Danes je 29 Mar 2024, 00:58


David Brunšek

Na vaša vprašanja odgovarjata Natural INBA Pro Jure Rus in David Brunšek.
  • Avtor
  • Sporočilo

ines

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 28 Jun 2013, 22:42

Re: David Brunšek

Odgovor10 Mar 2015, 21:56

Imam težave z držo, da mi rame vleče naprej. Zaenkrat raztegujem ramena in prsa, ter delam vaje za ojačanje romboidov. Je to ok, oziroma dovolj?

Posledično mi nastajajo vozli v predelu lopatic, predvsem med fizičnim delom, ko mi potegne ramena naprej.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor10 Mar 2015, 22:21

Drža je v glavnem posledica nevrološkega vzorca, tako da je vse kar moraš narediti to, da se ves čas opominjaš, da se držiš ravno in z rameni nazaj. ;)

Dvomim, da bi lahko imela katero mišico toliko preveč razvito/zakrčeno, da bi ta ovirala pravilno držo. Krepitev romboidov je sicer zelo dobrodošla zaradi drugih razlogov in ti priporočam, da s tem nadaljuješ.

Kar se tiče pojavljanja zakrčenosti med fizičnim delom, poskusi ugotoviti, če to povzroča kak položaj telesa in se mu poskusi izogibati. Tudi krepitev celotne hrbtne muskulature, brez izjem (pritegi, zgibi, veslanja ...) lahko pomaga, če je težava v tem, da so mišice premalo močne, ko moraš kaj nositi ali prelagati. Pri ravni drži brez obremenitve pa to nima kaj dosti veze. ;)
Uporabniški avatar

Unknown

  • Prispevkov: 115
  • Pridružen: 26 Mar 2014, 21:26

Re: David Brunšek

Odgovor11 Mar 2015, 18:40

ines napisal/-a:Imam težave z držo, da mi rame vleče naprej. Zaenkrat raztegujem ramena in prsa, ter delam vaje za ojačanje romboidov. Je to ok, oziroma dovolj?

Posledično mi nastajajo vozli v predelu lopatic, predvsem med fizičnim delom, ko mi potegne ramena naprej.


Vse to, kar je rekel David + ojačaj spodnji trapezius (itak že delaš to, ampak res se skoncentriraj na sredinski/spodnji trapezius, ne zgornji kot večina) in se potrudi rame držat dol in nazaj pri skoraj vseh vajah (razen kjer je eksplicitno rečeno drugače).
Do you even make an effort to stimulate myofibrillar hypertrophy by inducing skeletal muscle microtrauma?
Uporabniški avatar

Misty

  • Prispevkov: 996
  • Pridružen: 01 Mar 2013, 13:44

Re: David Brunšek

Odgovor21 Mar 2015, 16:13

Eno vprašanje ... :mrgreen:

Če npr. določiš en vnos, pri katerem pridobivaš maso, potem se pa ustavi - je tisti vnos (ki je bil prej namenjen pridobivanju mase) takrat potem nov vzdrževalni vnos?
Posnemanje je najvišja oblika komplimenta.

Nino

  • Prispevkov: 1734
  • Pridružen: 16 Jan 2012, 11:31

Re: David Brunšek

Odgovor21 Mar 2015, 19:31

Da. Enako velja za deficit.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor21 Mar 2015, 20:08

Misty napisal/-a:Eno vprašanje ... :mrgreen:

Če npr. določiš en vnos, pri katerem pridobivaš maso, potem se pa ustavi - je tisti vnos (ki je bil prej namenjen pridobivanju mase) takrat potem nov vzdrževalni vnos?

Drži. ;)

Mateja91

  • Prispevkov: 4
  • Pridružen: 24 Mar 2015, 17:15

Re: David Brunšek

Odgovor24 Mar 2015, 17:34

Pozdrav :)

Do sedaj sem spremljala forum in izvedela ogromno koristnih informacij, sedaj pa me zanima nekaj stvari ki jih nisem našla in se tičejo moje situacije.

V preteklih mesecih sem redno izvajala miofascialno masažo in sprostila kar nekaj vozlov, ki so mi povzročali težave. Masirala sem se pred in po treningu, potem pa sem vse skupaj malo zanemarila in se masirala le 1-2x na teden in zgodilo se je, da sem dokaj na hitro dobila vozle. Nekatera mesta oz točke me zelo bolijo ob masiranju, vendar ni čutiti kakršnih koli vozlov oz bulic, ponekod pa imam prav tako precej boleče bulice (vozle). Nekje sem zasledila, da si dejal da bi v primeru vozlov morali posvečati pozornost masiranju le teh predvsem pred treningom. Kako dolgo je potrebno pritiskat na posamezno bulico? Jas sem do sedaj pritiskala z celo težo ob žogico in se rahlo premikala naprej/nazaj, levo/desno, tako da sem "skakala" gor in dol po vozlu. To sem naredila na vsaki strani telesa, 2x po kakšno minutko. Bi morala več?

Nekje sem zasledila zanimivo primerjavo, da je miofascialna masaža kot umivanje zob.. :D Jo moraš res izvajat tako pogosto če imaš vozle in kako pogosto ko se le teh rešiš? Zanima me tudi tvoje mnenje o tem, da mi je fizioterapevt dejal da če se prepogosto masiraš, da se mišice navadijo oz razvadijo in zaradi tega hitreje pride potem spet do vozlov itd.. Rekel pa mi je tudi, da bi naj imela zvito vretenco in nevem kako naj to preverim oz popravim. Nekih težav nimam, razn zadne čase mi je neprijetn oz malenkost boleč občutek, na mestu kjer imam za vratom naloženo palico med izvajanjem počepa in ko dalje časa stojim, me tu pa tam špikne v kateri izmed mišic ob lopaticah.
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: David Brunšek

Odgovor25 Mar 2015, 00:50

Mateja sedaj ko sem prebral ta zadnji stavek sem našel tudi sebe. Tudi jaz če dalj časa stojim naprimer v službo ko sem 8h na nogah čutim velikokrat pekočo bolečino okoli lopatic, zakaj se to pojavlja? Nimam nobenih problemov med dvigovanjem in nasploh nikjer nobenih bolečin kar se tiče hrbta. Samo če sem recimo nagnjen naprej nekaj časa začnem čutiti pekočo bolečino po hrbtu, predvsem okoli lopatic.. Je to zavozlan hrbet? Hvala za pomoč David.

Juventus

  • Prispevkov: 10
  • Pridružen: 26 Maj 2013, 17:28

Re: David Brunšek

Odgovor25 Mar 2015, 23:14

Mene pa zanima sledeča zadeva: koliko serij bi na nek trening ki ga opravim (treniram večinamo z osnovnimi/kompleksnimi vajami), moralo odpasti na vaje za noge in koliko za zgornji del telesa. Recimo procentualno gledano, ce me razumes.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: David Brunšek

Odgovor26 Mar 2015, 00:08

Pardon ker se vrivam čeprav ni vprašanje nam ampak predlagam da slediš programu torej kot začetnik ne sestavljaš svojih programov in nič kaj podobnega. Vsaj tja do naprednega statusa nekje sledi že sestavljenim in priznanim programom, dosti pametnejša izbira kot pa da si sam sestavljaš potencialno suboptimalne, nevarne in nefunkcionalne programe.

Več o tvojem vprašanju bo pa tako odgovoril David.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašajte Davida in Jureta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron