Danes je 28 Mar 2024, 10:04


Kateri napreden program izbrati?

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Kateri napreden program izbrati?

Odgovor28 Sep 2014, 22:36

Že dolgo treniram po sistemu 5x5 in max effort (izmenično, full body v obeh variantah), pri čemer napredek popolnoma stagnira, morda tudi zato, ker nisem nič kaj dosti povečeval volumna vadbe, teže pa itak niso rasle. Mislim, da je čas, da preklopim na drug program, ker sem se tega že naveličal, pa tudi zato, da naredim progressive overload.

Trenutno kolebam med upper/lower splitom in push/pull/legs. Vem, da sta ta dva programa precej popularna pri natural BB, ampak ker je na spletu toliko balasta in dezinformacij, bi vseeno prosil za ideje in relevantne povezave, da naštudiram nekaj, kar bi bilo primernega zame.
Uporabniški avatar

nido5

  • Prispevkov: 317
  • Pridružen: 08 Avg 2014, 13:47

Re: Kateri napreden program izbrati?

Odgovor29 Sep 2014, 21:43

Kake maš kaj state? višina/teža dvigi?

Drugač pa poglej PHAT, PHULL. Meni je PPL malo nerodn ker če hočeš vsako mišico 2x na tedn trenirat maš ravno 1 prosti dan na tedn.

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Kateri napreden program izbrati?

Odgovor29 Sep 2014, 21:49

nido5 napisal/-a:Kake maš kaj state? višina/teža dvigi?

Drugač pa poglej PHAT, PHULL. Meni je PPL malo nerodn ker če hočeš vsako mišico 2x na tedn trenirat maš ravno 1 prosti dan na tedn.

Ravno iz definicije: 178 cm, 76,8 kg, 182 kg DL, 140 kg high-bar ATG počep, 115 kg BP.

Trenutno imam čas trenirat 6x tedensko, tako da mi to ne predstavlja ovire. Tale program se mi sicer zdi zelo zanimiv, pa tudi Alberto Nunez verjetno ve, kaj govori :).
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Kateri napreden program izbrati?

Odgovor29 Sep 2014, 22:07

5/3/1 ti je ideala če treniraš 4x tedensko samo zate nevem, ker vidim da imaš željo trenirat večkrat.
Uporabniški avatar

nido5

  • Prispevkov: 317
  • Pridružen: 08 Avg 2014, 13:47

Re: Kateri napreden program izbrati?

Odgovor29 Sep 2014, 22:12

Če ti je cilj moč bi jaz sigurno probal Izzijev intermediate program. Program je 5x na tedn in bazira na autoregulaciji volumna pa na RPE lestvici.
Prebral sem njegov e-book in zgleda da je res na vse razmišljau, predvsem pa na izkoristek dobrih/slabih dni.
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: Kateri napreden program izbrati?

Odgovor04 Okt 2014, 12:55

dober članek na temo visoko-frekvenčnega načina treniranja :)

http://www.t-nation.com/training/bench-squat-and-deadlift-how-often
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Kateri napreden program izbrati?

Odgovor07 Okt 2014, 17:25

Drugi so ti dali že precej dobrih nasvetov, sam pa bi rad le opozoril, da split (upper/lower, push/pull ...) nima povezave s periodizacijo. Linearen napredek pri tebi očitno ni več mogoč, zato potrebuješ program, ki ima določene cikle (lahko različno dolge - od dneva do meseca ...), zaradi katerih boš delal včasih težje in včasih lažje treninge. To lahko narediš sam z variranjem volumna, frekvence in intenzivnosti, ali pa uporabiš katerega od preizkušenih sistemov.

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Kateri napreden program izbrati?

Odgovor09 Okt 2014, 10:46

Imaš morda kakšno dobro povezavo, da naštudiram, kako naj smiselno vpeljem periodizacijo v svoj trening? Sicer sem se pa odločil za PHAT od Laynea Nortona in sem zaenkrat zelo zadovoljen, ker je trening precej bolj pester od tistega, ki sem ga bil prej navajen. Tudi volumen je večji, tako da nekaj napredka bi vsaj na začetku moralo biti.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Kateri napreden program izbrati?

Odgovor09 Okt 2014, 11:38

Matt Perryman je imel nekaj dobrega gradiva na svoji strani, ki te usmeri v pravo smer razmišljanja, ampak je ta trenutno nedosegljiva (http://www.myosynthesis.com/). Na splošno pa je bolje brati weightlifting literaturo kot powerlifting, kjer je (kar se USA avtorjev tiče) vse prilagojeno treningu z opremo, in je posledično tudi planiranje volumna povsem drugačno.

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron