Danes je 28 Mar 2024, 15:03


Pomoč pri vnosu hranil

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo

Cage

  • Prispevkov: 6
  • Pridružen: 15 Sep 2013, 19:25

Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor15 Sep 2013, 19:42

Pozdravljeni

Se opravičujem za še eno odprto temo, vendar bi rabil malo vaše pomoči. V glavnem z fitnesom se ukvarjam kakšno leto in pol. Na začetku sem si nekako uredil prehrano in napredek napram prej je zelo opazen. Nikoli se posebej nisem ukvarjal in računal vrednosti B, OH in M, ki sem jih vnesel v telo. Sedaj pa menim da je čas, da ponovno dvignem nivo mišične mase. Izračunal sem si tudi vrednosti, ki jih nekako že vseskozi vnašam v telo in te so:

Beljakovine: 247 g
Ogljikovi hidrati: 339 g
maščobe: 167 g

Visok sem okoli 172 cm in tehtam 73 kg.
Sedaj me zanima ali so te vrednosti primerne? Je morda preveliko beljakovin? Kako je z maščobami? Za koliko naj za začetek povečam ogljikove hidrate?

Če računam koliko je vse skupaj kalorij pridem na številko okoli 3850 kar se mi zdi zelo veliko. Računam morda kaj narobe? Prosil bi za vaš nasvet, kaj naj približno povečam kaj zmanjšam itd...

Za odgovore se vam zahvaljujem.
Uporabniški avatar

rbizjak

  • Prispevkov: 652
  • Pridružen: 19 Nov 2011, 12:45

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor15 Sep 2013, 19:46

js bi dal B na 200 maš vrh glave, kalorij pa nasplošno pomoje vlk prevč, tut M če ne misliš lih olja na žlico jest al pa pit bi js znižu :D
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor15 Sep 2013, 19:50

2-2.5 g B/kgTT, OH nastavi za začetek 2g na KG TT pa M 0.5-1 g na kg TT. Potem pa korigiraš.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor15 Sep 2013, 20:23

Pozdravljen na forumu, Cage! :)

Kot sta ti že predhodnika omenila, napisani macroti najbrž ne bodo najboljši (ali najbolj točni), zato ti priporočam, da prebereš serijo člankov Mala šola fleksibilnega prehranjevanja: http://www.naturalmusclezone.com/prehr ... ifym-1-del

O izračunu macrotov pišem v drugem delu (http://www.naturalmusclezone.com/prehr ... raba-2-del) a ti vseeno priporočam, da prebereš kar vse! Tam tudi omenim, da je primeren vnos lahko zelo variabilen od posameznika do posameznika. Če je to tvoj redni trenutni vnos in ne pridobivaš na telesni teži, potem cifra kcal ni previsoka. :)

Veliko uspeha ti želim na tvoji poti, če se ti pojavijo nova vprašanja, pa si dobrodošel!

Cage

  • Prispevkov: 6
  • Pridružen: 15 Sep 2013, 19:25

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor15 Sep 2013, 22:14

Najlepša hvala vsem za odgovore. Pri takšnem vnosu že dalj časa ostajam na na isti telesni teži. Bom pa prebral vse te članke skozi in porihtal vnos tako kot ste mi svetovali :).
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor15 Sep 2013, 22:42

uufff kva bi dau za take makrote, nikol YOLO :lol:
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor16 Sep 2013, 09:29

Pica vsak dan :P

Cage

  • Prispevkov: 6
  • Pridružen: 15 Sep 2013, 19:25

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor17 Sep 2013, 13:12

Torej sem prebral skozi vse dele male šole fleksibilnega prehranjevanja. Pohvale za zelo dobro napisane članke. Sedaj bom spremenil tudi svoj vnos. Kalkulator mi glede na mojo višino, težo in aktivnost zračuna 2621 kcal/dan. Odločil sem se da za začetek probam kar z to vrednostjo. Tako, da bi po novem nastavil vnos nekje:
Beljakovine: 180 g
maščobe: 60 g
oh: 341 g

Je tako nekako bolje kot prej?
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor17 Sep 2013, 14:08

Glede na to, da si prej ohranjal težo s 1000 kcal več, boš verjetno moral vnos OH in M še kar precej povečati, ampak za začetek je ok in lahko probaš ter sproti prilagajaš. ;) Kot že omenjeno, potreben kcal vnos je lahko zelo individualna zadeva; drugače je s količino potrebnih beljakovin, ki si jih imel prej absolutno preveč.

Boš videl, kako bo šlo z novimi količinami. ;)

Cage

  • Prispevkov: 6
  • Pridružen: 15 Sep 2013, 19:25

Re: Pomoč pri vnosu hranil

Odgovor17 Sep 2013, 14:23

David Brunšek napisal/-a:Glede na to, da si prej ohranjal težo s 1000 kcal več, boš verjetno moral vnos OH in M še kar precej povečati, ampak za začetek je ok in lahko probaš ter sproti prilagajaš. ;) Kot že omenjeno, potreben kcal vnos je lahko zelo individualna zadeva; drugače je s količino potrebnih beljakovin, ki si jih imel prej absolutno preveč.

Boš videl, kako bo šlo z novimi količinami. ;)


Glede teh kcal me malo skrbi kako bo šlo. Bom probal tako za začetek pa da vidim kaj se bo zgodilo.
Naslednja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron