Danes je 25 Apr 2024, 03:18


Road to Mr. Universe

Dnevniki članov skupnosti Natural Muscle Zone. Svoje treninge, prehrano, fotografije in zanimivosti iz svojega življenja lahko delite z drugimi ali pa jih zapišete za lastno evidenco.
  • Avtor
  • Sporočilo

Shark

  • Prispevkov: 1
  • Pridružen: 07 Okt 2013, 22:26

Road to Mr. Universe

Odgovor24 Mar 2015, 16:09

Pozdravljeni,

s fitnesom se ukvarjam 3 leta po tri mesece pred poletjem :D v tem kratkem času sem želel pridobiti čim več mišične mase, držal sem se BB treningom ena mišica dnevno ter "zdrave" BB prehrane, vendar nisem zdržal takega prehranjevanja zato sem poleg jedilnika jedel še junk. Po nekje treh mesecih mi je ponavadi zmanjkalo volje. Tako sem se nekako zredil iz cca 75kg na 93 kg (seveda tudi med tem ko nisem treniral). Pred približno pol leta pa sem se v domači delavnici odločil, da naredim kletko, kupim uteži in poiskusim vse od začetka.
Treniram približno 3 mesece po PHAT in sem iz 93 kg prišel na 82,5kg , dnevni vnos sem imel okoli 2200kcal, jedel sem praktično vse. Sešteval kalorije ter pazil, da je dnevni vnos B okol 2g/kg. Tudi lepo sem napredoval v moči:
BP:85kgx3
SQ: 115kgx3
MP:47,5x3
DL: 120kg x3
Sedaj pa sem malo v dilemi, nevem ali naj nadaljujem z izgubljanjem maščobe ali se že lahko lotim mišične mase.
prosil bi za kakšen nasvet in če bi lahko kdo ocenil na koliko % maščobe sem (bi moral še izgubiti kakšen kg, koliko?). na MM bi treniral po sistemu 4x tedensko upper/lower, ker ga vsi hvalijo in bi rad tudi sam poizkusil.

Hvala za odgovore že vnaprej
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Road to Mr. Universe

Odgovor25 Mar 2015, 17:40

Ni pravila kdaj lahko začneš z nabiranjem mišične mase. Če si zadovoljen s trenutno težo/izgledom/%BF, lahko greš na maso zakaj ne.
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Road to Mr. Universe

Odgovor26 Mar 2015, 00:01

Glede maščobe si neupam trditi na koliko % si če ugibam bi rekel okoli 15-17% bi jaz rekel sodeč po slikah. Tako kot ti je nino povedal ni pravila kdaj začneš z maso... Kar se treninga tiče lahko izbereš lower upper, glede na tvoje kile in maxe imaš še prostor za linearen napredek oz. napredek iz treninga v trening. (premisli pri izbiri programa)..
Kar se pa tiče masa oz. definicija, če ti je cilj biti fit poleti potem sedaj najdi svoj vzdrževalni vnos in pojdi s kalorijam malo pod vzdževanje (zelo rahel deficit), časa je do poletja še dost, izgledal pa boš bolje kot 95% ljudi.. Recimo nekje sredi poletja bi potem vnos nastavil na vzdrževanje oz ZELO ZELO majhen suficit-> ("masa") in probal dobiti čim več moči, poslednično bo temu sledila postava... Če imaš namen resno trenirat in dolgo časa boš v rahlem suficitu (govora je tam 0.5 kg na mesec) naredil res veliko preobrazbo in preoblikoval telo. Povedal sem ti kako bi jaz naredil, to je samo moje mnenje...

Vrni se na Dnevniki članov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron