Danes je 29 Mar 2024, 14:14


prehrana

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: prehrana

Odgovor08 Avg 2015, 01:04

V takih primerih je najboljše vodilo, da ješ, kar ti paše in kolikor ti paše pa bo. ;) Tudi če ne ješ nič beljakovin, v teh parih dneh ne boš zgubil česa omembe vrednega. Tudi glede kreatina ni vredno skrbeti, dokler ne boš zdrav. Hitro okrevaj!
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: prehrana

Odgovor09 Avg 2015, 17:38

Od kar sem začel s fitnesom, sem bil low carb več al manj. Paleo stil prehranjevanja (ko sem dvigoval carbse sem jedel riž in krompir). Zdaj pa se gibljem vedno bolj proti IIFYM, pa malo več ohjov in manj maščobe pa me zanima recimo kake klobase pa sir za toast kruhe priporočate? Katero moko za palačinke in podobne fore (tudi nadev?) :D Iščem ideje. Keep in mind da sem zadnje leto pa pol jedel večinoma samo meso in zelenjavo precej high fat oziroma moderate, pa bolj low carb, tako da mi je ful težko zbrat te zadeve, pa da majo čim manj maščob.

Trenutni vnos je 350 OH/62 M/ 210 B

Bo to kul? Cilj mi je pridobit ene 7-10kg
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: prehrana

Odgovor11 Avg 2015, 23:34

Moko navadno belo katero koli... Nadev whey+mleko da rata gosto in poliješ čez, lahko tudi peanut butter... Kar se tiče sira jaz jem iz hofra milfina lowfat 10%, maš tudi smarski rok ki ima malo več fata pa še vseeno malo. Kar se salame tiče recimo za v toaste imaš kuhana šunka, pršut v hofru vse.. Lidl ima isto prekajena piscancja prsa naprimer ali pa kuhan pršut. Klobas pa ne jem tud low fat ne, nevem mi ni do njih :)
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: prehrana

Odgovor12 Avg 2015, 20:02

uVex napisal/-a:Moko navadno belo katero koli... Nadev whey+mleko da rata gosto in poliješ čez, lahko tudi peanut butter... Kar se tiče sira jaz jem iz hofra milfina lowfat 10%, maš tudi smarski rok ki ima malo več fata pa še vseeno malo. Kar se salame tiče recimo za v toaste imaš kuhana šunka, pršut v hofru vse.. Lidl ima isto prekajena piscancja prsa naprimer ali pa kuhan pršut. Klobas pa ne jem tud low fat ne, nevem mi ni do njih :)


hvala za odgovor. Kaj pa kaki kupljeni nadevi niso kul verjetno, ne? Če se mogoče najde kaka izjema (sladki greh pa podobne fore) :D
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Uporabniški avatar

nido5

  • Prispevkov: 317
  • Pridružen: 08 Avg 2014, 13:47

Re: prehrana

Odgovor12 Avg 2015, 20:12

Ko se piščančjih prsi naveličaš poglej v hoferu za klobase v plavem ovitku "new lifestyle" al nekaj takega se imenujejo. Pa maš zraven več šunk, sinjski kare pa pršut z res dobrimi macroti.
Ta šunka ma naprimer 113kcal pa 17 beljakovin na 100g, čist primerljivo s piščančjimi prsi.
Sire maš isto v tem plavem ovitku ko so bolj macro friendly, maš še pa tiste topljene ko maš vsako rezino posebaj pakirano ko majo še manj maščobe.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: prehrana

Odgovor12 Avg 2015, 20:26

ni ga čez pršut, sir, kislo smetano :D

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: prehrana

Odgovor12 Avg 2015, 21:22

Unknown napisal/-a:hvala za odgovor. Kaj pa kaki kupljeni nadevi niso kul verjetno, ne? Če se mogoče najde kaka izjema (sladki greh pa podobne fore) :D


Natureta ma neke bolj "lowcarb" marmelade, pa Newlifestyle v Hoferju tudi.

Kristijan

  • Prispevkov: 260
  • Pridružen: 08 Okt 2012, 15:05

Re: prehrana

Odgovor18 Avg 2015, 19:06

Sicer ne paše tu... imam vprašanje. Imam gainer, ki je bil zaprt na hladnem... piše jan 2014. Ali je še uporaben?

babolat89

  • Prispevkov: 25
  • Pridružen: 27 Avg 2012, 11:37

Re: prehrana

Odgovor19 Avg 2015, 17:22

Ni problema. Sam sem jedel proteine tudi 5 let čez rok, pravtako kapsule/tablete (fatburner) štiri leta čez rok, pa je bilo vse OK. Razen kreatin sem enkrat vrgel stran, ker se je v celoti naredil v kepo / grudo. Pa še tisto bi lahko pojedel, ampak je itak preveč poceni.....

atrox

  • Prispevkov: 12
  • Pridružen: 20 Avg 2015, 12:13

Re: prehrana

Odgovor20 Avg 2015, 12:24

Hmm, @babolat89 a je bil okus nespremenjen?

Pri fatburnerjih se mi zdi manjši problem, kot pri proteinih, saj so načeloma itak vsi samo Kofein+balast, tu pa mislim da več kot da izgubi malo na učinkovitosti se ne more zgoditi.

Pri proteinih bi me bolj skrbelo, saj so sestavljeni iz mlečne beljakovine.. Vendar bi se to verjetno odražalo v samem okusu? :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron