Danes je 28 Mar 2024, 18:16


Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

ronnie

  • Prispevkov: 497
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 01:28

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor29 Nov 2013, 00:38

Hudo,lepo napisano & obrazloženo. Čakam-o na part.2 ;)
http://lukafilipic.blogspot.com
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor29 Nov 2013, 16:33

Me zelo veseli da vam je všeč.
Me pa tudi zelo zanima kakšno je mnenje tistih, ki menijo da so podgane in miši dober model za razlago teh stvari.

alpha napisal/-a:Lahko še prosim za kak komentar na mc-jev post, kako je s tem p-faktorjem in NEAT?

Nameravam tudi o tem napisat nekaj v naslednjem delu (delih?). :)
NEAT je popolnoma merljiva komponenta metabolizma in se poveča pri hiperkalorični dieti in zmanjša na hipokalorični. Razlike med posamezniki so očitne, to je jasno. Če pa nasprotniki uporabe kalorij vedo, da se energijski in hranilni vnos VEDNO prilagaja posamezniku, pa je druga zgodba.

Za p-delež velja podobno, razlike med posamezniki obstajajo in so odvisne od stopnje treniranosti, genetike, AS, prohormonov, deleža maščobe, občutljivosti na inzulin in še česa. Ampak tu velja enako kot za NEAT, vnos se prilagodi posamezniku, tukaj je potem še bolj ključno da imamo neko merljivo enoto vnosa.

Ravno zato me je ta članek tako pritegnil, opisoval naj bi neko random podganjo študijo, daje pa direktna navodila kako bi morali ljudje na podlagi tega ravnat in predstavlja ljudi z zastavljenimi energijskimi cilji kot neke obsesivne kompulzivne psihopate s kalkulatorji.

Kaj si morajo šele misliti o tistih, ki si napišejo listek za v trgovino. :D
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

climber

  • Prispevkov: 425
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 08:31

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor29 Nov 2013, 17:14

Fajn bi blo linkat tvoj blog na maxx forum, če so ga slučajno "spregledali".

climber

  • Prispevkov: 425
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 08:31

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor29 Nov 2013, 17:25

Če jaz prav zastopim je poanta članka povedati, da so študije na miših neprimerne za primerjavo s človekom in ne toliko kaj bi bilo za človeka dorbro - ali je to "high fat" ali "high carb" ali kaj drugega?? Če bi "verjel" mišim, bi potem glede na študije, ki si jih opisal dejansko bilo dokazano da je "high carb" boljši.
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor29 Nov 2013, 19:14

climber napisal/-a:Če jaz prav zastopim je poanta članka povedati, da so študije na miših neprimerne za primerjavo s človekom in ne toliko kaj bi bilo za človeka dorbro - ali je to "high fat" ali "high carb" ali kaj drugega??

Ja, si zadel bistvo.
climber napisal/-a: Če bi "verjel" mišim, bi potem glede na študije, ki si jih opisal dejansko bilo dokazano da je "high carb" boljši.

Še posebej poudarjam to, kar sem dal s krepko pisavo v tvojem citatu. Če bi opisal kak drug komplet raziskav, na drugih vrstah podgan z drugačno metodologijo, lahko prideš do spet popolnoma drugačnih zaključkov katera dieta je "optimalna" in še tu zraven je potrebno dat opombo, da gre striktno za podgane.

Itak vem da bo sestavek razumljen kot anti-keto, čeprav to ni bil namen in tudi ni moje mnenje. Gredo pa s tem populizmom predaleč.

Dvomim da bi povezava na maxxforumu zdržala dlje kot do prvega srečanja z moderatorjem.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor30 Nov 2013, 09:01

Slika
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor03 Jan 2014, 21:49

Drugi del.

Se nadaljuje. :)
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog
Uporabniški avatar

Band3

  • Prispevkov: 146
  • Pridružen: 25 Nov 2012, 21:34

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor04 Jan 2014, 17:38

http://screen.yahoo.com/popular/science ... 37570.html

Ni mi jasno, kaj dela tisti surprising v naslovu.

mxy

  • Prispevkov: 11
  • Pridružen: 24 Jan 2014, 23:52

Re: Članek : Zakaj je seštevanje kalorij verjetno neuporabno

Odgovor22 Feb 2014, 02:11

''malo'' JAČE :D
Prejšnja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron