Danes je 25 Apr 2024, 07:46


Kaj je to IIFYM?

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo

slejko

  • Prispevkov: 459
  • Pridružen: 20 Maj 2012, 21:15

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor18 Jul 2012, 20:40

Jaz mam tistih 8g omega3 na dan, 2 jajci, pazim, da mam cca 30g vlaknin na dan (kar pomoje že iz zelenjave dobim), ostalo pa kakor pride :D Če pa pri meni deluje enako, kot "bro" prehranjevanje, pa povem čez mesec ali dva :)
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor18 Jul 2012, 20:41

alpha napisal/-a:Kaj pa alkohol, npr. kak radler? To paše zraven?

Zakaj pa ne. :) Če je v okviru kcal in macrotov in se z njim ne pretirava, je ok. Seveda se pa samo od kcal iz alkohola ne da živeti in tudi pijančevanje ni pametno (ne toliko iz bb vidika kot iz psihološkega vidika alkoholizma).

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor18 Jul 2012, 20:44

Eni pravijo, da so to prazne kalorije, meni se to zdi malo plehka definicija. Je to res ali ji lahko vržemo npr. v skupino OH?

Peraz

  • Prispevkov: 367
  • Pridružen: 24 Nov 2011, 21:48

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor18 Jul 2012, 20:53

1g alkohola ima 7 kcal
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor18 Jul 2012, 20:54

Alkohol sodi v posebej kategorijo (torej B, OH, M in alkohol), ker se pri presnovi obnaša drugače.

Kaj mislijo z izrazom "prazne kalorije", ne vem. :) Če vneseš nekaj prebavljivega v telo in ima določeno energijsko vrednost (kot je rekel Perat, alkohol ima okoli 7 kcal/g), bo to energijo telo izkoristilo - sicer lahko da različno (z različnimi prioritetami, različno učinkovito ...), ampak "prazne" te kalorije zagotovo niso.

Kot veš pa rabi telo za dobro zdravje, regeneracijo, rast in ostalo, kar je nam pomembno, predvsem B, OH in M in če dobiš preveč kcal iz alkohola, boš na račun višjega vnosa tukaj, lahko prikrajšan pri vnosu teh, ki so pomembnejši (če spiješ toliko oz. imaš vnos kcal nizek). To je lahko edini problem pri zmernem pitju nekoga, ki ni odvisen. ;)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor18 Jul 2012, 20:58

Poudarek na ZMERNEM pitju! Pretiravanje ima seveda precej negativnih posledic in telo rabi nekaj dni, da pride k sebi.
Uporabniški avatar

madFish

  • Prispevkov: 37
  • Pridružen: 07 Jul 2012, 16:57
  • Kraj: 127.0.0.1

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor18 Jul 2012, 21:15

nisem lih tip človeka modela ki bi se šel evangelista in prepričeval folk pa to, bom pa prpopu graf lastne teže, tri slike
- prva slika - teža od aprila do sredine julija
- druga slika - teža od junija do sredine julija (tle sem mal bl začel pazit na to da se nisem prenažiral s sladicami in v juniju menjal na cenejši način prehranjevanja - z nadomestki obroka tj uravnotežene tablice)
- tretja slika - enako kot druga samo da ima še teh par oznak zravn

Če deluje presodi sam. Letim zdej na koncert, ko se vrnem propam še before pa current slikce če se mi bo dal, zdejle nimam časa.

Slika
prva slika - teža od aprila do sredine julija

Slika
druga slika - teža od junija do sredine julija (tle sem mal bl začel pazit na to da se nisem prenažiral s sladicami in v juniju menjal na cenejši način prehranjevanja - z nadomestki obroka tj uravnotežene tablice)

Slika
tretja slika - enako kot druga samo da ima še teh par oznak zravn. rdeča črta označuje datum nakupa tablic ki služijo kot nadomestek obroka (po 400 cal vsaka, 32g,32g,17g)

lp

wade

  • Prispevkov: 241
  • Pridružen: 02 Feb 2012, 19:04

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor26 Jul 2012, 14:06

js se v osnovi strinjam z načeli IIFYM edino kar pri sebi opažam je da mi zelo koristi če izločim kolikor se le da gluten. Kak teden nazaj sem jedel dnevno 100+gOH iz toastov, še kak košček kruha vmes, po treningu včasih pšenični zdrob. Prebava je ratala slabša kar sem pa najbolj opazil pa je napihnjenost in trebušnjaki so prišli manj do izraza. Zdaj jem večinoma riž/polento/malo sladoleda,glukoze/krompir itd in je stanje zjutraj čisto drugačno pa ni prišlo do spremembe makronutrientov. Tudi prebava je boljša če jem 200gOH iz virov ki vsebujejo gluten je blato vedno ''skoraj driska'', po dnevu z drugačnimi OH pa ne več. To si sicer nočem priznat ker so mi toasti noro dobri in skoraj vse ostalo kar ma veze s pšenico ampak tako pač žal je. Vrjetno na rezulat v moči/masi/izgubi maščobe nima vpliva na videzu in počutju pa se opazi razlika. Ima kdo od vas podobne izkušnje?? Kakšen okusen vir OH brez glutena?
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor26 Jul 2012, 14:07

wade napisal/-a:Kakšen okusen vir OH brez glutena?


Meni osebno so riževi rezanci super. Sploh za carbload. :D

Dark Lord

  • Prispevkov: 68
  • Pridružen: 22 Dec 2011, 15:11

Re: Kaj je to IIFYM?

Odgovor26 Jul 2012, 14:13

BostjanBavcon napisal/-a:Meni osebno so riževi rezanci super. Sploh za carbload. :D

+1
Super pašejo v pad thai ali v curry (ni za carb load je pa za just plain overeating :D)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron