Danes je 23 Apr 2024, 16:08


Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo

GasperZa

  • Prispevkov: 14
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 06:26

Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor24 Jul 2013, 07:37

Pozdravljeni tako fantje kot punce ;)

Na samem forumu sem čisto nov, v svetu zdrave/optimlane prehrane sem pa že kar nekje 3 leta, sicer še sam nevem kaj me je prešinilo da sem se začel ubadati s tem kaj je zdravo in kaj ni zdravo spraviti v telo. Ugotovil sem le to, da me to zanima v tem uživam no ja ne čisto tako kot se sliši. Namreč med tem ko sem prebiral razne članke/teme/poste sem se začel nekako braniti OH razlog če da bi me preveč zalilo sledil bi vamp itd.. :roll: ..No ja pa to pri moji teži, ki je porazna :?.. Skozi ves dan sem študiral kaj lahko pojem koliko česa itd. obremenjeval sem se in stem tudi mučil..Naletel sem na vas in na IIFYM način življenja, kar mi bo po mojem mnenju pomagalo do željenih ciljev, ki so predvsem zrediti se in stem biti vitalen in zdrav in ob vsem tem uživat! V svoj jedilnik sem začel v zadnjih 3 tednih ponovno vključevat v večji meri OH (pa da vidimo kaj se bo izscimilo iz tega koraka)..Priporočam se vašim predlogom, idejam in pomoči tako da že vnaprej "Hvala, TNX, Bohlonej" ;) . Sam metabolizem imam, kar hiter tako da bom po mojem moral svoj KCAL rezultat kar povečati?.. Kar se tiče kuhinje sem v njej vešč in ustvarjam sam, bom kdaj prispeval kakšen svoj recept v rubriki ki je k temu namenjena. :) ..Sem izredni študent, delam v eni izmed trgovin tako da si hrano nosim sabo, ki si jo pripravim dan vnaprej ali isti dan odvisno od izmene.

Moji podatki :oops:
TT: Nevem če imam tešč 56kg :roll:
Višina:178cm
Starost: 21let

Tako odločitev je padla da se bom poslovil od svojih trebušnih :lol: in začel konkretno delati na masi le tako bo rezultat? Brez kakšnega "šrota"(smokijev,čipsov,sladkarij, fastfood, alkohol in cigareti so mi tuji...)..Seveda tukaj bi vaš prosil za pomoč za kombinacijo pri jedilniku in treningih.

Fitnes obiskujem 2 meseca 3-4 krat tedensko(prizadevam si delati večje mišice oz.celotno telo, tako mi je priporočal šef fitnesa), ostalo je delo doma, hoja v hribe ali tek, odbojka..

Od dodatkov imam Whey, Vitamine in pa ZMA zarad magenzija- krči (noge) zvečer :S

Izračun KCAL 2600
OH-380g
B-150g
M-55g

Kar se tiče jedilnika:
Zjutraj so v veliki večini jajca(3-5 ponavadi kar cela)+včasih jim vmešam ovsene (50-100g)
Malica : prsi v ovitku (100g)+nekaj od zelenjave, ali whey ter lešniki..(ideje?)
Kosilo: prsi piščančje, goveje pusto meso, zajec, ribe (postrv,oslič, sardele), priloga dušena zelenjava+riž ali krompir (100g, premalo ane?)
Malica: kar je oz. izbiram optimalne zadeve..IDEJE?
Večerja skuta(bohinjska albuminska) z borovnicami ali čem podobnim, tuna (odcejena)

No včeraj sem po dolgem dolgem času spet jedel OH kar za večerjo in to je bila moja pica 8-) ..Sestavine (ovsena, pirina, polnozrnata moka) skupaj 180g+malo kvasa,olivnega olja, mlačne vode in soli. Nadev paradižnikova mezga za pice (7-8 jušnih žlic) 50/50 tune(odcejane) ter piščanjčjih prsi, mocarela za pice 80g ter origano in pika na i prepeličja jajčka :lol:
Evo še slika
Slika

Slika samega sebe pride no upam da bo toliko prostora in da zberem svoj pogum da prikažem svojo malenkost :oops: :lol:

Se tipkamo ;)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor25 Jul 2013, 06:36

Dobrodošel med nami, Gašper!

Veseli me, da smo te navdahnili za spremembo. ;) Telesna teža je res zelo zelo nizka za tvojo višino in odločitev, da pridobiš nekaj kvalitetnih kilogramov, je nedvomno prava pot. S tem se bo poleg izgleda izboljšalo tudi počutje. Če slučajno še nisi, ti priporočam v branje serijo člankov o fleksibilnem prehranjevanju na našem NMZ portalu. S tem si boš še dodatno razjasnil nekaj pojmov (npr. to, da imajo pri večini ljudi tudi sladkarije in smoki neko mesto v jedilniku ;) ).

Zastavljen energijski vnos drži teden ali dva, nato pa ustrezno korigiraj - ne se ustrašit pridobivanja kilogramov! Celotno prehranjevanje poskusi narediti čim manj obremenjujoče. Pomemben je dnevni vnos B, OH in M in to je to.

Pica izgleda slastno! ;)
Uporabniški avatar

ronnie

  • Prispevkov: 497
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 01:28

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor25 Jul 2013, 10:27

Pozdravljen Gašper,tvoje mere me zelo spominjajo na moje preden sem začel s fitnesom (180 cm/55kg :oops: ). Samo vztrajen bodi,pa redno prebiraj forum,članke na njem,pa če ti kaj ni jasno ti bomo tukaj vsi z veseljem pomagal. Srečno naprej ;)
http://lukafilipic.blogspot.com
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor26 Jul 2013, 12:55

Pozdravljen na forumu!

Želim ti veliko uspeha na svoji poti, kot pa je že Jure omenil, ni treba, da se držiš tega odstavka (trebušne, smoki ...):
Tako odločitev je padla da se bom poslovil od svojih trebušnih :lol: in začel konkretno delati na masi le tako bo rezultat? Brez kakšnega "šrota"(smokijev,čipsov,sladkarij, fastfood, alkohol in cigareti so mi tuji...)..Seveda tukaj bi vaš prosil za pomoč za kombinacijo pri jedilniku in treningih.


Veliko nas je na začetku imelo podobno razmerje med težo in višino, tako da ovir ni! ;)

GasperZa

  • Prispevkov: 14
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 06:26

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor28 Jul 2013, 07:32

Jure Rus napisal/-a:Dobrodošel med nami, Gašper!

Veseli me, da smo te navdahnili za spremembo. ;) Telesna teža je res zelo zelo nizka za tvojo višino in odločitev, da pridobiš nekaj kvalitetnih kilogramov, je nedvomno prava pot. S tem se bo poleg izgleda izboljšalo tudi počutje. Če slučajno še nisi, ti priporočam v branje serijo člankov o fleksibilnem prehranjevanju na našem NMZ portalu. S tem si boš še dodatno razjasnil nekaj pojmov (npr. to, da imajo pri večini ljudi tudi sladkarije in smoki neko mesto v jedilniku ;) ).

Zastavljen energijski vnos drži teden ali dva, nato pa ustrezno korigiraj - ne se ustrašit pridobivanja kilogramov! Celotno prehranjevanje poskusi narediti čim manj obremenjujoče. Pomemben je dnevni vnos B, OH in M in to je to.

Pica izgleda slastno! ;)


Jure, Hvala za dobrodošlico :)

Ja tudi sam se osebno zavedam tega, vendar kot si rekel "naj me nebo strah nabiranja kilogramov",točno to imam v glavi, da me nebi preveč zalilo oz. bilo preveč maščobe, čeprav vem da brez tega nebo šlo, in na dan ko nimam aktivnosti se pravi to je večinoma vikend, imam zelo slab občutek kot, da gre vse v maščobo. :roll: :x
Prebral sem vse članke, takoj ko sem prišel na portal in pohvale lepo so napisani in obrazloženi! ;)


ronnie napisal/-a:Pozdravljen Gašper,tvoje mere me zelo spominjajo na moje preden sem začel s fitnesom (180 cm/55kg :oops: ). Samo vztrajen bodi,pa redno prebiraj forum,članke na njem,pa če ti kaj ni jasno ti bomo tukaj vsi z veseljem pomagal. Srečno naprej ;)


:)..Koliko si imel takratni vnos ko si pričel?. Predvidevam da si imel tudi hitri metabolizem...? ;)

David Brunšek napisal/-a:Pozdravljen na forumu!

Želim ti veliko uspeha na svoji poti, kot pa je že Jure omenil, ni treba, da se držiš tega odstavka (trebušne, smoki ...):
Tako odločitev je padla da se bom poslovil od svojih trebušnih :lol: in začel konkretno delati na masi le tako bo rezultat? Brez kakšnega "šrota"(smokijev,čipsov,sladkarij, fastfood, alkohol in cigareti so mi tuji...)..Seveda tukaj bi vaš prosil za pomoč za kombinacijo pri jedilniku in treningih.


Veliko nas je na začetku imelo podobno razmerje med težo in višino, tako da ovir ni! ;)


Ja bo potrebno počistit po glavi "ne glej trebušne, to ni obdobje mase" :lol:


Bi pa vprašal kaj bi mi priporočali glede treninga?..V fitnesu (šef) mi je priporočal 2 meseca na napravah nato na proste uteži?

Še slika iz včerajšnjega izleta s sošolci iz fax-a. Seveda hrana kako pa drugače. Sicer nisem bil deležen enega od piščancev, ker se si kasnjee v dolini raje privoščil 2xpostrv :lol:
Slika

Hvala usem in se slišmo ;)
Uporabniški avatar

jokamskos

Master Troll

  • Prispevkov: 899
  • Pridružen: 14 Mar 2012, 22:12

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor28 Jul 2013, 11:17

GasperZa napisal/-a:Bi pa vprašal kaj bi mi priporočali glede treninga?..V fitnesu (šef) mi je priporočal 2 meseca na napravah nato na proste uteži?




Mislim da nima smisla da si na napravah 2 mesca..izguba časa..največ boš odnesel od treninga na prostih utežeh..vsaj v začetni fazi..Na mašinah še zdaleč ne moreš tako aktivirat telesa kot s prostimi utežmi..tako da se čimprej loti kakšnega strength programa z osnovnimi vajami..seveda moreš dat prednosti TEHNIKI preden boš začel zares kej nalagat na štango velikega 8-)
Uporabniški avatar

ronnie

  • Prispevkov: 497
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 01:28

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor28 Jul 2013, 11:23

:)..Koliko si imel takratni vnos ko si pričel?. Predvidevam da si imel tudi hitri metabolizem...? ;)


Ne bi vedel,na začetku sem jedel vse možno do sitega. Dnevni vnos,what's that?!! :D . Mam pa kr hiter metabolizem jap.
http://lukafilipic.blogspot.com
Uporabniški avatar

jokamskos

Master Troll

  • Prispevkov: 899
  • Pridružen: 14 Mar 2012, 22:12

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor28 Jul 2013, 12:21

Pojej vse kar ti pride pod roke :D

GasperZa

  • Prispevkov: 14
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 06:26

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor28 Jul 2013, 13:37

jokamskos napisal/-a:
GasperZa napisal/-a:Bi pa vprašal kaj bi mi priporočali glede treninga?..V fitnesu (šef) mi je priporočal 2 meseca na napravah nato na proste uteži?




Mislim da nima smisla da si na napravah 2 mesca..izguba časa..največ boš odnesel od treninga na prostih utežeh..vsaj v začetni fazi..Na mašinah še zdaleč ne moreš tako aktivirat telesa kot s prostimi utežmi..tako da se čimprej loti kakšnega strength programa z osnovnimi vajami..seveda moreš dat prednosti TEHNIKI preden boš začel zares kej nalagat na štango velikega 8-)


No sej to mislim tut sam da bo z prostimi utežmi več efekta :)..V tem tednu začnem z prostimi in furam to dokler bo, seveda tehniko treba osvojit in potem pridejo teže velikega :lol:
Hvala. ;)


[/quote]Ne bi vedel,na začetku sem jedel vse možno do sitega. Dnevni vnos,what's that?!! :D . Mam pa kr hiter metabolizem jap.[/quote]
.hhh.:D..No ja sej res :P

jokamskos napisal/-a:Pojej vse kar ti pride pod roke :D

No tko požrešen pa spet nebom :D..oz. vseeno sem še mnenja da razne sladkarije, čipsi...to je samo v prid tistim ki jih izdelujejo :?

GasperZa

  • Prispevkov: 14
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 06:26

Re: Gašper - želja"iz bobi palčke do... "

Odgovor30 Jul 2013, 11:44

Zanima me (sicer mogoče malo butasto vprašanje ampak ok :D).A je pri IIFYM načinu prehranjevanja/stilu potem tudi temu pomemben kakšen poseben stil treninga, ali je to čisto po volji vsakega posameznika?
Naslednja

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron