Danes je 28 Mar 2024, 16:26


David Brunšek

Na vaša vprašanja odgovarjata Natural INBA Pro Jure Rus in David Brunšek.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor10 Jul 2014, 22:57

Ninja333, res je to glede BS. :D To je bilo vse nepotrebno kompliciranje, ki sem ga imel v času odgovarjanja na tisto vprašanje še vedno v jedilniku, ki se je vlekel še iz "starih časov". ;)

Kar se tiče napitka po treningu, ta za naš stil treninga ni potreben. Verjetno je podoben tudi zaključek v študiji, ki jo je prilepil alpha. Takili napitki so sicer ok za kakšne vzdržljivostne športnike ali pa koga, ki komaj poje dovolj kalorij. No, ali pa za tiste, ki radi komplicirajo. :)
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: David Brunšek

Odgovor12 Jul 2014, 13:23

"The first law of nutrient timing is: hitting your daily macronutrient targets is FAR more important than nutrient timing.
The second law of nutrient timing is: hitting your daily macronutrient targets is FAR more important than nutrient timing." -Alan Aragon

alpha

  • Prispevkov: 1016
  • Pridružen: 03 Maj 2012, 21:33

Re: David Brunšek

Odgovor12 Jul 2014, 14:14

BostjanBavcon napisal/-a:"The first law of nutrient timing is: hitting your daily macronutrient targets is FAR more important than nutrient timing.
The second law of nutrient timing is: hitting your daily macronutrient targets is FAR more important than nutrient timing." -Alan Aragon

Kaj pa če imaš nizko občutljivost na inzulin?
Uporabniški avatar

jokamskos

Master Troll

  • Prispevkov: 899
  • Pridružen: 14 Mar 2012, 22:12

Re: David Brunšek

Odgovor12 Jul 2014, 15:15

David će imam v roki par sedemk, ti pa imaš po flopu tris dvojk. Ali se mi splača stavit če je na mizi tudi sedemka?
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor12 Jul 2014, 19:38

alpha napisal/-a:
BostjanBavcon napisal/-a:"The first law of nutrient timing is: hitting your daily macronutrient targets is FAR more important than nutrient timing.
The second law of nutrient timing is: hitting your daily macronutrient targets is FAR more important than nutrient timing." -Alan Aragon

Kaj pa če imaš nizko občutljivost na inzulin?

Občutljivost na inzulin je zelo širok pojem, sam pa še nikoli nisem delal s kom, ki bi imel ta problem, čeprav so sami mislili tako (a se je nato izkazalo, da velja ravno obratno).

Pri drugi skrajnosti pa lahko gre za sladkorno bolezen, ker se na glavo postavi še cel kup stvari in tam jasno, treba tudi paziti kdaj in koliko se je (poleg odmerjanja inzulina).
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor12 Jul 2014, 19:44

jokamskos napisal/-a:David će imam v roki par sedemk, ti pa imaš po flopu tris dvojk. Ali se mi splača stavit če je na mizi tudi sedemka?

Hvala za ta čudovit troll. :D

Obstaja 2% verjetnost, da bo ena izmed naslednjih dveh kart 2 in bo tvoj nasprotnik imel poker. Torej ne.

Djmisq

  • Prispevkov: 550
  • Pridružen: 07 Mar 2013, 21:13

Re: David Brunšek

Odgovor14 Jul 2014, 22:50

Dejal si, da moram zdaj izboljšat gibljivost ramen, torej naj pred treningom dodam statično raztezanje ramen in pa vaje za mobilnost? :)

Šrauf

  • Prispevkov: 3
  • Pridružen: 07 Okt 2013, 09:45

Re: David Brunšek

Odgovor15 Jul 2014, 15:23

Upam, da bo O.K., če svoje dvome zapišem sem. Zanima me namreč, kako nizko s % BF je za amaterja na definiciji smiselno iti (v smislu izgube mišične mase)? Po lastni oceni sem na okoli 14-15% BF, vidi se mi zgornji del trebušnih in obrisi žil na spodnjem delu trebuha (185cm, 82kg), cilj mi je 85kg pri 10-12% BF (pač enkrat). Po izgubljenih 8kg v 6 mesecih me je precej pobralo, čeprav moč ostaja skoraj enaka (DL sem imel februarja 3×150kg, zdaj imam 2×, počep je šel celo gor). Potemtakem mišice verjetno niso šle.

Kaj je najbolj pametno za v bodoče? Še pucat, kljub temu, da se mi zdi, da so mi vse majice postale prevelike?

P.S. forum je fenomenalen - če ga ne bi bilo, bi še vedno delal po 12 serij bicepsa.

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar

Anel

  • Prispevkov: 493
  • Pridružen: 12 Mar 2014, 12:48

Re: David Brunšek

Odgovor15 Jul 2014, 19:41

Čisto odvisno od tebe in tvojega okusa če mene vprašaš. Bo pa znal David dost boljše mnenje podat če boš vsaj objavil kakšno sliko, ker "žile na spodnjem delu trebuha" in 15% bf ne gre skupaj ponavadi.
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: David Brunšek

Odgovor16 Jul 2014, 00:13

Šrauf pucaj nekje do 9-10bf potem pa počasi nalagaj kilograme. Sam sem treniral nekje 4 mesece potem pa sem spucal na okoli 6%-7%, mislim da je bolje da se nekje okoli 10 % ustaviš pa mogoče greš nižje čez par let ali pa če imaš kdaj namen tekmovati. Predvsem ti odsvetujem, ker ti povem, da je počutje dosti slabo, slabo sem spal, 5 kav na dan, itd.. mogoče drugi nimajo teh problemov ampak pri sebi sem najbolj opazil spremembo pri spanju, veliko sem se zbujal pa čez dan skos utrujen, je pa res, da sem na koncu pretiraval z nižanjem kalorij. Sedaj imam 3 teden reversanja in je počutje v primerjavi s prej kot dan pa noč.. Tako iz moje strani, odloči se pa sam, je pa fajn sprobat :P
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašajte Davida in Jureta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron