Danes je 29 Mar 2024, 13:15


Zanimiva živila

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Zanimiva živila

Odgovor13 Apr 2015, 22:09

jaz sem pri sebi opazil, da praktično cel dan pišem na listk kaj sem jedel in ko zvečer dam v mfp zadanem na 10g vse natančno potem pa oh zapolnim z haribo bomboni, beljakovine z whey, maščobe pa z omega 3 (ponavadi M falim tam 3-5g).
Vsak dan jem čisto drugače pa še vseeno dokaj natančno zadanem. Se še komu to dogaja ? :D
Kar se tiče beljakovin. Idej je res miljon. Sam imam vnos 400-450oh/200g b /50m pa prilezem do tok B. Naprimer: kupiš vlečnato testo in notri pofilaš pol kile skute milbona in maš v šusu 65g iz skute +24g iz testa in si že na 90g b z enim obrokom. Dobro je narediti zvečer in če mate obveznosti lahko kamot nosiš okol in poješ ohlajeno kot štrudel. Potem maš tu razna piščančja prsa in sir smarski rok in si iz tega narediš preprost sendvič.. Potem recimo fizol, jajca (tu so ponavadi problem M) lahko samo beljaki, pilos jogurti lidl, pršut, puranja prsa salama, kakšni low fat siri za na kruh namazat, home made paštete, kakšno mleto meso, čevapčiči iz piščančjega mesa... Idej je še pa še tole sem se spomnil zdej. Probite beljakovinska živila dodajat vsakemu obroku. Včasih sem sam cel dan jedel neke oh obroke in maščobe pol sem pa zvečer dojel da morm pojest še 100g+ beljakovin. To ni nič, ker se potem samo matraš pa un whey piješ pa vse ti gre na kozlanje. Zdaj pa res pri vsakem obroku nekaj beljakovinskega vsaj en jogurt light, sir ali kaj podobnega in potem se res hitro nabere. Praktično ne rabiš skos piščanca ipd.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Zanimiva živila

Odgovor13 Apr 2015, 22:11

se strinjam z uVexom, ob vsaj približno uravnovešeni prehrani bi morali B iti skoz brez problema. Mogoče stvari postanejo malce težje ko govorimo o ultra nizkih kalorijah in low carb zadevah.

Cameron394

  • Prispevkov: 8
  • Pridružen: 13 Nov 2014, 17:26

Re: Zanimiva živila

Odgovor13 Apr 2015, 22:39

... in ljudeh, ki ultra sovražimo pripravljat hrano. Jaz sem si sama kriva, ker se ne prisilim packat po kuhinji in mi je vse, kar je več od odrezat si kos sira, čista muka. Če ima kdo še kake take simple trike, se priporočam. Nič je jamram! Vem, da bi mi moralo it skozi, ker vam gre vsem ostalim. Si hodi kdo v kako menzo (LJ) po hrano za več dni mogoče?
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Zanimiva živila

Odgovor13 Apr 2015, 22:41

To ja. Nizek vnos, ponavadi so potem recimo še m na okoli 30g in če moraš pofilat 200g beljakovin tu potem pride v upoštev tako imenovana"CLEAN" hrana.. npr piščanec. Samo 3/4 na tem forumu nimam tekmovalnih ciljev, pri visokem vnosu pa se osredotočite na uravnovešeno prehrano.
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Zanimiva živila

Odgovor13 Apr 2015, 22:45

Cameron lahko si narediš tudi kakšen beljakovinske piškote malo po googli recepte in si jih narediš ogromno količino in imaš za en mesec. Pač en dan reskiraš da to pripraviš. Drugače pa sama tuna tud men ne gre pogrlu. Ideja- špageti, omaka natureta bazilika in čez dve konzerve tune v lastnem soku. 100g špaggeti okoli 12gb+okoli 3g iz omake=15 + 28 iz dveh tun pa si ze na 43g. To je bil pač primer. Če wheya ne maraš ga probaj v gresu, kosmičih itd. najdi si nekaj :) Če si pa zelo lena pol ti pa druga kot sendvič ne ostane če se pa potrudiš in daš še notri velik piš.prsi in sira lahko praktično priležeš z enim sendvičem na 60g beljakovin :)

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Zanimiva živila

Odgovor14 Apr 2015, 06:59

Odlični nasveti ideje uvex-a. ;)

Dodal bi še da se dokaj hitro blejakovine nabirajo, če za prilogo ne uporabljaš riža ampak testenine, ali pa kakšne druge bolj "polnovredne" priloge (kaše, leča, ... zlato polje ima dobro izbiro). Primer instant ajdovi žganci (pol vrečke) + 1l jogurta nanese 50g beljakovin.

Potem je tu še pirina moka namesto navadne, če delaš kakšne palačinke. Daš notri malo wheya, ali pa narediš slane in daš notri sir + salamo.

Če ne maraš kuhat, pa priporočam še en trik. Kupiš gosto juho iz vrečke, vržeš noter malo piščanca,tune ali piščančje salame, nekaj makaronov, nekaj fižola/leče in pustiš na štedilniku dokler ni kuhano. Samo vmes je treba 2x premešat. Je pa res da ni ravno najboljša izbira, če se izogibaš konzervansom.

Upam da kaj pomaga! Lp

Cameron394

  • Prispevkov: 8
  • Pridružen: 13 Nov 2014, 17:26

Re: Zanimiva živila

Odgovor15 Apr 2015, 18:30

Hvala, fantje! :) Ste mi dali ful motivacije, malo sem že obupavala.

Bodie

  • Prispevkov: 131
  • Pridružen: 13 Jul 2012, 22:30

Re: Zanimiva živila

Odgovor11 Mar 2016, 16:11

Mogoče sploh nič posebnega, ampak ker izredno redko jem torte se mi zdi tale Mercator malinina torta, ki sem jo slučajno dobil zelo macro-friendly.

Na 100g:

170 kcal
4 g M
25g OH
8,2g B

Kar je najpomembnejše, okus = odličen!!

Maja

  • Prispevkov: 177
  • Pridružen: 03 Nov 2012, 17:07

Re: Zanimiva živila

Odgovor10 Jun 2016, 19:54

Za vse ljubitelje ameriških dobrot :D (pop tarts, dr. pepper, pringles, jello, cheetos), v Lj jih lahko dobimo na Miklošičevi 8-)

https://www.facebook.com/hub.trgovina/timeline
"Abs are made in the kitchen, glutes are made in the gym." Bret Contreras
Uporabniški avatar

Ferrarilover

  • Prispevkov: 541
  • Pridružen: 07 Jun 2012, 17:45

Re: Zanimiva živila

Odgovor11 Jun 2016, 10:34

A prov vidm 8€ za pop tartse? :lol:
I am the man responsible for who I am. When I look in the mirror each day, I stare my creator in the eyes.
I am responsible for what I have and will become, I am accountable for what I will or will not accomplish.
I believe in myself, I bow to no man.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron