga v družini, da bi se naučil kako se stvari streže potem pa bi ga izkoriščal :D
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Začetnik drugič

Odgovor23 Feb 2016, 21:41

jaz sem šel do športnega terapevta... v križu je me nekaj zategvalo, ko je sprostil hrbet in trapeze je stvar popustila. Od takrat nobenga problema (trkam tok tok ;) ). Je pa tudi rekel, da že dolgo ni imel tako zategnene stranke kot sem jaz :lol:
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«

Maja

  • Prispevkov: 177
  • Pridružen: 03 Nov 2012, 17:07

Re: Začetnik drugič

Odgovor24 Feb 2016, 13:41

H komu si šel (če ni skrivnost ;) ) ?
"Abs are made in the kitchen, glutes are made in the gym." Bret Contreras
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Začetnik drugič

Odgovor24 Feb 2016, 13:50

Maja napisal/-a:H komu si šel (če ni skrivnost ;) ) ?


Mario Kajkič- terapevet za Helios Suns Domžale
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron