Danes je 28 Mar 2024, 15:13


Vprašanje o prehrani

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor23 Jun 2014, 14:33

Boljših odgovorov kot so bili tile od Gujdeka si ne morem zamisliti, in samo sanjam lahko, da bi se kdo tako trudil s pisanjem resnice, ko sem začel s treningi jaz. Kapo dol, Gujdek. ;)

Kar se tiče začetnega vprašanja se boš za univerzalne (in posledično napačne) odgovore žal moral obrniti na kak drug forum. Tukaj ti bomo vedno svetovali tako kot je in sam menim, da so bili pretekli odgovori zelo dobri - odgovorili so ti na vprašanja, poleg tega pa so izpostavili še nekaj stvari, ki bi ti lahko zelo pomagale prii dolgoročnem napredku. Ni razloga za prepir. :)

Za vse ostale, ki berejo te poste pa bi rad izpostavil še nekaj, kar menim, da lahko koristi vsakomur.

Nekajkrat si se obregnil ob to, da smo ali so nekateri na tem forumu pred leti jemali cel kup neuporabnih dodatkov. Res je, tega noben ne zanika. Svojega neznanja oz. zavedenosti noben ne jemlje kot del sebe in svojega ega. Tako pač je bilo in zdaj ni več. K sreči smo se uspeli spremeniti in napredovati pri kritičnem razmišljanju, ker nas pri tem ni oviral ego, ki bi nam preprečeval priznati zmoto. To je zelo dobra kvaliteta, ki koristi na vseh področjih v življenju in verjamem, da je v različnih merah v vsakem izmed nas. ;)
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor24 Jun 2014, 01:26

Jaz imam tudi vprašanje, pa bi bil zelo vesel tvojega mnenja gujdek. Zanima me samo glede sadja. Možno, da sem že kdaj vprašal oz. tudi, da je kdo drug vprašal pa bom vprašal še enkrat ker nisem siguren. Koliko sadja dnevno priporočas, kajti sam se trenutno na 1600kcal vnosa. 160g beljakovin,40m ostalo OH in od tega je zelo veliko sadja. Primer: zadnje dni sem pojedel okoli 500g boorivnic dnevno in kakih 200g jagod. Jem ga zato, ker me nasiti vendar me zanima koliko to dejansko vpliva na mojo dieto in ali bi bilo boljše zmanjšati količine. In pa vprašanje še za zelenjavo, je kaj narobe če pojem recimo pri zrezku okoli 800g bučk :)) Ja ubistvu zelo rad imam sadje in zelenjavo. Hvala za odgovor :))
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor24 Jun 2014, 13:01

V tvojem dnevniku sem zasledil, da tvoj račun uporabljata 2?
Ne vem kateri od vaju je napisal, sem pa v drugi temi zasledil, da te zanimajo podatki o hranilni vrednosti za borovnice in nekatera ostala živila, zato nisem prepričan, ali makrote beležiš z MFP ali kako drugače.

Kakorkoli že, nobene potrebe ni po omejevanju pri sadju in zelenjave, če jo imaš rad in ustreza tvojem načrtu. Seveda je možno s sadjem in zelenjavo tudi pretiravat, kar se lahko pozna tudi na napihnjenosti in podobnih težavah, tako da je tako kot pri ostali hrani bistvena zmernost. Kljub majhni energijski vrednosti, pa jo moraš vseeno upoštevati v energijski vnos.

Vpliva na tvojo dieto in izgube maščobe nima oz. je le-ta odvisna od skupnega deficita.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor26 Jun 2014, 05:19

gujdek vprašanje zate...doma mam v zamrzovalnike borovnice dveh različnih proizvajalcev...ene imajo vrednost 1/14/1/2,5 druge pa 0,4/6,5/0,1/5 (B/OH/M/vlaknine). Kako so lahko takšne razlike?

pa še maline: min./4-5/min./6 - na netu pa najdeš podatke kjer piše da majo cca. 12gOH. :?
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor26 Jun 2014, 12:39

gujdek vidim, da se ponavljam. Ne račun uporabljam sam :) Beležim z MFP-jam samo saj veš kako so te vrednosti, 3 različne pa use odstopajo, tako kot je zgoraj navedel nino. Hvala za pomoč :))
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor26 Jun 2014, 12:55

Who cares lol. Če ne greš na oder nima veze.
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor26 Jun 2014, 13:52

Razlike so lahko zaradi različnega zaokroževanja in računanja makrohranil, različnih vrst borovnic, časa pobiranja in zaradi ostalih tehnik pridelave in predelave. Za primer, razlike v sladkorjih znotraj treh vrst in v različnih sezonah. Pa niso samo tri vrste.
Gre pa najbrž v tvojem primeru za različne sorte, za katere je proizvajalec dal podatke na embalažo. Lahko da gre tudi za nedorečeno terminologijo, bilberries, blueberries ipd. Ameriške sorte (geografskem smislu, ne potrošniškem) naj bi imele nekoliko višjo vrednost.
Se mi pa zdi, da gre bolj za stvar proizvajalca, katere vrednosti zbere. Ledovi izdelki so vsaj kar se tiče zmrznjenega sadja npr. imeli višje vrednosti, pri znamki Ardo pa opazno nižje.

Enaka zgodba pri malinah.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor26 Jun 2014, 14:43

aha, skratka pač upoštevaš tisto kar piše na embalaži pa je.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Vprašanje o prehrani

Odgovor26 Jun 2014, 16:10

To kar je Bostjan rekel pravzaprav ponavljam ljudem zelo pogosto, če bo tvoj napredek ne glede na ciljev oviran ker nisi pravilno vpisal makrotov nekega sadja - potem imaš večje probleme kot nutrition.
Prejšnja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron