Danes je 29 Mar 2024, 10:02


Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 07:27

asistenco delaj po občutku, važno da 531 sete delaš kot je treba, asistenco pa če vidiš da je RPE nekje 9 nikakor ne dvigaj.

Predlagam da si prebereš wendlerjeve 531 knjige, še posebej 531 for powerlifting. Nekdo na tem forumu je objavil google drive z vsem tem, hvala mu lepa =)

Resda odvisno od tvojih ciljev ampak osebno sem poskusil BBB za en cikel in 5x10 seti se mi zdi potrata mojega časa. na 5x3 pa u bistvu delam po občutku, če se počutim dobro grem 5x3@90% če pa me 531 seti uničijo pa tudi @80%

Če te karkoli še zanima vprašaj, lahko pa tudi video naredim bo najbrž lažje razložit.
Uporabniški avatar

ugabuga

  • Prispevkov: 1075
  • Pridružen: 04 Jun 2012, 17:34

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 08:20

Anel napisal/-a:Če te karkoli še zanima vprašaj, lahko pa tudi video naredim bo najbrž lažje razložit.


dej nared res kak video, me res zanima kok bo videt&slišat
bench more than front squat crew
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 10:00

ugabuga napisal/-a:
Anel napisal/-a:Če te karkoli še zanima vprašaj, lahko pa tudi video naredim bo najbrž lažje razložit.


dej nared res kak video, me res zanima kok bo videt&slišat



Slika
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 11:33

ful dobr

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 12:51

Anel napisal/-a:ful dobr


Nekateri ljudje pač težko verjamemo neznancem. Tudi če so informacije dobre. Bi ti verjel Juretu da je tako zelo dobro trenirati drugače kot vsako mišico 1x tedensko če ne bi videl njegovih rezultatov? Just sayin'...
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 13:04

Štekam =) Drugače mislil samo njemu nameniti video o treningu ker ga je zanimalo, folk avtomatsko sklepa da se gre za pametovanje ali se pa pač tak rado hejta =D
Uporabniški avatar

nido5

  • Prispevkov: 317
  • Pridružen: 08 Avg 2014, 13:47

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 19:48

Glede Canditotovega 6 tedentskega programa.

Izzy od powerliftingtowin je reko da je po njegovem premalo volumna v zadnjih tednih programa. Kako intense bi naj bil ta volumen glede na to da so sami seti že precej heavy in nebi ravno pretiraval z obremenitvijo cžs.
Drugač pa imam še 1 trening do konca programa, tako da v petek poročam rezultate.
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 20:01

jaz bi naredo za1x tako kot je napisano in bi na osnovi tega potem delal naprej za naslednji cikel. ravno v tem je problem. enim bo preveč, enim premalo, enim pa ravno prav. problem je, da ni univerzalnega programa.

se spomnim ko sem bral intervju od Akkaev Khadzhimurat-a(pro ruski oly lifter). v delu o njegovih treningih je omenil, da trenira 2x/dan. nič novega, a zanimivo je to, da je imel treninge dolge samo 30-40 minut. vse kar bi bilo čez, je omenil da ga ubije. čisto nasprotje od npr. Broz-ovih atletov. oni so pa forsirali čimveč delovnega volumna/dan. nevem točno kolko a konkretno več kot pa samo 60-80 min./dan ;)
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 20:33

Trenutno se ne spomnim cannditojevega programa točno ampak a ni sestavljen iz akumulacija volumna in potem je point zadnje faze da narediš all out? Meni se sliši logično da je low volume proti koncu.

Če bi rad delal canditoja ga delaj točno po njegovih navodilih za prvi cikel, potem pa prirejaj glede na izkušnje.
Uporabniški avatar

michelangelo

  • Prispevkov: 2826
  • Pridružen: 27 Nov 2011, 10:32

Re: Kdaj prestopit na bolj kompleksni program?

Odgovor10 Sep 2014, 23:02

nido5 napisal/-a:Glede Canditotovega 6 tedentskega programa.


dej prosm link od programa.
hvala
»ma jeva k kralja.....brt dela ful rižote, različne rižote...«
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron