Danes je 28 Mar 2024, 16:54


Jedilnik-nasvet

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo

marer

  • Prispevkov: 2
  • Pridružen: 18 Maj 2014, 15:52

Jedilnik-nasvet

Odgovor01 Jun 2014, 19:17

Pozdravljeni!

Ime mi je Marko in sem nov na forumu.
Kar parkrat sem prebral članke, in sicer »Zmote pri treningu: frekvenca in intenzivnost«, »Najpogostejše zmote pri treningu: število ponovitev, dolžina treninga«, »Resnica o treningu neznejšega spola!« in »Mala šola fleksibilnega prehranjevanja: IIFYM (vsi štirje deli)« in pa tukaj po forumu sem tudi nekaj prebiral.

V priponki prilagam moj jedilnik, katerega mi je spisal osebni trener (je pa monoton in tisto kar vi tukaj odsvetujete - pišč.,riž... :D ). Zraven sem dodal makrohranila, ter si izračunal po nasvetih Davida, kateri je objavil članek okoli prehrane in ugotovil, da imam nekaj odstopanj. Pri malicah uživam tudi whey.
Zato se pa obračam na vas, da mi ga pomagate spremenit.

Zadnja dva meseca delam na MM, pred tem sem bil na hujšanju (iz 111kg sem prišel na 85kg v osmih mesecih). Visok sem pa 182cm.
Sedaj imam treninge na mišico 1x tedensko, kar sem tukaj ugotovil, da ni dobro in bom mogel to obvezno spremenit.
Ciljam pa na zgornji/spodnji trening oz. 2 dni trening, dan pavze, 2 dni trening, dan pavze. Tukaj sem še v dilemi, ker pri nas je fitnes zaprt ob nedeljah. Edino da spremenim dneve, namesto 2 dni, da imam 3 dni in potem pavza.

Zanimajo me vaši nasveti.

Hvala vnaprej
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Jedilnik-nasvet

Odgovor01 Jun 2014, 19:32

Treniraš lahko recimo pon/tor/čet/pet, bo verjetno povsem dovolj.

Kar se jedilnika tiče:
1) pri jajcih imaš zagotovo narobe napisane vrednosti, za 3 jajca pride kvečjemu pol manj B in M
2) goveje meso je tudi (lahko) precej manj mastno, npr za goveje stegno jaz vzamem 21b in 5m
3) dolgoročno so boš lažje držal fleksibilnega jedilnika tako da jaz bi na tvojem mestu poskusil. lahko se registriraš na http://www.myfitnesspal.com/ da ti bo lažje

makrohranila prilagodi tako kot si napisal spodaj. tako visoke kalorije ti dovolijo kar precej "svobode", tako da have fun :mrgreen:

marer

  • Prispevkov: 2
  • Pridružen: 18 Maj 2014, 15:52

Re: Jedilnik-nasvet

Odgovor03 Jun 2014, 11:51

Torej, če prav razumem, naj pustim svoja makrohranila kot so, tudi če so odstopanja?

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron