Danes je 28 Mar 2024, 16:28


DEFINICIJA - POMOČ

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor29 Jun 2013, 10:59

Jaz osebno bi spustil kardio kompletno pa začel počasi višat vnos.

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor29 Jun 2013, 13:21

ronnie, ciljal sem na to, da dvignit vnos za 10 ali 15 g OH na dan, je tako malo, da se res nikjer ne pozna, pa če bo hotela priti na nek normalen vnos, bo za to porabila 2-3 mesece. :) naj se sama odloči pa opazuje razliko, jaz bi ga dvignil min. za 30g OH kot sem že rekel (100g kot si ti napisal je res pretiravanje) če ne še kaj več, pa tudi če bi na ta račun pridobil nekaj gramov na tehtnici. Počutje ter vse ostalo (izgled) bi bilo 100% boljše. Good luck! ;)
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor29 Jun 2013, 13:46

Če se nekdo boji OHjev, potem je mogoče iz psihološkega vidika boljše, da dviguje počasi, kot pa da ga trese, ko doda 50g, ker opazi, da je že prvo povečanje OHjev prineslo do 300% višjega vnosa kot je bil v izhodišču. Sicer pa, če vsak dan dodaš 15g, je kumulativa konec tedna že 105g. In tudi tiste dnevne napake v plus ali v minus se na dolgi rok v povprečju izravnajo.

Nikamor naj se ne mudi, popolnoma sesuta metabolizem in hormonsko stanje se ne bosta poravnala v enem tednu, pa lahko vzdiguješ OH tudi za 500g dnevno. :)
Mati, masla bi!
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor29 Jun 2013, 13:58

Dobrodošla na forumu, Ines!

Veseli me, da si že sama vložila precej truda v realizacijo svojega cilja in odprla temo z vsemi potrebnimi podatki. :)
NMZ-jevci so ti že zelo dobro svetovali. Tudi jaz ti priporočam branje serije člankov Male šole fleksibilnega prehranjevanja ter nato počasno višanje vnosa ter nižanje aktivnosti. Seveda, če drži da vnašaš res le toliko (ali šteješ vse?).

Vseeno je treba razumeti tudi vidik individualnosti in to, da glede na napisano vnosa zagotovo ne boš mogla podvojiti, najverjetneje pa ga boš lahko dvignila za nekaj procentov, se bolje počutila in pri tem enako dobro napredovala. Spremljaj tehtnico in ne ustraši se ob prvem povečanju teže. Pomemben je trend čez daljše obdobje (npr. 14 dni).

ronnie napisal/-a:Sicer bi na tvojem mestu ukinil ciklizacijo in imel raje kostanten vnos z vmesnimi ''refeedi' na 7-10 dni'.

To se mi zdi v tem primeru zelo pomembno in tudi prva stvar, ki bi jo naredil.

Velja tudi omeniti, da X gramov kosmičev ni enako X gramov OH.
Vnos merjen samo v gramih živila je na splošno malo ponesrečen. Kaj pa če želiš namesto kosmičev raje kak kos kruha? :)

Sicer pa si na zelo dobri poti, vidi se, da si motivirana, zagnana in delavna! Samo tako naprej!
Uporabniški avatar

ronnie

  • Prispevkov: 497
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 01:28

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor29 Jun 2013, 14:01

Capishe nino:)). Dragac pa ce povecuje vsak teden dnevni vnos za 15g ima u 2h mesecih skupno ze cez 150g oh....seveda vkljucujoc refeede vmes kar verjetno nisi stel....tako da na tedenski ravni niti ne pride tako malo. Sicer pa za bilokako varjanto se odloci bo boljsa od trenutne.
http://lukafilipic.blogspot.com

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor05 Jul 2013, 11:37

Zdravo, v nedeljo sem zvišala iz cikliranja na 50g oh dnevno in sem dobila v 4dneh 200g. Imela sem uper/lower treninge in 2x 30min kardia.. Pustim vse enako ali kaj spremenim?
Uporabniški avatar

Misty

  • Prispevkov: 996
  • Pridružen: 01 Mar 2013, 13:44

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor05 Jul 2013, 11:39

To je še vedno zelo malo OH ... :?
Posnemanje je najvišja oblika komplimenta.

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor05 Jul 2013, 11:53

Postopoma višam vsak teden bom višala za 15g OH.. upam da mi teža preveč nenaraste.. Pa kako naj bi to potem zgledalo recimo na 100g OH bom telo navadila potem pa bodo začele iti kg dol ali kako? :mrgreen:

kefets

  • Prispevkov: 379
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 15:36

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor07 Jul 2013, 08:44

200g? To je 2dcl vode. Ne si tega delat, ker to je potem že bolezen. Negre se tako natančno tehtat enostavno, niti nima pomena.. Sprosti se, treniraj z užitkom, večaj OH po 25g na teden in bo rezultat prišel sam po sebi.

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor09 Jul 2013, 14:16

Okej bom upoštevala vaše nasvete :D Prvi teden je za mano, in imela sem 50g OH dnevno, ta teden sem zvišala na 70g dnevno.. Telesna teža se je za 300g povečala, kar je verjetno zaradi vode. imam 2x easy kardio po 20min.. in pa 4uper/lower treninge.. Prehrana pa je IIFYM.. Prebrala sem veliko o tem na vašem portalu in moram reči da mi je zelo všeč, saj lahko jem bolj sproščeno in tut za mojo psiho je precej bolše tako :lol: ponavadi pojem kake 20-30g OH iz kosmičev, ostalo zapolnim z različnimi viri oh.. kot so kake peciva kruh tortice sadje itd.. Zanima me samo še nekaj, torej kdaj bom vedela da moram nehat višat OH oz. na koliko prb naj bi prišla je to 100,150g? Nekako sem zmedena glede tega, ker nevem kdaj bo vnos dovol velik :roll: Prosim če kdo kaj svetuje če bi kaj spremenil.. dodal itd.. vsako mnenje je dobrodošlo in hvala že vnaprej, bom poročala na vsake toliko kaj se dogaja. 8-)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron