Danes je 28 Mar 2024, 18:27


Ketogena dieta

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo

Tiramisu

  • Prispevkov: 153
  • Pridružen: 14 Avg 2012, 12:03

Re: Ketogena dieta

Odgovor16 Maj 2013, 16:17

Na ketonski sem bil vsega skupaj ca. 15 mesecev. Ena najslabših odločitev v življenju.
Sem pa bil takrat prepričan, da je bila najboljša in sem tudi veliko drugih poskušal prepričat, da je to to.
Glede izgube maščobe in drugačnega počutja je zagotovo delovala (vsaka dieta deluje, če se je držiš!), vendar "eating disorder", ki ga je prinesla s sabo ne odtehta plusov.
Prepričan sem, da vsaka dieta, ki ti popolnoma omeji vnos določenega živila, ne more biti doživljenski način prehranjevanja.
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor16 Maj 2013, 17:15

Težave s počutjem na dieti so lahko individualna zadeva in stvar tolerance, sem prepričan da se na ketonski marsikdo lahko počuti dobro. Iz razlogov ki smo jih predebatirali v tej temi, vseeno predlagam da prvo poskusi katerega izmed fleksibilnih načinov dietiranja. Ženske težave pa so bolj posledica energijskega deficita, amenoreja je pri športnicah zelo zelo pogosta, pa imajo lahko kar konkretne količine OH v hrani.

Alexjug, miši ki so genetsko modificirane za nastanek ateroskleroze, so predaleč ljudem, da bi sploh lahko dal kakršnokoli priporočilo kako je z low carb pri ljudeh. In to velja tudi obratno, potencialni antiaging, nevroprotektivnost in ostale učinke na keto pri miših ne moremo aplicirat na ljudi.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

mxy

  • Prispevkov: 11
  • Pridružen: 24 Jan 2014, 23:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor25 Jan 2014, 01:35

Pozdravljeni. Tudi sama bi rada delila lastne iskušnje s ketonsko. Na ketonski dieti sem bila dobra tri meseca. Držala sem se striktno razmerja 30:70. Izbirala kot je bilo omenjeno na maxxu predvsem vire nasičenih maščob (gee maslo, kokos maščoba itd.) Počutje bilo ''standardno'' kot naj bi bilo značilno na začetku adaptacije (glavoboli, rahla slabost, odsotnost). Tudi ob pogostem pitju vode in soljenju hrane je počutje ostalo enako vse dokler nisem prenehala z dieto. Po striktnem režimu prehrane sem po treh mesecih naredila ''prekršek''. Na praznovanju RD sem tudi sama zaužila kos torte, nakar je po 2h nastopila močna slabost, potem bruhanje, naslednji dan driska. Pred dieto nisem imela takšnih težav po uživanju OH in tudi ostali povabljenci, ki so jedli torto niso občutili nobene slabosti, tako da verjetno s homemade ''torto'' ni bilo nič narobe''. Zanima me kaj bi lahko bil vzrok temu? ali je bil prevelik šok za organizem? Obstaja kdo spodobno izkušnjo? na maxxu sem dobila odgovor, da je po zaužitju OH le večja zaspanost.
Za odgovor se že v naprej zahvaljujem :)
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor25 Jan 2014, 11:33

mxy napisal/-a:Pozdravljeni. Tudi sama bi rada delila lastne iskušnje s ketonsko. Na ketonski dieti sem bila dobra tri meseca. Držala sem se striktno razmerja 30:70. Izbirala kot je bilo omenjeno na maxxu predvsem vire nasičenih maščob (gee maslo, kokos maščoba itd.) Počutje bilo ''standardno'' kot naj bi bilo značilno na začetku adaptacije (glavoboli, rahla slabost, odsotnost). Tudi ob pogostem pitju vode in soljenju hrane je počutje ostalo enako vse dokler nisem prenehala z dieto. Po striktnem režimu prehrane sem po treh mesecih naredila ''prekršek''. Na praznovanju RD sem tudi sama zaužila kos torte, nakar je po 2h nastopila močna slabost, potem bruhanje, naslednji dan driska. Pred dieto nisem imela takšnih težav po uživanju OH in tudi ostali povabljenci, ki so jedli torto niso občutili nobene slabosti, tako da verjetno s homemade ''torto'' ni bilo nič narobe''. Zanima me kaj bi lahko bil vzrok temu? ali je bil prevelik šok za organizem? Obstaja kdo spodobno izkušnjo? na maxxu sem dobila odgovor, da je po zaužitju OH le večja zaspanost.
Za odgovor se že v naprej zahvaljujem :)

Pozdravljena na forumu.

Torta je bila edina stvar ki si jo zaužila na praznovanju? Če ni šlo za neke večje količine OH od kosa torte, potem je reakcija neobičajna. Sploh če je šlo za bruhanje. Črevesne težave pogosto lahko nastopijo, ko se začne uživati več OH po daljšem obdobju neuživanja. Atkinsova dieta je celo zasnovana na postopnem dodajanju OH, kjer do bruhanja pride morda le pri prevelikih količinah hrane naenkrat. Načeloma z uvajanjem razen privajanja črevesja ni težav.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

mxy

  • Prispevkov: 11
  • Pridružen: 24 Jan 2014, 23:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor25 Jan 2014, 12:25

Hvala za hiter odgovor:-) tisti dan sem se še čez dan še držala diete, nakar sem zvečer naredila ''prekršek'' z užitjem dveh manjših kosov sacher torte. Saj sem začela s postopnim uvajanjem oh, po tistem dnevu pa mi je precej pri driski pomagal star bel kruh in plazma keksi. Odlocila sem se da se prehranjujem po režimu medteranske diete in da imam pretežno vsa razmerja M:OH:B enaka. Verjetno bo mi takšen način prehrane uspelo držati celo življenje, upam pa da tudi z zdravjem ne bom imela probleme.

Scooby

  • Prispevkov: 26
  • Pridružen: 23 Mar 2012, 07:36

Re: Ketogena dieta

Odgovor11 Apr 2014, 15:56

Še jaz bi prispeval svoje mnenje o ketonski...

Odločil sem se za ketonsko z pod 50g OH in 70/30 razmerjem kalorij v prid maščom med katerimi prevladujejo domače, nepredelane zadeve in ostale zdrave maščobe. Ukvarjam pa se s fitnessom in crossfitom, vsak dan trening, včasih dva..

V začetnih tednih sem čutil padec energije in glavobole, po približno mesecu pa so negativne zadeve izginile. Še več, počutje je postalo odlično, motnje hranjenja pa so izginile. Pred dieto se nisem nikoli mogel upreti recimo čokoladi in drugim dobrotam, ki so ležale doma v omari, sedaj mi tovrstne zadeve sploh ne pašejo. Res je zanimivo kako se mi je spremenil tek do maščob, okus masla in mesa...vse odličnega okusa. Reefed obrokov ( z veliko OH ali B) pa ne prakticiram ker na čutim potrebe...

Poleg tega, da sem izgubil v prvih dveh mesecih približno 5 kg, na treningih nisem čutil prav nobenega padca moči. V moči napredujem ravno tako kot pred dieto, edina razlika od prej je, da imam na vsakem treningu dovolj energije (tudi če treniram na tešče) . Med faxom brez težav zdržim brez hrane več ur, včasih imam samo 1 ali 2 obroka na dan. Prej sem moral konstantno nekaj grizljati in sem konstantno mislil kaj bom lahko jedel čez eno uro..

To je moja izkušnja s ketogeno dieto. Moje mnenje je, da je lahko vsaka, ne samo ketogena dieta učinkovita in pozitivno vpliva na zdravje ter počutje, če se jo seveda lotimo na pravilen način. Ljudje pa smo si seveda različni in vsakemu odgovarja svoj način prehranjevanja. Meni osebno je ketogena dieta daleč najboljša kar sem jih poizkusil in jo mislim vzdrževati še naprej :)

kai

  • Prispevkov: 89
  • Pridružen: 19 Mar 2012, 02:46

Re: Ketogena dieta

Odgovor14 Maj 2014, 11:59

imam prijatelja fura ketonsko veliko maščob in manj beljakovin. res je da nikol ni bil problematičen glede forme, ampak njemu je ql in je u hudi formi.
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: Ketogena dieta

Odgovor14 Maj 2014, 15:26

Nisem glih keto, sem pa strict paleo že nekje 6 mesecev. Zadovoljen, brez kakršnih koli težav.
Še moja 2 centa
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Ketogena dieta

Odgovor14 Maj 2014, 17:59

Unknown napisal/-a:Nisem glih keto, sem pa strict paleo že nekje 6 mesecev. Zadovoljen, brez kakršnih koli težav.
Še moja 2 centa



+1
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«

climber

  • Prispevkov: 425
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 08:31

Re: Ketogena dieta

Odgovor14 Maj 2014, 18:07

michelangelo napisal/-a:
Unknown napisal/-a:Nisem glih keto, sem pa strict paleo že nekje 6 mesecev. Zadovoljen, brez kakršnih koli težav.
Še moja 2 centa



+1


Strict na paleo oreotih ;)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron