Danes je 28 Mar 2024, 20:23


prehrana

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: prehrana

Odgovor20 Okt 2016, 17:43

Peraz napisal/-a:Bi se vam dalo napisat vašo TT, višino in makrote na trening/off dan? Hvala :)


okrog 80kg pri 182cm - trenutno bulkam.
3600 kalorij: 405g OH, 120g M, 225g B
Jem vsak dan isto, če treniram ali ne. Okej ko ne treniram je vnos včasih malo manjši in se ne ubadam če je to iz maščob ali OH-jov.

Ko sem se začel bavit s fitnesom sem bil low carb (dejansko keto nekje 1 leto) ker sem bil fat fuck in sem moral zrezat dol, bulkanje s keto načinom pa mi ni blo kul. Mogoče pretiravam s carbsi trenutno (se lepo vidi na trebuhu ;D). Ma kdo mogoče kake boljše ideje za razmerje makrotov?
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?

kefets

  • Prispevkov: 379
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 15:36

Re: prehrana

Odgovor24 Okt 2016, 21:37

Ninja333 napisal/-a:Vecina clankov, ki sem jih uspel najti, vali krivdo na zivaslke mascobe. Priporoca se uzivanje surovega sadja in zelenjave, v nekaterih clankih tudi popolna izlocitev mesa(veganstvo). Kar pa je vecini skupno je, da so napisani kot da so vsi bolniki z diabetesom tudi prekomerno tezki(beri debeli) oz. je njihov odstotek telesne mascobe previsok.

V tem primeru ni tako. Oseba ima nizek procent mascobe, prav tako pa tudi ne veliko misicne mase. Sicer pa opravlja lazje fizicno delo, vendar dnevno prehodi okoli 12-15km. Do sedaj je bil nacin prehranjevanja nezdrav. Sedaj ze cca mesec dni redna aktivnost v fitnesu in urejena prehrana.

V večini člankov tak samo na velko kvasijo.. Zmerno gibanje, dovolj spanca, dovolj kalorij, hrana čimbolj polna in raznolika (če ješ raznoliko tak nima neke veze), tudi živalske stvari.. znati se spopasti s stresom, sprostitev več x na teden.. mogoče res OH okrog treninga dokler ne pride do izboljšanja. Že s tem se lahko telo spravi k sebi.
Če ne gre vedno lahko posežeš po kakih zeliščih ki znajo pomagat itd. V skranjem primeru je še tu konoplja ki zna biti pika na i (če v službi ne preverjajo thc v krvi).
Pa čas in vztrajnost seveda :) vsako telo se lahko popravi samo od sebe, če mu daješ kar je treba. moje mnenje..
Prejšnja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron