Danes je 28 Mar 2024, 18:07


Miofascialno sproščanje

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor16 Feb 2015, 21:19

čim večkrat, praviloma ne pred treningom, brez problemov pa po treningu in na off dneve
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor16 Feb 2015, 21:29

Če govorimo o zategnjenosti kot o trigger pointih, potem je sproščanje pred treningom ravno najpomembnejše.

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor17 Feb 2015, 01:54

Ojoj jas pa sem vecinoma casa namenjal sproscanju po treningu, pred pa skorajda nic razen malo valjanja na hitro.. :D morda je ravno zato prislo do krajsih obdobij zategnjenosti oz nastanka vozlov.

se mi zdi da imajo trigger pointsi kr velik vpliv npr na moc tut ko nimas nekih bolecin v sklepih. Naprimer meni ko sem imel pred kratkim nekaj vozlov okol lopatic se je napridek na bencu ustavil, slabsi pump itd., ko sem jih sprostil pa je moc ponovno zacela rast, enako hrbet...
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor17 Feb 2015, 02:10

Pred treningom sproščaš če imaš kake specifične težave. Točno določen trigger point, ki se ga moraš rešit, da lahko sploh normalno treniraš ipd. Če se malo na splošno valjaš po PVC valju, je vseeno - verjetno še boljše po treningu ali čisto ob X času. ;)

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor17 Feb 2015, 02:35

David Brunšek napisal/-a:Pred treningom sproščaš če imaš kake specifične težave. Točno določen trigger point, ki se ga moraš rešit, da lahko sploh normalno treniraš ipd. Če se malo na splošno valjaš po PVC valju, je vseeno - verjetno še boljše po treningu ali čisto ob X času. ;)


Hvala za info! Vcasih pa se zgodi da ko vse trigger pointse razbijem da se cez cas vrnejo, npr zadne 2-3tedne sem imel spet vneto dolgo glavo bicepsa in bolecine v rami, moc pr BP je padala (-15kg/3tedni) in sem kak teden nehal delat zg del, in vsak dan sproscal pa je bolje.

Kaj pa je v takem primeru mozen vzrok "vrnitve" trigger pointov? Sumim drzo in obcasno nesproscanje trigger pointov po treningu..

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor23 Feb 2015, 16:59

kako dolgo sproscanje oziroma pritiskanje ob zogico priporocate za predel, kjer so vozlicki? V mojem primeru so okoli lopatic, do zdaj sem pritiskala z vso silo na vsaki strani 5min in valjala cez vozlicke gor/dol, pa je po kakem tednu bolj malo sprememb. Lahko valjam vsak dan? Lp
Uporabniški avatar

jokamskos

Master Troll

  • Prispevkov: 899
  • Pridružen: 14 Mar 2012, 22:12

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor23 Feb 2015, 17:14

Valjaš lahko vsak dan, pritiskaš lahko prav tako več kot 5 minut na enem mestu

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor23 Feb 2015, 22:55

jokamskos napisal/-a:Valjaš lahko vsak dan, pritiskaš lahko prav tako več kot 5 minut na enem mestu


Hvala! Koliko krat oziroma koliko časa pa je potem takem potrebno pritiskat na posamezn vozliček (bunkico), da se kar se da hitro sprosti? Do sedaj sem vsako bunkico pritiskala recimo 3x po nekaj sekund. Je pa teh bunkic kr precej na vsaki strani okrog lopatic (vsaj ene 3) :)
Uporabniški avatar

jokamskos

Master Troll

  • Prispevkov: 899
  • Pridružen: 14 Mar 2012, 22:12

Re: Miofascialno sproščanje

Odgovor23 Feb 2015, 23:11

Bunkic kot samih se v celoti znebiš zelo težko, vedno se najde kje kakšna, nastajajo dnevno, tako da prevelikega posvečanja vozlom če te ne ovira pri treningu ali pa ne čutiš bolečine oz. zategovanja pri premikanju ni potrebno. Dosti pomaga obisk bazena, da greš pod slab kjer te obtolče voda.
Prejšnja

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron