Danes je 17 Apr 2024, 00:16


Jure Rus

Na vaša vprašanja odgovarjata Natural INBA Pro Jure Rus in David Brunšek.
  • Avtor
  • Sporočilo

hex

  • Prispevkov: 41
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 13:21

Re: Jure Rus

Odgovor04 Jun 2014, 20:47

Jure če nekje na 5 dni nizkega vnosa naredim refeed ko se počutim čisto prazno ali gre takrat vse kar je nad vzdrževalnimi kalorijami v maščobo ali gre toliko več v glikogen, toploto da kamot pojem 3000+ kalorij?

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Jure Rus

Odgovor06 Jun 2014, 11:57

Tilen7 napisal/-a:pa se ti isto tako lepo speni shake kot v fitnesih? :)

Ne bi vedel, ker ga še nisem nikoli pil v fitnesu. Je pa logično, da višja kot je moč, višji je RPM in temu primerno se bolj peni.
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor06 Jun 2014, 13:25

alpha napisal/-a:
Tilen7 napisal/-a:pa se ti isto tako lepo speni shake kot v fitnesih? :)

Ne bi vedel, ker ga še nisem nikoli pil v fitnesu. Je pa logično, da višja kot je moč, višji je RPM in temu primerno se bolj peni.


Mikser, ki si ga prilepil ti, je čisto nekaj drugega. Poanta Kenwooda, Ceadota, ... je v tem, da z metlico notri ujame zrak in (skoraj) vsak beljakovinski napitek postane kremast. Če daš malo ledu, lahko iz wheya narediš puding variant za na žlico.

90W pri Kenwoodu je več kot dovolj za domačo uporabo. V centru imam Ceadote, ki so bolj industrijska varianta, končni rezultat pa je bolj ali manj enak. ;)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor06 Jun 2014, 13:26

hex napisal/-a:Jure če nekje na 5 dni nizkega vnosa naredim refeed ko se počutim čisto prazno ali gre takrat vse kar je nad vzdrževalnimi kalorijami v maščobo ali gre toliko več v glikogen, toploto da kamot pojem 3000+ kalorij?


Seveda ne gre vse v maščobo. Če je glikogen izpraznjen, se bo napolnil, ... :)

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Jure Rus

Odgovor06 Jun 2014, 17:09

Jure Rus napisal/-a:
alpha napisal/-a:
Tilen7 napisal/-a:pa se ti isto tako lepo speni shake kot v fitnesih? :)

Ne bi vedel, ker ga še nisem nikoli pil v fitnesu. Je pa logično, da višja kot je moč, višji je RPM in temu primerno se bolj peni.


Mikser, ki si ga prilepil ti, je čisto nekaj drugega. Poanta Kenwooda, Ceadota, ... je v tem, da z metlico notri ujame zrak in (skoraj) vsak beljakovinski napitek postane kremast. Če daš malo ledu, lahko iz wheya narediš puding variant za na žlico.

90W pri Kenwoodu je več kot dovolj za domačo uporabo. V centru imam Ceadote, ki so bolj industrijska varianta, končni rezultat pa je bolj ali manj enak. ;)

Pa je dovolj močan, da zmleje tudi sadje, npr. gozdne sadeže ali je mišljen le kot whey + led?

hex

  • Prispevkov: 41
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 13:21

Re: Jure Rus

Odgovor06 Jun 2014, 21:01

Jure Rus napisal/-a:
hex napisal/-a:Jure če nekje na 5 dni nizkega vnosa naredim refeed ko se počutim čisto prazno ali gre takrat vse kar je nad vzdrževalnimi kalorijami v maščobo ali gre toliko več v glikogen, toploto da kamot pojem 3000+ kalorij?


Seveda ne gre vse v maščobo. Če je glikogen izpraznjen, se bo napolnil, ... :)


To mi je jasno bolj sem ciljal na to koliko okvirno bi to bilo. A je to okrog vzdrževanja ali se da pojest npr 600gOH 100B 30M in gre toliko v glikogen ter toploto.
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor10 Jun 2014, 18:08

alpha napisal/-a:
Jure Rus napisal/-a:[quote="alphaNe bi vedel, ker ga še nisem nikoli pil v fitnesu. Je pa logično, da višja kot je moč, višji je RPM in temu primerno se bolj peni.


Mikser, ki si ga prilepil ti, je čisto nekaj drugega. Poanta Kenwooda, Ceadota, ... je v tem, da z metlico notri ujame zrak in (skoraj) vsak beljakovinski napitek postane kremast. Če daš malo ledu, lahko iz wheya narediš puding variant za na žlico.

90W pri Kenwoodu je več kot dovolj za domačo uporabo. V centru imam Ceadote, ki so bolj industrijska varianta, končni rezultat pa je bolj ali manj enak. ;)

Pa je dovolj močan, da zmleje tudi sadje, npr. gozdne sadeže ali je mišljen le kot whey + led?[/quote]

Jaz mešam vse in gre - samo kakšna velika jagoda zna predstavljat problem.
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor10 Jun 2014, 18:14

hex napisal/-a:
Jure Rus napisal/-a:
hex napisal/-a:Jure če nekje na 5 dni nizkega vnosa naredim refeed ko se počutim čisto prazno ali gre takrat vse kar je nad vzdrževalnimi kalorijami v maščobo ali gre toliko več v glikogen, toploto da kamot pojem 3000+ kalorij?


Seveda ne gre vse v maščobo. Če je glikogen izpraznjen, se bo napolnil, ... :)


To mi je jasno bolj sem ciljal na to koliko okvirno bi to bilo. A je to okrog vzdrževanja ali se da pojest npr 600gOH 100B 30M in gre toliko v glikogen ter toploto.


To je dobrih 3000 kcal - to boš praktično vse ''pokuril'' v takšni situaciji. Takole od oka bi bilo potrebnih še vsaj kakih 500+kcal več, da bi se kaj shranilo v maščobo.

Tilen7

  • Prispevkov: 22
  • Pridružen: 20 Mar 2013, 17:31

Re: Jure Rus

Odgovor12 Jun 2014, 12:20

Jure, ali poznaš še kakšen dober mixer na to foro kot je Kenwood?

Pa še to; kaj se mi splača pit med aerobno vajo? Sem razmišljal o glukozi, fruktozi oz isostarju. Ali je to kompliciranje odveč? :)
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: Jure Rus

Odgovor12 Jun 2014, 13:58

Tilen7 napisal/-a:
Pa še to; kaj se mi splača pit med aerobno vajo? Sem razmišljal o glukozi, fruktozi oz isostarju. Ali je to kompliciranje odveč? :)



Absolutno se ti splača. Če kolesariš recimo na touru ali pa IronManu.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašajte Davida in Jureta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron