Danes je 28 Mar 2024, 18:21


RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor16 Okt 2015, 15:41

še zadnja :) kaj misli s: For deadlift, plug your 5rm in a rep max calculator. Čemu? Zakaj? Saj pa potem imaš v 5. tednu tako ali tako enak princip kot do sedaj, torej work up to a 10 rm...zdaj že približno vem kakšno težo izbrati za 10rm. Kaj potem s tem misli?

Za dl itak ne rabiš vpisovat nove maxe, ker jih sproti sam določaš na podlagi prejšnih treningov, procentov pa tudi ne računa tako kot pri ostalih glavnih vajah.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor16 Okt 2015, 18:09

zakaj mi ne pišeš na zs raje? V glavnem, ne rabiš druga narediti kot dati malo teže gor na 10rm tega 4-tedenskega cikla ker logično si postal močnejši v teh 4 tednih. Naprimer, delal sem 140kgx10+ in sem jih dobil 14 kar mi pove da naslednjič ko je čas za 10RM moram še povečati in poskusim 150kgx10.

Če jih dobiš kjerkoli od 9-11 ni problema, tudi če jih dobiš še več ni problema, to je pač AMRAP.
Uporabniški avatar

nido5

  • Prispevkov: 317
  • Pridružen: 08 Avg 2014, 13:47

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor22 Dec 2015, 23:18

Delam 3x na tedn celo telo. Pa me zanima kak je z nizko intenzivnim kardijem na rest dnevih. Eni pravijo da pomaga pri regeneraciji, je kaj na tem?

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor24 Dec 2015, 04:51

Ce mas odvec casa pa volje skodlo nebo, drugac pa ni neke potrebe :D Jas raje doma improviziram :D

Mihak

  • Prispevkov: 139
  • Pridružen: 07 Dec 2014, 20:31
  • Kraj: Žalec

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor08 Feb 2017, 12:00

V letu 2018 imam željo prvič nastopiti na pl tekmi zveze Slovenije(verjetno samo v 2 kategorijah). Zanima me kakšen bi naj bil optimalen trening, da bodo moji rezultati na tekmi čim bolši. Trenutno mi največ "preglavic" povzroča bench. Vsekakor se zavedam, da je tehnika velikega pomena.

Trenutni dvigi:
-Bench: 80kg
-Squat: 120kg
-Deadlift: 150kg

Bw: 70kg, 19 y/o
Zadnjič spremenil Mihak, dne 08 Feb 2017, 14:27, skupaj popravljeno 1 krat.

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor08 Feb 2017, 13:31

Mihak napisal/-a:V letu 2018 imam željo prvič nastopiti na pl tekmi zveze Slovenije(verjetno samo v 2 kategorijah). Zanima me kakšen bi naj bil optimalen trening, da bodo moji rezultati na tekmi čim bolši. Trenutno mi največ "preglavic" povzroča bench. Vsekakor se zavedam, da je tehnika velikega pomena.

Trenutni dvigi:
-Bench: 80kg
-Squat: 120kg
-Deadlift: 150kg

Bw: 70kg


Živijo, jaz bolj "začetnikom" ponavadi predlagam, da začnejo izvajati tekmovalne dvige in njihove variacije (torej različne počepe, mrtve dvige in potiske) 2x tedensko. Recimo dober primer je 2 treninga spodnjega in 2 treninga zgornjega dela telesa na teden. Pomembno je, da izvajaš tekmovalne dvige, da vadiš tehniko, variacije pa zato da na splošno postaneš močnejši in se naučiš bolje kontrolirati svoje telo. Potem na koncu dodaš še nekaj asistence z. izolacijskih vaj, ki so pomembne za preprečevanje poškodb in za hipertrofijo določenih mišic.

Se vidimo na tekmi! ;)

Mihak

  • Prispevkov: 139
  • Pridružen: 07 Dec 2014, 20:31
  • Kraj: Žalec

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor08 Feb 2017, 14:23

urban napisal/-a:
Mihak napisal/-a:V letu 2018 imam željo prvič nastopiti na pl tekmi zveze Slovenije(verjetno samo v 2 kategorijah). Zanima me kakšen bi naj bil optimalen trening, da bodo moji rezultati na tekmi čim bolši. Trenutno mi največ "preglavic" povzroča bench. Vsekakor se zavedam, da je tehnika velikega pomena.

Trenutni dvigi:
-Bench: 80kg
-Squat: 120kg
-Deadlift: 150kg

Bw: 70kg


Živijo, jaz bolj "začetnikom" ponavadi predlagam, da začnejo izvajati tekmovalne dvige in njihove variacije (torej različne počepe, mrtve dvige in potiske) 2x tedensko. Recimo dober primer je 2 treninga spodnjega in 2 treninga zgornjega dela telesa na teden. Pomembno je, da izvajaš tekmovalne dvige, da vadiš tehniko, variacije pa zato da na splošno postaneš močnejši in se naučiš bolje kontrolirati svoje telo. Potem na koncu dodaš še nekaj asistence z. izolacijskih vaj, ki so pomembne za preprečevanje poškodb in za hipertrofijo določenih mišic.

Se vidimo na tekmi! ;)



Ravno nekako tako imam trenutno zastavljen trening. Glavne dvige, sicer izvajam redno, vendar jim v preteklosti nisem posvetil kaj preveč časa. Zadnje 2 meseca pa sem se vrnil na "stara" pota in začenjam priprave na mojo prvo pl tekmo.

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor08 Feb 2017, 15:50

Če boš dvigom zdaj posvetil več časa, boš zagotovo napredoval, saj bo izvedba postala bolj efektivna. Še ena pomembna stvar, ki bi jo priporočil je, da na glavnih vajah skoraj nikoli ne treniraš do odpovedi, ampak da imaš vedno vsaj še 1 ali celo 2 ponovitvi v rezervi.

Mihak

  • Prispevkov: 139
  • Pridružen: 07 Dec 2014, 20:31
  • Kraj: Žalec

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor08 Feb 2017, 16:07

urban napisal/-a:Če boš dvigom zdaj posvetil več časa, boš zagotovo napredoval, saj bo izvedba postala bolj efektivna. Še ena pomembna stvar, ki bi jo priporočil je, da na glavnih vajah skoraj nikoli ne treniraš do odpovedi, ampak da imaš vedno vsaj še 1 ali celo 2 ponovitvi v rezervi.



Super odgovor hvala. Sicer počepe sem redno že prej izvajal 2x na teden, vendar s premalo poudarka in preveliko asistenco drugih vaj, ter deadlift pa sem ga zelo dolgo časa izključil iz samega treninga. Zadnje 2 tedna pa sem začel nazaj delat tako kot je potrebno in gre spet nazaj lepo gor. Deadlift sem recimo testiral mesec dni nazaj, prej ga nisem izvajal 5 mesecev pa je šlo 150, tako da si sedaj nadejam da bo kar lepo šlo.

Mihak

  • Prispevkov: 139
  • Pridružen: 07 Dec 2014, 20:31
  • Kraj: Žalec

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor26 Nov 2018, 18:26

Zastarela tema, pa vendar. Trenutno sem v fazi počasnega pridobivanja mišične mase. Mišično maso imam namen nabirati do marca-aprila naslednje leto. Treniram okoli 3.leta z vmesno pavzo 7 mesecev, moji podatki trenutno: 170cm/77.5kg

Zanima me, kateri trening template bi bil primeren zato? Treniram nazaj od začetka 2018 spet zares.
Prejšnja

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron