Danes je 20 Apr 2024, 09:45


Ketogena dieta

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Mar 2013, 20:45

alpha napisal/-a:http://mastno.blogspot.com/

Argumentirani komentarji?

Oprosti alpha, nimam časa (motivacije žal tudi vedno manj) za branje, če podaš kakšne trditve ki rabijo komentar oz. kratek povzetek iz bloga, pa z veseljem komentiram.

@Band3
Sem prvo videl na US amazonu, pa mi je v oči takoj padel rating, ki je že pri 5ih glasovih žalosten. :D
Caveman book don't like.

En review z amazona:
The point of Paleo is not about living like cavemen and reenacting every single aspect of our ancestors. Instead, it is to treat our bodies in the way they were intended so that they function well. That's it! The massive rates of chronic health and obesity issues that modern-day society has to deal with lends credence to embracing a more Paleo template in our diet, fitness and lifestyle choices. In the end, the author Marlene Zuk just looks jealous and bitter about the success people are experiencing thanks to the Paleo way of life.

Valjda, prav nevoščljivost vsakega od nas motivira da napišemo knjigo. :D
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog
Uporabniški avatar

Band3

  • Prispevkov: 146
  • Pridružen: 25 Nov 2012, 21:34

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Mar 2013, 22:06

Meni pa je najbolj "zabavno", kako vsi paleotardi v en glas zatrjujejo, da ena najbolj uveljavljenih strokovnjakinj s področja evolucije nima pojma o genetiki in evolucijskem pritisku. :roll:
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Mar 2013, 23:30

alpha napisal/-a:http://mastno.blogspot.com/

Argumentirani komentarji?

Dobro bi bilo, če se v bodoče postavljajo bolj specifična vprašanja.

Mislim, da nas je gujdek vse malo preveč razvadil z neverjetno informativnimi in obsežnimi zapisi in se včasih pozabi na to, da branje 1000+ besed dolgega sestavka vzame čas, ki si ga mora nekdo vzet. Še več ga vzame pisanje 500+ besed dolgega odgovora.

Če gujdek ali kdo drug, ki je aktiven v tej temi ne ve niti, kakšno je vprašanje, je kar težko iti brati nekaj, kar ne bo imelo nobene koristi za to osebo (in nato iz dobre volje pisati odgovor). ;)

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Ketogena dieta

Odgovor16 Mar 2013, 14:52

Morda sem res malo zgrešil z "Argumentirani komentarji"... vsekakor nisem neposredno ciljal na Gujdeka, da mora citirat vsak stavek in ga do potankosti obrazložit :). V glavnem je članek bolj poljuden in večinoma podrobno opisuje (pozitivno) osebno izkušnjo s ketogeno dieto, tisto z razmerjem 70:30. Dejansko sem ga nalepil med branjem in sem pričakoval, da se bo malo drugače nadaljeval, vendar je kljub temu napisan odkrito, tako da je zanimivo branje, ni pa ničesar famoznega ;)

Kakorkoli že, Je kdo morda zasledil, s kakšnim razlogom je Grom preklopil na 70:30 ketonsko? Še lansko leto je imel sistem z visokim vnosom beljakovin in ko sem mu prilepil nekaj povezav do kvalitetnih člankov (me drugim tudi od McDonalda), v katerih se je promoviralo 70:30 razmerje, je enostavno odvrnil, da je on drugačnega mnenja in da sklepa iz izkušenj. Potem sem pač prakticiral 250+ g beljakovin na dan.
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor16 Mar 2013, 17:09

alpha napisal/-a:Morda sem res malo zgrešil z "Argumentirani komentarji"... vsekakor nisem neposredno ciljal na Gujdeka, da mora citirat vsak stavek in ga do potankosti obrazložit :). V glavnem je članek bolj poljuden in večinoma podrobno opisuje (pozitivno) osebno izkušnjo s ketogeno dieto, tisto z razmerjem 70:30. Dejansko sem ga nalepil med branjem in sem pričakoval, da se bo malo drugače nadaljeval, vendar je kljub temu napisan odkrito, tako da je zanimivo branje, ni pa ničesar famoznega ;)

Ni panike, nimam navade komplicirat in analizirat pri takih bolj opisovalnih sestavkih, zato vedno pride prav, če se poda vsaj nek povzetek napisanega, da imamo vsaj neko iztočnico.
Kakorkoli že, Je kdo morda zasledil, s kakšnim razlogom je Grom preklopil na 70:30 ketonsko? Še lansko leto je imel sistem z visokim vnosom beljakovin in ko sem mu prilepil nekaj povezav do kvalitetnih člankov (me drugim tudi od McDonalda), v katerih se je promoviralo 70:30 razmerje, je enostavno odvrnil, da je on drugačnega mnenja in da sklepa iz izkušenj. Potem sem pač prakticiral 250+ g beljakovin na dan.

Predvidevam da je vzrok za spremembo v antianging vidiku. mTOR in ostale anabolne poti se pri modelnih organizmih (C.elegans, miši, podgane) povezujejo s staranjem, na podlagi študij pri opicah, se trenutno domneva da se na višje sesalce to žal težko prenaša.
Zakaj Lylevo mnenje tam ne gre skozi, je IMO zato ker je Lyle realist in si ne dela utvar o magičnosti ketoze, boljšega ohranjanja mišične mase kot s hidrati ipd.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

outlaw7

  • Prispevkov: 21
  • Pridružen: 02 Mar 2013, 23:30

Re: Ketogena dieta

Odgovor27 Mar 2013, 16:39

http://www.youtube.com/watch?v=FSeSTq-N4U4

Priporočam ogled. Zelo poučen seminar. Čeprav nisem velik zagovornik Ketonske.
Komentarji dobrodošli.
Lp

jelo

  • Prispevkov: 116
  • Pridružen: 25 Avg 2012, 07:21

Re: Ketogena dieta

jera

  • Prispevkov: 1
  • Pridružen: 17 Apr 2013, 21:16

Re: Ketogena dieta

Odgovor17 Apr 2013, 21:27

zdravo, namen imam iti na ketonsko dieto in me zanima katere maščobe je najbolj priporočjivo jesti (polek arašidovega masla in jajc).

Zanima me tudi koliko maščob je priporočljivo za 65kg žensko, in koliko beljakovin ter OH.

Pa kako je glede prebave pri ketonski, ker imam že zdaj probleme z njo. Imam tudi dodatek od nutriona vlaknine, če pride to kaj upoštev.
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Ketogena dieta

Odgovor18 Apr 2013, 08:10

Svetujem ti, da si prebereš celo serijo člankov "Mala šola fleksibilnega prehranjevanja", ki jih najdeš na glavni strani (www.naturalmusclezone.com ). S tem si boš razjasnila kar nekaj stvari in dobila predstavo o tem, kako stopiti na pot trajnih rezultatov.

Ketonsko dieto ti odsvetujem, ker gre predvsem iz vidika psihičnega zdravja za eno izmed najslabših diet in je za večino populacije povsem neprimerna.

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 11:39

Izkušnja tipa, ki je sledil ketonski 30:70 in je zelo zadovoljen: http://www.maxximum-portal.com/Prehrana ... eto_Power/ Zanimivo branje.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron