Danes je 23 Apr 2024, 20:54


Jure Rus

Na vaša vprašanja odgovarjata Natural INBA Pro Jure Rus in David Brunšek.
  • Avtor
  • Sporočilo

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Jure Rus

Odgovor26 Nov 2011, 12:33

Kje pa bi lahko kupil kvalitetne paščke za deadlift in pa mogoče kakšne knee straps?
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor26 Nov 2011, 13:39

Pascke najdes v skoraj vsaki trgovini s sportno prehrano in so vecinoma vredu kvalitete. Glede knee wrapsov: tudi sam iscem kaksno ugodno ponudbo, tako da, ce kaj najdes, mi prosim javi! :-D
Uporabniški avatar

runner

  • Prispevkov: 48
  • Pridružen: 21 Nov 2011, 19:32
  • Kraj: Kamnik

Re: Jure Rus

Odgovor27 Nov 2011, 00:12

Zdravo,

Omenil si da so bila prsa tvoja najšibkejša točka... imaš morda kakšen nasvet kako jih popraviti? Sam imam probleme stem, saj nočejo rasti.. probal sem veliko različnih treningov, a po nobenem ni želenega napredka. Bench glede na velikost prs niti ni tako majhen(110), vendar še to po zaslugi močnega tricepsa.

Par dni po treningu imam tudi musklfiber, kateri vem, da ne zagotavlja rasti, ampak verjetno to pomeni da sem mišico zadel? Z ostalimi mišicami ni problema rastejo hitro, kar pa prsa dodatno pomanjša, ter pokvari videz v vseh sprednjih pozah..

hvala za pomoč :D
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor27 Nov 2011, 08:45

Celotna zadeva se je začela premikati, ko sem dodal tudi heavy ponavljanja v trening in povišal frekvenco treningov (to velja tudi za ostale mišične skupine).

To samo pomeni, da si mišico res šokiral (in ja, da si jo zadel) z napredkom pa to nima dosti veze oziroma je po moje celo kontra produktivno. Jaz nimam skoraj nikoli muskelfibra ;)

Torej:
-več heavy dela (potiski in heavy letenja);
-če treniraš klasično bb mišico 1x tedensko->povečaj frekvenco (seveda prilagodi volumen), ker tako ne boš dosti zrasel, če nisi ravno supergenetik ali pa zlorabljaš kakšne substance;
-samo nekaj serij tedensko do odpovedi;
-dovolj hranil za rast! ;)
Uporabniški avatar

runner

  • Prispevkov: 48
  • Pridružen: 21 Nov 2011, 19:32
  • Kraj: Kamnik

Re: Jure Rus

Odgovor27 Nov 2011, 11:29

Treniram trenutno po sistemu 4-1-4-1, Torej prsa na 5 dni. Na light trening imam večino pump serij ( 25+5x5, drop-i, itd), torej ta trening spremenim v stil heavy treninga ( normalne serije, večje teže), le da uporabim kaksno drugo vajo?
Do sedaj sem skoraj vsako serijo delal do odpovedi, oz. še čez(negativne), saj imam drugače občutek kot da nisem naredil dovolj (drugje ta način deluje)..
Hranil je dovolj :)
LP

Mihael

  • Prispevkov: 52
  • Pridružen: 21 Nov 2011, 14:14

Re: Jure Rus

Odgovor27 Nov 2011, 11:46

Razlog da si se odločil dodatke kupovat pri (cenejših ) bulk prodajalcih...

Pri počepih, mrtvem dvigu mi tako poka v sklepih v nogah. Kaj je to?
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor27 Nov 2011, 15:34

runner napisal/-a:Treniram trenutno po sistemu 4-1-4-1, Torej prsa na 5 dni. Na light trening imam večino pump serij ( 25+5x5, drop-i, itd), torej ta trening spremenim v stil heavy treninga ( normalne serije, večje teže), le da uporabim kaksno drugo vajo?
Do sedaj sem skoraj vsako serijo delal do odpovedi, oz. še čez(negativne), saj imam drugače občutek kot da nisem naredil dovolj (drugje ta način deluje)..
Hranil je dovolj :)
LP

Jaz bi dal vsak trening na zacetku kompleksnejse vaje in manj ponovitev, proti koncu pa kaksno izolacijsko in bolj na pump. Pa nikakor ne toliko serij do odpovedi-misico je potrebno stimulirati, ne uniciti! ;-)

Predvsem pa bi manj razdelil misicne skupine (predvidevam, da imas zdaj 4 razlicne treninge).
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor27 Nov 2011, 15:38

Mihael napisal/-a:Razlog da si se odločil dodatke kupovat pri (cenejših ) bulk prodajalcih...

Pri počepih, mrtvem dvigu mi tako poka v sklepih v nogah. Kaj je to?

Si si ze sam odgovoril: enako ali pa se bolj kvalitetne izdelke dobim precej ceneje.

Ce te ne boli, naj ne bi bilo nic narobe. Kaj tocno bi bil vzrok, ti ne znam povedati. Bom malo nastudiral, samo da se mi malo sprosti urnik ;-)
Uporabniški avatar

runner

  • Prispevkov: 48
  • Pridružen: 21 Nov 2011, 19:32
  • Kraj: Kamnik

Re: Jure Rus

Odgovor27 Nov 2011, 16:16

Jure Rus napisal/-a:
runner napisal/-a:Treniram trenutno po sistemu 4-1-4-1, Torej prsa na 5 dni. Na light trening imam večino pump serij ( 25+5x5, drop-i, itd), torej ta trening spremenim v stil heavy treninga ( normalne serije, večje teže), le da uporabim kaksno drugo vajo?
Do sedaj sem skoraj vsako serijo delal do odpovedi, oz. še čez(negativne), saj imam drugače občutek kot da nisem naredil dovolj (drugje ta način deluje)..
Hranil je dovolj :)
LP

Jaz bi dal vsak trening na zacetku kompleksnejse vaje in manj ponovitev, proti koncu pa kaksno izolacijsko in bolj na pump. Pa nikakor ne toliko serij do odpovedi-misico je potrebno stimulirati, ne uniciti! ;-)

Predvsem pa bi manj razdelil misicne skupine (predvidevam, da imas zdaj 4 razlicne treninge).


Ok, bom treniral malo bolj z občutkom :)

Treniram : ROKE- MEČA, NOGE, HRBET, PRSA-RAME, PAVZA izmenjujoče heavy/light, torej 2 različna treninga za prsa.
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Jure Rus

Odgovor27 Nov 2011, 18:30

Maksimalna razdelitev, ki bi jo jaz priporocal, je nekaj v smislu hrbet+rame, prsa/roke, noge (ali kaksne podobne kombinacije; se pravi en trening za spodnji del, dva za zgornjega. Pa se to samo pescici.

Probaj sistem zgornji/spodnji, pa porocaj o rezultatih! Sem preprican, da bos pozitivno presenecen in bos bolj napredoval! ;-)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašajte Davida in Jureta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron