Danes je 20 Apr 2024, 11:00


David Brunšek

Na vaša vprašanja odgovarjata Natural INBA Pro Jure Rus in David Brunšek.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: David Brunšek

Odgovor20 Jun 2014, 22:35

namen imam naročiti čevlje ne ebay in sicer addias powerlift 2.0 in me zanima ali bi bilo bolje kje drugje kot na ebayu, kakšna cena je solidna za te čevlje in kako s številko, nogo imam 42 ponavadi vse čevlje. Hvala za pomoč :)

hex

  • Prispevkov: 41
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 13:21

Re: David Brunšek

Odgovor21 Jun 2014, 20:17

ko sem se nekaj časa gledal v ogledalo sem ugotovil da je problem tudi pri iztegnjenih nogah in sicer zaradi gležnja. Tudi pri čisto iztegnjenih kolenih ne obremnjujem čisto lateralnega dela pete kot je vidno na tej sliki. Gleženj mi v peti nekako obrne in gre koleno sicer normalno naprej samo peta ni v pravilni poziciji. Imaš kako idejo kako bi to popravil?

Slika
Uporabniški avatar

Misty

  • Prispevkov: 996
  • Pridružen: 01 Mar 2013, 13:44

Re: David Brunšek

Odgovor01 Jul 2014, 10:51

David, če mogoče veš - ali res vreme in temperatura tako zelo vplivata na poškodbe? Opažam namreč, da imam levo zapestje čisto trdo kadar je vroče - npr. če se peljem v segretem avtomobilu - ko pa izstopim, je pa dobro. :shock:
Posnemanje je najvišja oblika komplimenta.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor01 Jul 2014, 21:04

Djmisq napisal/-a:Kdaj pa naj začnem razen izolacije z kakim fsq (ker mam pr njem bolj vzravnano držo, ki jo moram še prenest na navadn počep - zato mi je tut povzročal manj bolečin) in kake obremenitve naj od začetka uporabim oz. stopnjujem pri nalaganju skoz čas..?

Kompresija je mišleno, kot pritisk ob mišico z žogico ali kaj drugega?

Sprednji počep ni izolacijska vaja in tudi nobenega posebnega smisla ne vidim v izogibanju določenih vaj. Bolj je smiselno prilagoditi teže in čim prej začeti z normalnimi treningi (s pravilno izvedbo). Tudi prazna palica je ok za štart. ;)

Kompresija se izvaja z elastičnimi povoji/trakovi, ki so namenjeni temu ali pa z razrezano kolesarsko zračnico. Sklep se na tesno povije, da se s hitrejšim odtokom limfe pospeši regeneracija. O tem smo nekaj že pisali na forumu, žal pa trenutno nimam časa iskati. :)
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor01 Jul 2014, 21:09

uVex napisal/-a:namen imam naročiti čevlje ne ebay in sicer addias powerlift 2.0 in me zanima ali bi bilo bolje kje drugje kot na ebayu, kakšna cena je solidna za te čevlje in kako s številko, nogo imam 42 ponavadi vse čevlje. Hvala za pomoč :)

Ne vem, kje imajo te čevlje najugodnejše, je pa to že malo starejši model in se najbrž splača pogledati, če kje odprodajajo zadnje številke. Jaz sem dal pred leti zanje 105 eur + poštnina, tako da dražji zagotovo ne bi smeli biti.

Kar se tiče številke pa je najbolje, da si nogo zmeriš v cm in nato pretvoriš na ustrezno UK številko. http://en.wikipedia.org/wiki/Shoe_size# ... ult-en.svg
Če si na meji, enostavno zaokrožiš navzdol. Če ti bodo tesni, se bodo raztegnili. Če pa bodo že na začetku preveliki nimaš kaj dosti za storiti. ;)
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor01 Jul 2014, 21:16

hex napisal/-a:ko sem se nekaj časa gledal v ogledalo sem ugotovil da je problem tudi pri iztegnjenih nogah in sicer zaradi gležnja. Tudi pri čisto iztegnjenih kolenih ne obremnjujem čisto lateralnega dela pete kot je vidno na tej sliki. Gleženj mi v peti nekako obrne in gre koleno sicer normalno naprej samo peta ni v pravilni poziciji. Imaš kako idejo kako bi to popravil?

Slika

Težko je reči od kod zadeva izvira in kje je izvirna težava. Od spodaj gor ali od zgoraj dol.

Če imaš stopalo "zvrnjeno" navznoter je to preprosto rečeno pronirano stopalo. Je pa to običajno na obeh nogah enako. Če ne gre za (nekdanjo) poškodbo res težko takole karkoli povem. Moral bi videti v živo. Možnost je še zategnjen gastrocnemius ali soleus, neravnovesja v kolkih ali SI sklepu itd. Vendar je za takšne spremembe v položaju sklepa običajno krivo kaj več. Zelo verjetno gre pri tebi vsaj v neki meri za skupek nesorazmerij, ki so se kopičila dlje časa.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor01 Jul 2014, 21:24

Misty napisal/-a:David, če mogoče veš - ali res vreme in temperatura tako zelo vplivata na poškodbe? Opažam namreč, da imam levo zapestje čisto trdo kadar je vroče - npr. če se peljem v segretem avtomobilu - ko pa izstopim, je pa dobro. :shock:

Definitivno je pri nekaterih vrstah poškodb lahko opazno. Vročina lahko poslabša vnetja in naredi sklepe posledično manj gibljive. ;) Zanimivo pa velja ravno obratno pri poškodbah mišic (npr. močnih krčih), kjer vročina do neke mere pomaga (sproščanje v savni ali toplicah).

Iz istega razloga tistim, ki imajo še zveže poškodbe (npr. hernije in podobno, kjer je vnetni odziv zelo močan) ne priporočam, da grejo takoj v toplice, kot pravijo dohtarji.
Uporabniški avatar

Misty

  • Prispevkov: 996
  • Pridružen: 01 Mar 2013, 13:44

Re: David Brunšek

Odgovor03 Jul 2014, 11:36

Hvala, David, se mi je zdelo. Najprej sem seveda nagnala paniko, da se mi je vnetje ponovilo, ampak nisem delala nič kaj takega, kar bi bilo tvegano. :?
Potem mi je bilo vedno bolj jasno, ko sem videla, da se počutje roke spreminja z vremenom ... :roll:
Posnemanje je najvišja oblika komplimenta.
Uporabniški avatar

Ninja333

  • Prispevkov: 320
  • Pridružen: 05 Mar 2013, 13:12

Re: David Brunšek

Odgovor07 Jul 2014, 19:36

Mal sm šou čekerat temo, pa sm na začetku najdu neke Q&A iz l.2011.

Zanima me, če je to še "aktualno". Al smo tud ta BS že ovrgl :D Predvsem to po treningu?

David Brunšek napisal/-a:

Aha no pol pa vredu :) … bi lahko napisal še za trening dan? :D predvidevam, da imaš tam OH le malo bolj skoncentrirane okoli treninga in ne enakomerno čez dan?

Ja, res je.
Napitek pred treningom: 35 g OH, 10 g B
Napitek med treningom: 30 g OH, 15 g B
Napitek po treningu; 35 g OH, 35 g B
Obrok čez 35-60 min: 100 g OH, 35 g B, 10 g M

Ostalo (tudi M) pa enakomerno razporejene čez ostale 3 obroke. ;)


Kaj so ti napitki? Vse dodatki? Če lahko to malo podrobneje opišeš :)

Tako je. :)
Pred treningom 10 g BCAA + 35 g sladkor/maltodekstrin
Med treningom 15 g BCAA + 30 g sladkor/maltodekstrin
Po treningu 30 g whey + 5 g leucin + 35 g maltodekstrin ;)




Je priporočljivo imeti tak napitek po treningu al nima veze?
Be the best version of yourself!

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: David Brunšek

Odgovor07 Jul 2014, 22:07

Tule so res lepo zbrane študije, glej pod Nutrient timing in Meal frequency: http://www.jissn.com/content/11/1/20
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašajte Davida in Jureta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron