Danes je 28 Mar 2024, 20:46


Kardio (tek)

Pogovori in vprašanja o treningu v naravnem bodibildingu, powerliftingu, olimpijskem dvigovanju uteži ter drugih športih.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: Kardio (tek)

Odgovor03 Apr 2014, 18:05

alpha napisal/-a:Če imam na deficitu 5 treningov na teden (izmenjujoče volume in max effort), kdaj priporočate izvajat HIIT sprinte? Po treningih z utežmi ali na off dneve?


Na deficitu ne bi delal 2x ME in 2x VOL in 1x HIIT, ker se preveč izčrpavaš (če gre za več deset odstotni deficit, ne pa v primeru, da je deficit par odstotkov pod vzdrževanjem).

Raje bi kaj takega:

ME - AKTIVACIJA - HIIT - pavza - VOL - pavza ... ali kaj podobnega, kot ti paše, glavno da sta ME in VOL v tednu čim bolj narazen, da jih res narediš, kot je treba. Pa da HIIT ni takoj pred ali po ME ali VOL.
Mati, masla bi!
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: Kardio (tek)

Odgovor03 Apr 2014, 18:13

Bi pa zelo rad dodal še neko splošno opazko. Zdi se mi, da veliko ljudi absolutno preveč pretirava s kompliciranjem pri hujšanju. V resnici je to najlažja stvar na svetu. Kalorični deficit in par težkih serij na teden, da ohraniš moč pri glavnih dvigih. To je vse. Razni HIIT in igranje z volumnom so pri hujšanju bolj pomembni zaradi pestrosti treniranja, ne pa za rezultat.

V resnici je pridobivanje moči, ko greš enkrat skozi beginner fazo edina komplicirana zadeva (z vso periodizacijo in ostalimi fine tuningom pri načrtovanju treninga).
Mati, masla bi!
Uporabniški avatar

spartan

  • Prispevkov: 1306
  • Pridružen: 17 Mar 2012, 23:32

Re: Kardio (tek)

Odgovor03 Apr 2014, 20:01

zelo dobro napisano! ;)
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Kardio (tek)

Odgovor04 Apr 2014, 08:27

Točno to sem omenil v enem videju ko sem odgovarjal na hujšanje. Veliko kompliciranja pri
"ali lahko jem to in tisto"
"ali je ta vadba boljša za hujšanje kot ta"
"ali je to preveč/premalo hrane"

V enem tednu bi lahko vsak z minimalno truda uredil svoj jedilnik in trening do optimalnosti - meni se zdi, da je problem le to, da so ljudje relativno leni, neodločni in trmasti.
Prejšnja

Vrni se na Trening

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron