Danes je 28 Mar 2024, 20:57


DEFINICIJA - POMOČ

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor25 Jul 2013, 18:12

Zvisevala sem po 20g OH na teden in prisla do 110g oh. vsak teden pa so mi kg narastle prb 300g in se vedno konstantno rastejo, pridobilA sem nekaj vec kot 1kg in me zanima ali ustavim povecevanje oh in pustim na trenuten vnos in morda dvignem mascobe na 50g in je toto ker mi ni ravno vsec da se konstantno redim.. Trening mam 4x na teden celo telo kardio pa 3x po 30min.. prosim ce mi odgovorite in svetujete. bom zelo hvalezna! :D
Uporabniški avatar

Polona

  • Prispevkov: 209
  • Pridružen: 29 Apr 2012, 08:59

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor26 Jul 2013, 10:39

Ne bit tko natančna. :) Telesno težo res ni treba meriti v gramih. +/- 2 kg je za žensko težo normalno, da niha. Verjetno pa zdaj zadržuejš malenkost več vode, zato višanje teže. Koliko pa imaš sedaj skupne kalorije?
Sama dobro vem, kako grozni se na prvi pogled zdijo hidrati, ampak iz izkušenj res niso. :) Sem pa sama potrebovala +3-4 leta, da sem premagala ta strah pred hrano.
Uporabniški avatar

Band3

  • Prispevkov: 146
  • Pridružen: 25 Nov 2012, 21:34

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor26 Jul 2013, 11:03

Kar pravi Polona. Ce pa te je se vedno strah speha...

Pri overfeeding eksperimentih so dokazali, da je pri normalnih ljudeh (ne predhodna huda podhranjenost ali izredne hormonske motnje) nemogoce pridobiti kaj bistveno vec kot 150 g speha na dan. In eksperiment je bil izveden na moskih, ki so dobesedno dan in noc ZRLI in niso bili aktivni. Sicer pa stara dobra formula pravi 0,5 kg speha = 3500 kcal suficita.

Sepaj pa dobro premisli, ce je mozno, da gre pri tistih 300 g/teden res za speh.

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor26 Jul 2013, 11:37

Najlepša hvala za odgovore obema ! :D
Ja malo me je strah oziroma ni mi všeč da se moji kilogrami pomikajo navzgor cilj pa mi je da gredo čimbol navzdol.
Ampak to so zgolj vprašanja in ker daste dobre odgovore mi stvari postajajo jasnejše in jih upoštevam. Trenutno imam vnos 100g B 110g OH in okoli 30g M torej okoli +1000kcal.. V prihodnje nameravam še višati OH in morda maščobe recimo na 50g.. Ampak nevem pa ker mi teža raste kdaj se naj ustavim oz. kdaj bom vedela da je dovol velik vnos da mi ni treba več zviševat? In kaj bo potem? pustila bom takšen vnos da se telo navadi in začenjajo kilogrami iti dol ali kako? Prosim da mi malo razložite še to ker sem zmedena. :D :mrgreen: Hvala!
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor26 Jul 2013, 12:00

Ogledalo naj ti bo merilo.
Ne glej zgolj na vago. Včeraj je Jure objavil lepo primerjav, tako da, če nisi zasledila, klik sem -> viewtopic.php?f=14&t=363&p=33516#p33510
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor26 Jul 2013, 12:04

Bistveno je, da na vse gledaš dolgoročno in ne samo iz vidika kilogramov. Ko je vnos energije zelo majhen (pri tebi je bil dolgo časa), organizem to preventivno kompenzira z določenimi spremembami: upočasni se metabolizem, zaloge glikogena so večino časa prazne, hrane v prebavilih skorajda ni, malo OH v hrani pomeni manj vode v telesu itd.

Ko povečaš vnos se vse te stvari začnejo vračati v "privzeto" stanje - metabolizem se pohitri, zaloge glikogena se napolnijo, v telesu je več vode in hrane ... Samo te spremembe prinesejo s sabo kar nekaj teže, pa se količina telesne maščobe ni prav nič spremenila. Pravzaprav se je procentualno celo zmanjšala. :)

Ti želiš s prehodom na bolj normalen vnos hrane doseči, da se ti metabolizem malenkost pospeši, kar bo dolgoročno olajšalo izgubo maščobe; da se ostale prej opisane zadeve uredijo in počutje izboljša.

Ker vse spremembe niso enako hitre, se v nekem obdobju lahko zdi, da se ne dogaja nič posebnega, v resnici pa pripravljaš odlično podlago za nadaljne uspehe. Dviganje vnosa sicer ne bo mogoče v nedogled, vsekakor pa je bil primankljaj pri tebi prevelik, in si se pravilno odločila, ko si dvignila vnos.

Predlagam ti, da še malo počakaš in vidiš, kaj se bo dogajalo. Na neki točki boš verjetno morala vnos po tej fazi dviganja ponovno spustiti, vendar boš tokrat vedela, da večji deficit ni vedno tudi najboljša izbira. Namesto tega greš v vse skupaj bolj zmerno in z vmesnimi dviganji vnosa, da preprečiš negativne efekte diete, ki sem jih omenil na začetku tega sestavka. ;)

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor13 Sep 2013, 01:31

Da se malo javim.. :D Moj trenuten vnos je 120g B, 150g OH, 40g M.. Odkar sem višala OH vsak teden in prišla do neke zaključne faze še nisem nižala vnosa, saj se je teža začela rahlo nižat po cca. 200-300g / teden :D Vmes sem dodala malo kardia tako, da ga imam trenutno 4x30min..

Začela sem razmišljat tudi da bi uvedla 5x5 workout routine, in ker nisem našla nekih pametnih razlag za ta program sem se odločila da bi naredila npr. 5serij po 50kg, in nasledn trening pri zadnji seriji dodala 5kg, in nato bi čez čas dodala vsaki seriji od zadaj naprej 5kg počasi.. torej bi cez čas zgledalo tako 5x5x55.. in nato bi spet pri zadnji seriji dodala 5kg in cez cas bi zgledalo 5x5x60.. (Upam da veste kaj mislim) Kaj pravite, je smiselno poizkusit? :?:

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor13 Sep 2013, 08:54

Je smiselno poskusit 5x5, dodajaj pa malo drugače: če ti uspe 5x5x50, potem recimo povišaj težo na 52,5kg že od začetka, tudi če potem narediš recimo 3x5+2x4. Naslednjič bo že 4x5+1x4 in potem spet 5x5. Lepo da ti je uspelo urediti prehrano. ;)
Uporabniški avatar

ronnie

  • Prispevkov: 497
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 01:28

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor13 Sep 2013, 10:15

ines napisal/-a:Da se malo javim.. :D Moj trenuten vnos je 120g B, 150g OH, 40g M.. Odkar sem višala OH vsak teden in prišla do neke zaključne faze še nisem nižala vnosa, saj se je teža začela rahlo nižat po cca. 200-300g / teden :D Vmes sem dodala malo kardia tako, da ga imam trenutno 4x30min..

Začela sem razmišljat tudi da bi uvedla 5x5 workout routine, in ker nisem našla nekih pametnih razlag za ta program sem se odločila da bi naredila npr. 5serij po 50kg, in nasledn trening pri zadnji seriji dodala 5kg, in nato bi čez čas dodala vsaki seriji od zadaj naprej 5kg počasi.. torej bi cez čas zgledalo tako 5x5x55.. in nato bi spet pri zadnji seriji dodala 5kg in cez cas bi zgledalo 5x5x60.. (Upam da veste kaj mislim) Kaj pravite, je smiselno poizkusit? :?:


Lepo si porihtala zadevo,samo tako dalje;) 5x5 ---->ftw 8-)
http://lukafilipic.blogspot.com

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: DEFINICIJA - POMOČ

Odgovor13 Sep 2013, 11:28

Hvala za komentarje in pomoč.. :D Ampak malo me skrbi ker so najmanjše uteži 2.5, bolše bi bilo višati z 1.25 ampak ok.. Bo pač trajalo malo dlje da se bo prišlo na 5x5.. Ta teden mi je šlo dol 200g, in razmišlam da bi vnos znižala na 120g OH ostalo pa pustila kot je.. Ali še pustim tako, dokler se neustavi napredek? :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron