Danes je 28 Mar 2024, 20:20


RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

ZeRoberto

  • Prispevkov: 422
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 11:50

RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor29 Nov 2012, 18:28

Kateri viri enrgije se uporabljajo pri "dvigovanju" uteži?


1.) Odvisno od števila ponovitev
2.) S tem povezano odvisno od načina dvigovanja
3.) Pavza med vajami (posamezna vaja vs. krožna vadba)
...

Nekako tako velja:
v telesu je ATP rezerve za cca 2-3 sec, potem se mora obnoviti ATP in najhitejši način:
1.) Anaerobni alaktatni sitem: creatin fosfat glavni vir za obnovo ATP do cca 10 sec - 15sec.
2.) Anaerobni glikolitični sistem: glukoza (se pravi OH) do približno 45 sec - 1min,
3.) Oksidativni sitem: maščoba1 beljakovine in Oh kot vir obnove ATP, "neomejen in najpočasnejši vir energije"

Čisto povšrinski opis virov energije.

Upam, da ti kaj pomaga.

LP
ISSA certified (Strength and conditioning) trainer

climber

  • Prispevkov: 425
  • Pridružen: 12 Mar 2012, 08:31

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor29 Nov 2012, 18:33

Članek na to temo: http://www.cenim.se/285-a.html

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor02 Dec 2012, 09:08

gujdek napisal/-a:RDL grem do malo pod koleni. Navadnega DL ne delam, ker ni ravno zaželjeno v fit kjer treniram.
Najbolj obremenim zadnjo ložo in zgornji del hrbta, bi moral izoljšat ampak praktično nimam stojala s katerega bi lahko vlekel dovolj težke rack pullse.

Kakšna je razlika v obremenitvi mišic, kadar RDL spustiš do konca in ponovno dvigneš, ali pa če se ustaviš malo pod koleni?

jaskocare1

  • Prispevkov: 360
  • Pridružen: 07 Apr 2012, 11:15

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor02 Dec 2012, 11:41

Pri RDL greš z ritjo nazaj z brado naprej, ko začutiš polni stretch v hamsih(tudi pri meni je ta točka malo pod koleni) greš nazaj gor. Če greš potem še nižje večino dela prevzame samo še spodnji del hrbta in zakaj bi ga obremenjeval še z to vajo.

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor02 Dec 2012, 11:51

Kaj pa če imaš tako gibljive hamse, da polni stretch začutiš šele, ko je štanga tik nad tlemi? V tem primeru je pravilno, da delaš RDL (skoraj) do tal?
Razen, če delam s popolnoma iztegnjenimi koleni, potem ne pridem tako nizko - ampak, to že potem ni več RDL.

jaskocare1

  • Prispevkov: 360
  • Pridružen: 07 Apr 2012, 11:15

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor02 Dec 2012, 12:02

Potem je pravilno. Pač ko začutiš stretch v hamsih greš gor, probaš narediti čim večjo razdaljo med ritjo in glavo.

MAD MAX

  • Prispevkov: 544
  • Pridružen: 10 Mar 2012, 15:48

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor02 Dec 2012, 12:52

Jaz si podložim prste z 2x10kg kolutoma da je boljši strech filing ;)
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor02 Dec 2012, 14:18

MAD MAX napisal/-a:Jaz si podložim prste z 2x10kg kolutoma da je boljši strech filing ;)


+1
če je še premau daš ma manše plate gor (15ke,10ke,..)
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor06 Dec 2012, 08:52

El Diego napisal/-a:http://www.charlespoliquin.com/Blog/tabid/130/EntryId/1532/Top-10-vadbenih-navad-ki-bi-jih-morali-imeti-preden-sploh-razmisljate-o-prehranskih-dodatkih.aspx

Tako nekako ;)

- Zakaj priporoča dvigovanje okornih predmetov, kaj je glavna korist tukaj?
"5. Izvedite vsaj en »strongman« trening tedensko. Oziroma vsaj, kot absolutni minimum, redno izvajate dvigovanje okornih predmetov, kot so težki sodčki."

- Kaj je mišljeno s to delno amplitudo giba?
"6. Vsak četrti trening, v kletki izvajate težko vadbo z delno amplitudo giba, sestavljeno iz potiskov, počepov in mrtvih dvigov."

Sydney

  • Prispevkov: 608
  • Pridružen: 30 Jul 2012, 23:35

Re: RAZNA VPRAŠANJA O TRENINGU

Odgovor08 Dec 2012, 14:11

Imam nekaj vprašanj glede izvedbe vaje good morning.
1. Kako morajo biti postavljena stopala, enako kot pri počepu, torej prsti rahlo navzven? Ali vzporedno?
2. Počep in vse ostalo delam high bar. Moj cilj je moč, zato delam vse high bar, četudi zato mogoče dvignem nekoliko manj. Pri good morningu je moj cilj pridobiti moč v hamstringih. Ampak imam občutek, da če imam palico high bar, bolj dela križ, če jo spustim nižje pa bolj zadanem željene hamstringe. Je moj občutek pravi? Mi pri tej vaji bolj priporočate high bar ali low bar?
3. Zaradi pretekle poškodbe desne lože (natrganje), imam še zdaj desno ložo nekoliko krajšo oz. manj raztegljivo od leve. Posledica je, da če želim da obe loži enako delata pri good morningu, moj položaj ni "poravnan", pač pa nekoliko zamaknjen, eno nogo imam malo bolj naprej, drugače postavljeno. Na pogled izgleda nesimetrična izvedba, ampak občutek v ložah pa je ravno (in samo) pri takšni izvedbi "ta pravi". Problem je, da mi desne lože kljub rednemu raztegovanju nikoli ne bo uspelo raztegniti na takšno dolžino, kot je leva (moja opažanja+besede fizioterapevta), zato me zanima, se vam zdi boljše, da good morning izvajam "simetrično", posledica česar bo verjetno različna moč v levi in desni loži, ali "zamaknjeno"?
Mogoče malo čuden opis problema, ampak upam da razumete, kaj mislim :mrgreen:

Hvala za pomoč.
Naslednja

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron