Danes je 23 Apr 2024, 23:18


David Brunšek

Na vaša vprašanja odgovarjata Natural INBA Pro Jure Rus in David Brunšek.
  • Avtor
  • Sporočilo

Peraz

  • Prispevkov: 367
  • Pridružen: 24 Nov 2011, 21:48

Re: David Brunšek

Odgovor28 Nov 2011, 21:59

Na koliko B,M,OH si zdj? Višaš tedensko glede na TT?
Glede na to da ti moč res lepo narašča pridobivas tudi na teži?
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor29 Nov 2011, 10:51

220 g B, 360 g OH, 55-60 g M
Trenutno mam okoli 79 kg, tako da počasi višam vnos OH, tako da gre teža res počasi gor. :) Gre moč gor tudi relativno gledano na tel. težo, ne samo absolutno. ;)

Luka20

  • Prispevkov: 67
  • Pridružen: 19 Nov 2011, 00:29

Re: David Brunšek

Odgovor03 Dec 2011, 14:33

A foam rolat moraš obvezno neposredno pred treningom, da potem je učinek ali pa bi tako bilo tudi ok:

- pred treningom: dinamično ogrevanje
- zjutraj ali večer (kaj je boljše) kot ločena enota: foam roller
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor03 Dec 2011, 19:20

Ni treba, lahko kadarkoli. Je pa najboljše, ker boš imel direktno na treningu že opazen učinek, čeprav je efekt sicer bolj dolgoročen. ;) Jaz dostikrat tudi vmes kaj porolam, če se mi kaka mišica preveč zategne, npr. križ ali gluteus. :)

manca

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 04 Dec 2011, 21:00

Re: David Brunšek

Odgovor04 Dec 2011, 21:04

čau! zanima me, če imaš mogoče link, kjer si kupil valj za foam rolling? usekalo me je v hrbtu,križu,pri trtici ( ne znam se opredeliti) :), ampak se komaj premikam. sklonit se sploh ne morem. boli me, ko stojim,sedim,ležim...in sem videla, da si imel tudi ti težave s hrbtom. Ti je foam rolling pomagal prav pri teh težavah ali le tako na splošno glede boljšega počutja itd?
hvala, lp
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor04 Dec 2011, 22:10

Živjo!

Če te je "usekalo" v mišici potem lahko foam rolling (in manualna terapija!) pomaga. Če pa je kaka resnejša poškodba potem bolje, da obiščeš zdravnika - samoplačniško, če gre, drugače boš čakala kako leto na diagnozo. Meni je FR pomagal pri teh težavah in pri "spontanih" bolečinah v sklepih, ki sem jih prej imel, predvsem v kolenih. Največjo razliko je naredil pa fizioterapevt, ki res obvlada.

Kupil sem ga tukaj: https://www.physique.co.uk/dolc_product.asp?PCId=89
Običajen 90 cm okrogel. Tudi kar se kvalitete tiče je po slabem letu še vedno ok (malo stisnjen na sredini, ampak še vseeno povsem normalno uporaben). ;)

Ko boš rmasirala spodnji del hrbta pa priporočam, da rolaš vsako stran posebaj, namesto da se kar uležeš na valj. Če nimaš močnih erektorjev, bi tako namreč rolala direktno po vretencih, kar ni najboljše.

Držim pesti, da se hitro porihtaš. ;)

manca

  • Prispevkov: 28
  • Pridružen: 04 Dec 2011, 21:00

Re: David Brunšek

Odgovor04 Dec 2011, 23:43

najlepša hvala. ja, tudi jaz upam! jutri bom takoj poklicala fizioterapevta, ker sem čist preveč živčna, ko ne morem trenirati :) tisto bom pa tudi naročila, bo sigurno prav prišel.
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: David Brunšek

Odgovor06 Dec 2011, 19:00

David Brunšek napisal/-a:
Kupil sem ga tukaj: https://www.physique.co.uk/dolc_product.asp?PCId=89
Običajen 90 cm okrogel. Tudi kar se kvalitete tiče je po slabem letu še vedno ok (malo stisnjen na sredini, ampak še vseeno povsem normalno uporaben). ;)

Saj ne moreš verjeti.. pri nas pride 35,90€ s popustom :O. Noro.. našel še dražje :/.
Kaj pa, če bi nabavil kar tiste za morje ;). Kupiš eno, prepoloviš in imaš 2 ;).
Slika
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: David Brunšek

Odgovor06 Dec 2011, 20:21

To je cisto premehko ;-) Ce hoces kako "homemade" varianto vzami eno trdo cev (oziroma nekaj valjastega), ki jo lahko obleces v kaksno tanjso peno... Ce all out hardcore pa lahko kar brez ovoja, hehe :-D

ToniG

  • Prispevkov: 88
  • Pridružen: 22 Nov 2011, 15:44

Re: David Brunšek

Odgovor06 Dec 2011, 21:11

Jure Rus napisal/-a:To je cisto premehko ;-) Ce hoces kako "homemade" varianto vzami eno trdo cev (oziroma nekaj valjastega), ki jo lahko obleces v kaksno tanjso peno... Ce all out hardcore pa lahko kar brez ovoja, hehe :-D


Takšno imam jaz. Eno plastično cev od folije pa gasa 8-) .
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašajte Davida in Jureta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron