Danes je 28 Mar 2024, 20:50


Obutev za trening

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo

Alen Balažic

  • Prispevkov: 4
  • Pridružen: 09 Apr 2015, 21:49

Re: Obutev za trening

Odgovor09 Apr 2015, 22:22

Nisem prebral vseh člankov, tako da se opravičujem če se ponavljam.

Weightligting čevlje se v Sloveniji da dobiti na www.eluir.com, priporočal bi Adidas Power Perfect II edino če se profesionalno ukvarjaš z Olympic liftingom, Powerliftingom pa priporočam Adidas adiPower ali pa Nike Romaleos 2.

Sedaj tile čevlji se uporabljajo predvsem pri počepu ali pa olimpijskih dvigih (snatch, clean&jerk) zaradi dvignjene pete.
Za deadlift bi priporočal čevlje z ravnin podplatom, sam uporabljam all-starke. Obstaja pa tudi boljša verzija Reebook Crossfit Lite TR.

Alen Balažic

  • Prispevkov: 4
  • Pridružen: 09 Apr 2015, 21:49

Re: Obutev za trening

Odgovor09 Apr 2015, 22:25

dado20 napisal/-a:
domen napisal/-a:Zakaj si pa ne kupiš Power Perfect 2? Čevelj je 1x cenejši kot Adipower 2 in 99.999% rekreativcev ne bo opazilo razlike. Mogoče le v izgledu! :lol:


Te Power Perfect 2 so men ful hude :O se jih da mogoče kupiti tudi v Sloveniji? ali samo iz tujine? hvala ;)


Da se jih kupit na www.eluir.com

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: Obutev za trening

Odgovor21 Apr 2015, 18:35

Kaj menite na take Oly čevlje? Kateri so boljši? :D

http://wlshoes.com/wp-content/uploads/2 ... g-shoe.jpg

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0040/6 ... 1421120504

Kupil bi si jih, ker že en čas delam na gibljivosti, pa nedosežem paralele razen če stojim zelo narazen. Med tako postavitvijo stopal pa me zategne nad ritjo/okol kolkov (predvidevam da zato, ker se nagnem preveč naprej in preveč obremenim vezi, ki povezujejo nogo z trupom). Zdijo se mi dobri glede nato da je cena 78$ črni in 73$ rdeči (z dostavo).
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Obutev za trening

Odgovor21 Apr 2015, 22:06

Modela sicer ne poznam, ampak če boš naročal iz ZDA ne pozabi prišteti še 16,9% carine in 22% DDV na celotno ceno. ;)
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Obutev za trening

Odgovor21 Apr 2015, 22:19

Glede čevljev ti ne morem pomagati žal - glede paralele pa je problem samo v formi. Vsak zdrav človek lahko doseže paralelen počep (oz. bom rekel da še nisem slišal za nekoga ki se ukvarja s tem že dalj časa in ne bi)

Predlagam da če res hočeš izboljšati počep prideš na en trening z mano pa lahko narediva oba najina treninga posamezno, potem pa imava še manjši workshop na formi.

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: Obutev za trening

Odgovor22 Apr 2015, 01:56

David Brunšek napisal/-a:Modela sicer ne poznam, ampak če boš naročal iz ZDA ne pozabi prišteti še 16,9% carine in 22% DDV na celotno ceno. ;)


Tnx za info, sem si kr premislil da bi kaj naročil iz ZDA. :D Kaj pa praviš na te šuhe? Čeprav so iz UK, je tut treba placat carino in DDV?

http://www.amazon.co.uk/More-Mile-Weigh ... ting+shoes


Anel napisal/-a:Glede čevljev ti ne morem pomagati žal - glede paralele pa je problem samo v formi. Vsak zdrav človek lahko doseže paralelen počep (oz. bom rekel da še nisem slišal za nekoga ki se ukvarja s tem že dalj časa in ne bi)

Predlagam da če res hočeš izboljšati počep prideš na en trening z mano pa lahko narediva oba najina treninga posamezno, potem pa imava še manjši workshop na formi.


Dogovorjeno! Te kontaktiram, da se dogovoriva za skupn trening. ;)
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Obutev za trening

Odgovor22 Apr 2015, 11:57

Žal ne poznam.

atrox

  • Prispevkov: 12
  • Pridružen: 20 Avg 2015, 12:13

Re: Obutev za trening

Odgovor14 Okt 2015, 14:51

Odločam se za nakup čevlov s peto, in sicer gledam modele Adidas.

Če lahko kdo na hitro objasni, zanima me samo razlika med Power Perfect 2 in Adipower(mislim da se Powerlift 2.0 ne splača, je bolje verjetno malo več plačati za zgoraj omenjene?), ter kako določiš katere bi ti bolj pasale brez da bi jih poizkusil.

Ima mogoče kdo tudi kake informacije glede Adidas Drehkraft?

Hvala!
Uporabniški avatar

nido5

  • Prispevkov: 317
  • Pridružen: 08 Avg 2014, 13:47

Re: Obutev za trening

Odgovor15 Okt 2015, 20:04

Kolk sem jaz takrat gledal ko sem kupoval čevlje so vsi pravli, da se razlike ne opazi med adipower in power perfect 2.
Power perfect 2 mam zdaj 2 leti in so še zmeraj super ohranjeni, nikjer se še niso začeli trgat ali razpadat.

Powerlift pa imajo nižjo in mehkejšo peto, zato se jih bolj za kake crossfit varjante priporoča.
Uporabniški avatar

jokamskos

Master Troll

  • Prispevkov: 899
  • Pridružen: 14 Mar 2012, 22:12

Re: Obutev za trening

Odgovor02 Nov 2015, 22:05

Razpad lahko pričakuješ po kakšnih 3-4 letih, če treniraš redno v njih 6krat na teden. Če ne izvajaš oly dvigov pa še vrjetno kako letno kasneje. Je pa potem že problem da se ti guma na peti ponavadi znuca.
Prejšnja

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron