Danes je 19 Apr 2024, 13:03


David Brunšek

Na vaša vprašanja odgovarjata Natural INBA Pro Jure Rus in David Brunšek.
  • Avtor
  • Sporočilo

ToniG

  • Prispevkov: 88
  • Pridružen: 22 Nov 2011, 15:44

Re: David Brunšek

Odgovor22 Nov 2011, 15:46

David Brunšek napisal/-a:Mimogrede, ker že imamo forum, ga bom še izkoristil za "obvestilo" - bom sicer še omenil na blogu, če kdo tukaj zgreši ... :D

V kratkem nameravam nabaviti weightlifting čevlje. Za moj stil počepa (zelo ravn hrbet zaradi preteklih težav) se mi zdi zelo dobra oprema, čeprav so Chuck Taylor All Starke še vedno golden standard! :) Malo dvignjena peta mi bo pomagala priti v še bolj "ergonomičen" položaj spodaj. Če je še kdo, ki ga zanima podoben nakup, naj javi in lahko naročimo kaj skupaj - cenejša poštnina. Prav tako sem videl, da bodo v KDU Olimpija naročili nekaj parov in se lahko morda povežemo še z njimi. ;)


Imaš mogoče kakšen link, do kakšne trgovine - zanima me zaradi cene...

Mihael

  • Prispevkov: 52
  • Pridružen: 21 Nov 2011, 14:14

Re: David Brunšek

Odgovor22 Nov 2011, 19:16

Kakšen način ogrevanja uporabljaš pri HIIT-u/šprinith/intervalih?

Imate v planu širjenje NMZ team-a? :)
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor22 Nov 2011, 22:56

ToniG napisal/-a:
David Brunšek napisal/-a:Mimogrede, ker že imamo forum, ga bom še izkoristil za "obvestilo" - bom sicer še omenil na blogu, če kdo tukaj zgreši ... :D

V kratkem nameravam nabaviti weightlifting čevlje. Za moj stil počepa (zelo ravn hrbet zaradi preteklih težav) se mi zdi zelo dobra oprema, čeprav so Chuck Taylor All Starke še vedno golden standard! :) Malo dvignjena peta mi bo pomagala priti v še bolj "ergonomičen" položaj spodaj. Če je še kdo, ki ga zanima podoben nakup, naj javi in lahko naročimo kaj skupaj - cenejša poštnina. Prav tako sem videl, da bodo v KDU Olimpija naročili nekaj parov in se lahko morda povežemo še z njimi. ;)


Imaš mogoče kakšen link, do kakšne trgovine - zanima me zaradi cene...

http://www.nerlinger.com/dpshop/%20Gewi ... 05.01.html
Naprimer. :)

Mihael napisal/-a:Kakšen način ogrevanja uporabljaš pri HIIT-u/šprinith/intervalih?

Foam Rolling in dinamično raztezanje. Potem pa 5 minut izi teka/hoje. Če grem na kolo pa nič ekstra - ponavdi samo foam rolling in malo easy gonjenja.

Mihael napisal/-a:Imate v planu širjenje NMZ team-a? :)

Če bo kdo pokazal interes in voljo, da se natural pripravi na kako tekmo ali drug dogodek, zakaj pa ne... ;) Vsem enako mislečim gre OGROMNA podpora! ;)

ToniG

  • Prispevkov: 88
  • Pridružen: 22 Nov 2011, 15:44

Re: David Brunšek

Odgovor23 Nov 2011, 20:06

Tnx za link, bo treba razmislit. Drugače pa imam še eno vprašanje glede vlaknin...Če sem prav razumel imata z Juretom do nekje 60g vlaknin na dan, kar je kar veliko. Zanima me, iz katere hrane jih zaužijeta.
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor23 Nov 2011, 21:02

Glede vlaknin računava kar vse (torej tudi iz kruha in vsega ostalega). Pri meni so glavni vir razni kosmiči in kake izpeljanke iz tega (glej Juretovo strjenko v blogu) ter zelenjava - sicer je ne maram preveč, razen kakega brokolija in špinače. Kaj ima pa Jure, bo pa on povedal. :)
Na koncu pridem po navadi tam do okoli 30-40 g vlaknin na dan. To je po moje čisto dovolj. ;)
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: David Brunšek

Odgovor24 Nov 2011, 09:53

Tudi jaz imam med 30-40g na dan iz podobnih virov kot David +pogosto fizol, koruza, ...

P.s: Kokice so super vir vlaknin! :-D 10 g na 100g.

ToniG

  • Prispevkov: 88
  • Pridružen: 22 Nov 2011, 15:44

Re: David Brunšek

Odgovor24 Nov 2011, 11:34

Hvala obema za odgovor. ;) David, a drugače si vso hrano sam pripravljaš, ali greš tudi kam na bon jest, ko si v Ljubljani? Saj jaz si poskušam čimveč sam pripravljat, sam včasih se mi pa res ne da :oops: .
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor24 Nov 2011, 14:13

Ne jem na bone - nimam časa za sedet v restevraciji, pa še ceneje pridem skozi, če "kuham" sam. ;)

Mihael

  • Prispevkov: 52
  • Pridružen: 21 Nov 2011, 14:14

Re: David Brunšek

Odgovor24 Nov 2011, 21:01

Glede intervalcev. Misliš, da imajo res (takšen) vpliv na izgubo maščobe(pa tudi če naprimer primerjamo z nizkointenzivnim karidem)? Kateri kardio je najboljši za kritična mesta? Je vseeno glede oblike vadbe(samo da je pulz pravi)? Prehrana okoli takega treninga - je smiselno za tistih nekaj sekund aktivnega dela pojesti hidrate prej samo izključno za visokointenzivni kardio? Vpliva takšen trening tudi kaj na eksplozivnost, hitrost...?
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: David Brunšek

Odgovor24 Nov 2011, 21:16

Obe vrsti kardia imata svoje mesto. Seveda, če si na beljakovinski/ketonski dieti, kot je to pri nas trenutno moderno (v USA je bilo pa pred 10 leti - toliko recimo tudi zaostajamo po razvitosti BB), potem pride v poštev le LISS. Logično ne moreš opravljati visokointenzivnega dela, če ni goriva za to.
Vendar pa je po moje pri normalnih pogojih in za 99% ljubiteljskih bb, boljša izbira HIIT. Pluse sem že enkrat našteval v blogu:
+ manj lakote po koncu (v bistvu še izgubiš apetit),
+ večja mitohondrialna aktivnost, kar pomeni da boš tudi na dolgi rok boljše porabljal energijo,
+ prej si konec,
+ ni nobenega minusa v smislu izgube MM ali kaj drugega, v kar nas hočejo prepričat nekateri - če je hrane - predvsem OH dovolj (to velja za vsako aktivnost)
+ manj kortizola - zelo pomembno na dieti!
In ziher še kaj, na kar sem zdajle pozabil! ;)

Kar se tiče kritičnih mest je teoretično boljši HIIT zaradi vpliva mlečne kisline na "odpiranje" maščobnih celic, ampak mislim da na koncu v praksi ni očitne razlike.

Oblika vadbe ni pomembna - lahko kidaš sneg, če želiš. :lol:

Jaz posebej ne pijem/jem OH pred takim treningom, razen če že dolgo nisem imel obroka. Se mi zdi, da je dovolj obrok po koncu. Če te ne moti hrana v želodcu, lahko namesto tega ješ pred začetkom. Če bi bil v resnejšem deficitu bi pa dodal nekaj malega BCAA.

Ima tudi vpliv na eksplozivnost/hitrost, je pa to zelo odvisno od tega, kaj počneš. Samo s šprinti tudi ne moreš maksimalno razviti eksplozivnosti, lahko pa s kombinacijo power vaj za celo telo in tega, recimo (če ti je to cilj) ...
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašajte Davida in Jureta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron