Danes je 28 Mar 2024, 15:32


Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor10 Avg 2014, 14:55

Me zanima, če kdo pozna dober program ki vključuje vse to? Ne govorim samo o dipsih in pull upih ampak leverjih in planchejih. Nikjer ne najdem dobre rutine ki bi vključevala vse to. Sem se pogovarjal z par ljudmi ki se ukvarjajo s calisthenics že par let in so dokaj jacked pa shredded pa mi je večina rekla, da majo samo leg daye 2x tedensko recimo ostalo pa delajo kar hočejo dosežt. Rečimo če hoče back lever dosečt bo to delal 1 mesec ali pa 3, dokler mu ne uspe. Pač progresije od najlažje do najtežje.

Vem, da ta forum ni glih o bodyweight vajah in gimnastiki, zato bom direktno vprašal kako se vam zdi ideja lower/upper rutine 2x tedensko. Torej lower, upper, rest, lower, upper, rest, rest

Monday – Lower
front squat 3x6-8
Romanian deadlift 3x6-8
DB lunges 3x10-12
Bulgarian split squat 3x10-12

Tuesday – Upper
Flat bench press 3x6-8
Pendlay rows 3x6-8
Overhead press 3x6-8
Reverse flys 3x10-12

Lower del je isti kot v rutini ki sem jo imel do zdaj in noge so neverjetno napredovale tako da mislim, da je dokaj okej. Bolj me skrbi za upper day. Je kul izbor vaj? V torek bi tudi pri upper dayu mel weighted pull ups v petek pa weighted dips. Verjetno na začetku ali pa po treningu...
Ostalo pa bi delal calisthenics (dosti pull upov, dipsov, sklecov in balanciranja (l-siti, handstandi, plancheji, leverji...) seveda vedno na težje progresije), kar hočem dosečt. Pač trenutno izpopolnit muscle up in back lever. Seveda bom pazil na regeneracijo.

Pač zanima me ča tak program 2x na teden z utežmi lahko prinese moč in mišično rast(vem da je dosti tudi odvisno od prehrane) in če ne bo dodatna calisthenics vadba že preveč?
Zadnjič spremenil Unknown, dne 10 Avg 2014, 15:00, skupaj popravljeno 2 krat.
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor10 Avg 2014, 14:56

Aja pa nimam glih powerlifterskih ciljov. Pač seveda hočem benchat več kil kot zdaj ampak mi je na prvem mestu calisthenics in aestetika :D
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?

18r

  • Prispevkov: 21
  • Pridružen: 14 Apr 2014, 19:28

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor12 Avg 2014, 13:15

če prav razumem bi delal ostala 2 dni (četrtek in petek) isto upper lower vaje z lastno težo?
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor12 Avg 2014, 13:41

Ne glih tako. Vem da je mogoče malo težko za razumet ker nočem pustit dvigovanja uteži in it samo na gimnastiko in ne obratno... tako da je težko najt tisto lepo sredino

Sedaj sem si tako naredil
Monday – Lower
front squat 3x6-8
Romanian deadlift 3x6-8
DB lunges 3x8-10
Ab work(in&outs, supermans)
bw. bent arm day

Tuesday – Upper
Flat bench press 3x6-8
Weighted pull ups 3x6-8
Overhead press 3x8-10
Pendlay rows 3x8-10
bw. straight arm day

Wednesday – rest
bodyweight bent arm day
and/or straight arm
day or rest

Thursday – Lower
front squat 3x6-8
Romanian deadlift 3x6-8
DB lunges 3x8-10
Ab work(in&outs, supermans)
bw. bent arm day or rest

Friday – Upper
Overhead press 3x6-8
Weighted dips 3x6-8
Pendlay rows 3x8-10
Flat bench press 3x8-10
bw. straight arm day or rest

sob in ned počitek oziroma po občutku bent arm ali pa straight arm dan.

Strah me je, da ne bi prišlo do overtraininga in pol bom spet cel siten pa depresiven ker ne bom mel idealne rutine

Straight arm day so vaje kot so handstandi, L-siti, plancheji, leverji... torej bolj statični elemenit. Bent arm dnevi pa skleci, dipsi, pull upi itd itd. Razumeš ne?

Me zanima kako se ti zdi to? Pri bent in straight dnevih ne bi delal nekih rutin, ampak samo to, kar se hočem naučit. Trenutno za bent arm: muscle up (torej veliko straight bar dipsov in eksplozivnih pull upov da pridem do muscle upa in pol delat na njem da bo čimbolj kontroliran) in straight arm: back lever ter handstand. Torej bom delal po občutkih pa pazil na regeneracijo.

Misliš, da je dober plan? Vem da je bolj tak to povezat... ni glih idealno
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor12 Avg 2014, 15:11

Zakaj si sam zmišljuješ neorganizirane in nestrukturirane treninge? Najdi dober trening na internetu kjer je poudarek na frekvenci in intenziteti ter dodaj svoje calisthenics vaje.
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor12 Avg 2014, 15:22

Anel napisal/-a:Zakaj si sam zmišljuješ neorganizirane in nestrukturirane treninge? Najdi dober trening na internetu kjer je poudarek na frekvenci in intenziteti ter dodaj svoje calisthenics vaje.


Tako sem delal do zdaj ampak več ne bo šlo. Preveč sem skurjen... Pa sem delal samo malo stvari kot kaki dragon fly po push dnevu, po pull dayu sem mel L-site pa pol parkrat na krogih back leverje. Pa že to me je skurilo. Zdaj ko pa hočem delat muscle upe pa take elemente, pa še me bo bolj. Kaj pa bi spremenil na tej upper/lower rutini? Meni edino ni preveč všeč razmerje med potiskom in vlečenjem. Ampak v gimnastiki je itak 3/4 vlečenja tako da se pol itak popravi... pomoje :D

sem premišljeval da bi šel tudi na full body rutino pon-sre-pet da bi mel lepšo regeneracijo in več časa za calisthenics/gimnastiko ampak tudi squatat ne morem več vsaki drugi dan. Trenutno front squatam 70kg. Vem, da ni dosti, samo vsaki drugi dan ni šans
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor12 Avg 2014, 15:27

Pač sprijaznil sem se, da neka normalna weightlifting rutina z nekim linearnim progresom pomoje več ne bo možna, ker bom še delal tudi gimnastiko. Ampak vseeno še mam željo 2x na teden udarit prsa na benchu, 2x na teden noge na squatu itd. Razumete?
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor12 Avg 2014, 15:36

full body 3x tedensko bo po vsej verjetnosti v redu. Zamenjaj front squat za normalen squat, tvoji dvigi so v rangu začetnika torej boš brez problemov še dvigal teže. Na off day pa delaj calisthenics, problem rešen.

Če ne boš dodajal preveč bodybuilding dodatnih vaj in se držal osnov boš brez problemov fural zaželjeno.

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor12 Avg 2014, 16:13

Ne obremenjuj se z napisanim programom. Ko greš v gym treniraj celo telo, na štangah treniraj celo telo. Če si skurjen vzameš dan off.
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: Trening z utežmi in calisthenics/bodyweight treningi

Odgovor12 Avg 2014, 16:43

Hvala vama, res! Se tudi sam nagibam proti temu bolj. Ta teden bom spelal z lower/upper rutino kot sem napisal pol pa bom drugi teden probal full body varianto.

Bom se še kaj javil z rezultati. Verjetno še bo kdaj koga zanimalo podobno in bo mu mogoče ta topic pomagal
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Naslednja

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron