Danes je 28 Mar 2024, 18:21


resistenca leptina, inzulina, andrenalina

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo

mxy

  • Prispevkov: 11
  • Pridružen: 24 Jan 2014, 23:52

resistenca leptina, inzulina, andrenalina

Odgovor22 Feb 2014, 02:35

Prosim za argumente in ne/strinjanja o slednji zadevi :) evo link :)
http://robbwolf.com/2013/06/26/adrenaline-resistance/
Uporabniški avatar

gujdek

  • Prispevkov: 664
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 21:52

Re: resistenca leptina, inzulina, andrenalina

Odgovor26 Feb 2014, 13:18

mxy napisal/-a:Prosim za argumente in ne/strinjanja o slednji zadevi :) evo link :)
http://robbwolf.com/2013/06/26/adrenaline-resistance/

Sem po prebranem zasledil spodaj tale odgovor avtorja na komentar bralca:

Slika

Vem, vprašanje bralca je smešno, bolj me moti odgovor avtorja. V članku namreč ne opisuje kemičnega prenašalca, ampak Gs proteinsko podenoto oz. del G receptorjev, ki se nahajajo na celičnih membranah številnih celic v telesu.

Druga stvar, ki se mi zdi napačna pa je ta, da genetsko okvaro Gs podenote receptorja, za katero trpi izredno majhno število ljudi in z njo povezano drugačno delovanje hormonov, posplošuje na ostale ljudi. Ljudje z genetsko motnjo, ki jo opisuje, imajo precej večje zdravstvene težave kot zgolj debelost in tudi okvarjeno delovanje številnih drugih hormonov.

In še en avtorjev citat:
Exercise releases adrenaline. If we have adrenaline resistance already, or are chronically in a stressed out state, we can make matters even worse by running too much, or overdoing it in the gym. The best solution is to listen to your body and do your best to do everything to promote positive gene expression.

Zelo težko gredo take besede z mojih ust, ampak avtor je težka budala. Resno.

Taki članki so zelo škodljivi in zavajujoči, sploh če si avtor brez dokazov izmisli svojo teorijo adrenalinske rezistence in navrže nekaj povezav do raziskav, samo zato da zgleda strokovno, kar pa niti približno ni.
You are not entitled to your opinion. You are only entitled to what you can argue for.

Blog

mxy

  • Prispevkov: 11
  • Pridružen: 24 Jan 2014, 23:52

Re: resistenca leptina, inzulina, andrenalina

Odgovor27 Feb 2014, 21:18

najlepša hvala za razlago :) mah tudi to mi je VEDNO čis mimo ''listen to your body''

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron