Danes je 29 Mar 2024, 13:38


Počepi (razlike)

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: Počepi (razlike)

Odgovor29 Apr 2014, 18:50

res ga ne razmem zakaj takšno siljenje v predklon pri počepu :mrgreen:


začetnik ima to prednost, da bo glede na vloženo delo, konkretno napredoval. zagotovo nima smisla, že v štartu začet z naprednimi programi, ker za kasnejši napredek, bo potrebno rahlo povečevati količino treninga oz. vse skupaj sestavlat malo bolj smiselno glede na cilj, regeneracijske sposobnosti, stopnjo performanca, itd.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Počepi (razlike)

Odgovor29 Apr 2014, 19:31

Koliko je pa star na tistem posnetku? Zgleda že kar v letih v primerjavi z njegivimi max dvigi slabih 30 let nazaj
Uporabniški avatar

Mr. Eos

  • Prispevkov: 124
  • Pridružen: 20 Jul 2012, 17:10

Re: Počepi (razlike)

Odgovor29 Apr 2014, 20:43

Anel napisal/-a:Kot začetnik imaš neverjetno prednost, da okrevaš zelo hitro zaradi nizke intenzitete (okrevanje v maksimalno 48 ur) torej lahko iste mišice treniraš vsaka dva dneva. Videti začetnike, ki so na raznih BB splitih ala "prsa-hrbet-roke-noge-levi del roke-desni del roke" je prav smešno in žalostno obenem ker ne bodo videli napredka ki ga lahko. Se kdo ne strinja?

Upam da ne izpadem arogantno ali karkoli, to je le moje mnenje in z veseljem preberem mnenje koga drugega.

Se strinjam, lahko pa komot začne s kakšnim enostavnim programom, 3x10+asistenca, počepi vsak dan in ni problem delat 5 ali 6 treningov na teden, ker ima seveda dobro regeneracijo ;)
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Počepi (razlike)

Odgovor29 Apr 2014, 22:48

Da se razume, ne "dick ridam" rippetoeja in ne pravim da je Starting strength in podobno edini način dobrega treninga za začetnika :D

Na veliko načinov se da - mogoče močno podpiram njegov način programov ker sem kot začetnik najhitrejši napredek opazil pri 3x5 setih + asistenca in to vse 3x tedensko.

5 ali 6 enakih treningov na teden bi po mojem mnenju lahko delal le kakšna 2 meseca, potem bi bila pa teža že preveč in bi rabil en dan vmes. To je moje mnenje vsaj..

masoli

  • Prispevkov: 340
  • Pridružen: 21 Mar 2012, 09:30

Re: Počepi (razlike)

Odgovor30 Apr 2014, 00:19

Slabo se razumemo:

-Vsi vemo da je split 1 mišica 1x tedensko podn
-Vsi vemo da je za začetnika bolj optimalno trenirati isto mišico večkrat tedensko in da ni potrebe po splitih
-Nihče ne trdi da lahko začetnik dela 6 enakih visoko intenzivnih in volumenskih treningov na teden.

Tako da tu sploh nimamo kaj debatirat.

Debatirati se da samo če je Rippetoe kekec, kar absolutno je. To da so njegove knjige koristile začetnikom, da so nehali delati split sisteme in začeli trenirati bolj normalno je brez dvoma. Tu se pa tudi konča, ker ko pridemo do njegovega načina učenja tehnike in rezultatov je samo še tarča posmeha. Da ne govorimo o njegovem vtikanju nosu v druge športe, meni najbolj opazno v olimpijsko dviganje, kjer skuša prodreti z bro-sciencom. Najbolj znan je po tem, da zagovarja low-bar počep za oly dvigovalce. Njegovo kritiziranje ostalih oly trenerjev je tudi slavno. Ameriški dvigovalci se ne morajo kosati s preostalim svetom v oly dviganju, domevno zaradi pomanjkanja dopinga. Rippetoe trdi, da lahko do moč, ki jim je prikrajšana zaradi neuporabe dopinga, nadoknadijo z low bar počepi in deadlifti. Da ne govorimo o tem, da je njegov način učenja tehnike oly dvigov na nivoju gozdnega Jožeta. Ne bi rekel da je kdaj držal kako konkretno težo nad glavo.

In še citat Glena Pendlaya, ko so hoteli zasluge rezultatov za nekega dvigovalca pripistai Roppetoeu:
I coached Josh from the day he started lifting in 1999, through his making the Junior world team and attending the meet in 2004 I believe Josh did 130/160 as an 85 at the Junior worlds, although his best competition lifts at the time were 135/165, again, as an 85kg lifter. The 165 clean and jerk personal record was the lift he made at the 2004 Nationals that put him ahead of Norik Vardanian and on the Junior World team. Dr. Michael Hartman acted as his 2nd coach and was listed as such during this time period. Not too long after his Junior world appearance, he was injured, and could not train for a while, and of course did not compete for a while. Roughly during this time period, he was hired to work at Mark Rippetoes gym, and ended his membership in the Wichita Falls Weightlifting club. This ended the period where I coached him. He then registered with the "Bone Unit" club which was run by Rip's girlfriend, Stef. At this time, I believe Mark started writing his programming. He continued to compete, attending collegiate nationals in 2006, 2007, and 2008. He competed as a 94kg lifter each time, doing 125/150 in 2006, 130/145 in 2007, and finally 120/155 as a 94kg lifter in 2008. I do not think he has appeared on the national stage since. I believe Rip was listed as his coach for each of these competitions.
Slika
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Počepi (razlike)

Odgovor30 Apr 2014, 08:01

Popolnoma se s tabo strinjam - Mene je samo zmotilo, ko nekdo reče "ne vem kdo je to, ampak je debil"
Uporabniški avatar

jokamskos

Master Troll

  • Prispevkov: 899
  • Pridružen: 14 Mar 2012, 22:12

Re: Počepi (razlike)

Odgovor30 Apr 2014, 08:51

In imel sem prav.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Počepi (razlike)

Odgovor30 Apr 2014, 11:06

Sure thing pal :D

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Počepi (razlike)

Odgovor17 Maj 2014, 01:10

Opažam, da marsikoga pri počepu pri prehajanju v skrajno spodnjo točko povleče v levo ali desno (se usede na levo ali desno peto, če malo pretiravam). V čem je tu problem in kako ga rešiti? Predvidevam, da so mišice asimetrično zakrčene?
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: Počepi (razlike)

Odgovor17 Maj 2014, 10:17

jaz sem pri sebi to tudi opazil in si mislim, da je povezano z mojo neravno medenico. Moram čimprej to popravit.

Priporočate obisk kakega fizioterapevta?
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron