Danes je 28 Mar 2024, 11:13


Jure Rus

Na vaša vprašanja odgovarjata Natural INBA Pro Jure Rus in David Brunšek.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Droby

  • Prispevkov: 33
  • Pridružen: 15 Jun 2014, 17:57

Re: Jure Rus

Odgovor22 Jul 2014, 17:01

Anel napisal/-a:Glede na tvoje cilje - kompliciraš.

Ni pomembna firma avta (kateri whey) ampak važno da fura =)


Se popolnoma strinjam da za moje cilje mogoče res pretiravam ampak sm človek, ki mi denar pri hrani in pri teh stvareh ne igra vloge...za tisto kar dam v sebe mi ni panike dat več :D zadnja stvar kjer bi šparu denar je to na sebi
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Jure Rus

Odgovor22 Jul 2014, 17:39

To ni slaba lastnost, potem pa predlagam nakup veliko kvalitetnega mesa, sadja, zelenjave, ne pa da zapravljaš denar na relativno brezveznih dodatkih, ki ti ne bodo dali niti 5% večjega napredka v x količini časa.
Uporabniški avatar

Droby

  • Prispevkov: 33
  • Pridružen: 15 Jun 2014, 17:57

Re: Jure Rus

Odgovor22 Jul 2014, 17:44

ja meso je vsaki dan na jedilniku..tudi ribe kot tilapija in losos so vsaj 3x na teden, jajca imamo domača, prav tako domača govedina, zelanjava, sadje itd... ampak pride kdaj tak da nimam časa zaradi službe pripravljat hrane in tiste 2-3x na teden če že spijem whey hočem da je res kvaliteta pa tudi če je malo dražji...
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Jure Rus

Odgovor22 Jul 2014, 19:32

nobene razlike ne bo v telesni kompoziciji če je bolj ali manj kvaliteten whey, še posebej če je whey izjema na tvojem jedilniku. Nabavi si ene 5kg na myprotein pa imej za daljše obdobje.

Glede pomanjkanja časa, predlagam da youtubaš cooking in bulk, velikokrat sem bil v podobno poziciji, še posebej je ponavadi tako v času izpitov, diplome itd.. in pride prav da imaš za celi teden piščanca pripravljenega.
Uporabniški avatar

Droby

  • Prispevkov: 33
  • Pridružen: 15 Jun 2014, 17:57

Re: Jure Rus

Odgovor22 Jul 2014, 20:10

jaz mam recimo whey 2,2 kg skoraj 4-5 mesecev tak da ga res spijem če ni drugega oz. če nimam hrane pri roki...ja glede hrane mam pa tak da se zjutri predn grem v fitnes zbudim pa si pripravim obroke za čez dan potem grem v gym iz fitnesa pa delat :) zaj še morem v dnevni razpored uvrstit pisanje diplome tak da bo kr pestro ja :)
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Jure Rus

Odgovor22 Jul 2014, 20:24

Vso srečo.
Uporabniški avatar

Droby

  • Prispevkov: 33
  • Pridružen: 15 Jun 2014, 17:57

Re: Jure Rus

Odgovor22 Jul 2014, 20:47

Anel napisal/-a:Vso srečo.


hvala! ampak tam kjer je volja je tudi pot tak da ni panike vse bomo zrihtali ;)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor23 Jul 2014, 08:13

DigiX napisal/-a:Zanima me priblizno koliko energije lahko telo shrani kot telesno mascobo v roku 24 ur. Zanima me predvsem, ker vsi povdarjate da je potrebno gledati predvsem tedenski vnos, sedaj ce vzamem primer, da naredis priblizno 4000 kcal deficita v 6ih dneh, sedmi dan pa pojes 10 000 kcal vec kot je tvoj vzdrzevalni vnos, bi v teoriji moral pridobivat telesno tezo, v praksi pa jo izgublas.

hvala :)


Točne številke in raziskave ti bo prilepil kdo drug, jaz bi poudaril le to, da v takšnem primeru ne bo prišlo do izgube teže. Samo 4000kcal deficita in 10000kcal nad vzdrževanjem (kar je 12000+ kcal) sedmi dan se ne bo pokazalo v izgubi teže na dolgi rok. Res je, da gre pri tako ekstremni količini hrane kar lep % ''v nič'' (manjša absorpcija, ...), a številke vseeno ne klapajo. Če pride do spremembe, so številke drugačne.

To, da je tak pristop daleč od optimuma, smo pa itak že velikokrat razglabljali. :)

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: Jure Rus

Odgovor14 Avg 2014, 22:21

Kaj pomeni, če imaš na deficitu, torej 2000 kcal in nižje, slab apetit? Praviloma bi mogel biti bolj lačen zaradi nižjega leptina, ampak se mi pogosto dogaja, da moram zvečer na silo piti šejke, da zapolnim beljakovinski vnos. Ko sem bil še na višjem kalorijskem vnosu, je bilo ravno obratno in sem moral paziti, da nisem prekoračil dnevnega vnosa. Res pa je, da sem takrat jedel več sladkarij.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: Jure Rus

Odgovor14 Avg 2014, 23:27

Eden možnih razlogov je točno to, ješ manj kalorično bogate hrane torej posledično bolj zapolniš želodec na dieti.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašajte Davida in Jureta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron