Danes je 25 Apr 2024, 14:55


Ketogena dieta

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

rockyflow

  • Prispevkov: 35
  • Pridružen: 29 Avg 2012, 10:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 12:42

Sydney napisal/-a:Izkušnja tipa, ki je sledil ketonski 30:70 in je zelo zadovoljen: http://www.maxximum-portal.com/Prehrana ... eto_Power/ Zanimivo branje.


Heh, sem pri prvi sliki skoraj bruhal :D
Uporabniški avatar

Band3

  • Prispevkov: 146
  • Pridružen: 25 Nov 2012, 21:34

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 14:53

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJ!

Tiramisu

  • Prispevkov: 153
  • Pridružen: 14 Avg 2012, 12:03

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 16:38

Slika
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 16:59

Sydney napisal/-a:Izkušnja tipa, ki je sledil ketonski 30:70 in je zelo zadovoljen: http://www.maxximum-portal.com/Prehrana ... eto_Power/ Zanimivo branje.

Zanimivo visoki ketoni, 6 mmol je že kar konkretna vrednost. Sicer pa morem priznat, da je Dzezy imel tudi kar visoke ketone. :D

Ko sem videl objavo, sem prvo pomislil koliko takih zgodb o uspehu fleksibilnega prehranjevanja, bi se lahko samo na NMZ-ju nabralo.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 19:39

Kaj ste tolk nestrpni do folka, ki razmišlja oz. se na maščobah počuti drugače kot vi... očitno fantu res paše kar počne, sicer ne vem zakaj bi si izmislil takšno zgodbo, za kako kanto maxx wheya po moje ne.
Pri fleksibilnem prehranjevanju se stirnjam, da bi lahko bilo mnogo zgodb o uspehu - tako s psihičnega vidika kot tudi iz vidika pridobivanja mm/izgubljanja maščobe. Težko pa bo kdo trdil, da potrebuje manj spanja ali da ima boljšo koncentracijo... vsak tip prehranjevanja ima po moje tako svoje prednosti kot tudi slabosti.
Uporabniški avatar

Polona

  • Prispevkov: 209
  • Pridružen: 29 Apr 2012, 08:59

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 20:55

No, jaz za zdaj še nisem videla/doživela dolgoročnega uspešnega primera keto (ali podobne diete), kjer bi oseba tudi navzven odsevala zdravje ali bi bila "naravni bodibilder". Sem pa videla/slišala o veliko prenajedanjih, ko je keto pač popustila. In to me pri teh dietah najbolj moti - psihološki vidik.

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 21:06

Poznaš drugače dosti primerov, ki so poskusili 70:30 ketogeno in obupali nad njo?
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 21:18

Synde.. v cigavi izjavi si pa zacutil nestrpnost? Srsly..
IMHO.. naj se vsak prehranjuje kot mu pase. Ce mu deluje, OK. Mrnim pa, da je uravnotezena prehrana, ki vsebuje vse vire zivil, dolgorocno boljsa.

Zanimiv mi je tudi 'longevity' aspekt te diete. Sploh ce pogledamo koliko casa je keto dieta 'na trgu'. Kako so merili to podaljsanje zivlj. dobe s keto dieto? Kot sem ze omenil v tej temi (str. 8), je najstarejsa populacija na svetu na japonskem otoku Okinawa oz. Otocju katerega del je tudi Oki. Povprecni OH vnosi naj bi bili med 70 in 80% hranil.

Govorimo o serijskih 100 letnikih ;). Koliko keto followerjev je ze pri 100 let, da lahko dajo kak dokaz, da res daljsa zivljenje. Sak razmisljam, se ne kregam, da me ne bo kdo narobe razumel.

Osebno se 70:30 ne bi mogel drzati, ker mi mascobe niso ravno pri srcu. Ne maram prevec mastne hrane

Bi pa tudi rad videl kaksno raziskavo, kak vpliv imajo vse te mascobe na ozilje, kak UZ notranjih organov oz. zamascenost le teh. Sicer, ce pase v dnevni vnos, ne vidim tezav, ker bi telo moralo pokurit, samo se mi vseeno ne dopade ideja o toliko M v mojrm vsakdanu ;).

Ce ima kdo kaksno raziskavo, se priporocam za link, da si ogledam.
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 22:11

Sydney napisal/-a:Poznaš drugače dosti primerov, ki so poskusili 70:30 ketogeno in obupali nad njo?

Jaz jih, mogoče je bil problem ker niso jemali te diete kot religijo, sem prepričan da bi se bolje počutili če bi bili HC in verjeli vanjo ter šli all out. Ker to je res namen življenja, pisat bloge o vsem kar daš v usta in teorizirat o superiornosti tvojega prehranjevanja. Mislim da je bil pred kratkim omenjen "publication bias" v eni temi na tem forumu, kar se lahko aplicira tudi v tem primeru - redko kdo bo namreč objavil svoj fail, uspehi se objavljajo veliko pogosteje. Koliko tekmovalcev, ki so se pripravljali na keto, daje slike samega sebe na forume v prvih tednih po tekmi?

Ne leti nate Sydney in upam da nisi mislil prej mene. Sam nimam nobenega problema če se kdo prehranjuje po keto, dokler je srečen in mu to ustreza. Ne maram in ne toleriram pa laži in zavajanja.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog
Uporabniški avatar

Band3

  • Prispevkov: 146
  • Pridružen: 25 Nov 2012, 21:34

Re: Ketogena dieta

Odgovor15 Maj 2013, 22:42

gujdek napisal/-a:Zanimivo visoki ketoni, 6 mmol je že kar konkretna vrednost. Sicer pa morem priznat, da je Dzezy imel tudi kar visoke ketone. :D


Great minds think alike. :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron